şükela:  tümü | bugün
  • karakter sınırına takıldığı için böyle açtım ama aynı şeyin laciverdi zaten. koalisyon güçlerinin, suriye ordusu'na ait su-22m4 tipi jeti vurması hadisesi. kaynaksız kalmaması adına, rastladığım ilk kaynak olan şunu paylaşıyorum ama basit bir google aramasıyla çeşitli kaynaklara da ulaşılabilmekte. uçaklarının vurulduğu açıklamasını suriye savunma bakanlığı yapmış bu arada.

geçtiğimiz saatlerde iran da bombalamıştı suriye'de bir yerleri. neyse, ben haberi verdim, sahneyi kartlar yeniden dağıtılıyor ekibine bırakıyorum.
  • tam tersinin olmasını 4 gozle bekledigim olay.
  • suriye topraklarının, süper güçlerin stres topuna dönüşmesi.
  • abd'nin uçak gemisinden kalkan f-18 ile, suriye su-22'sini, rus s-400'lerinin gözünün önünde vurması olayı.

sonuçlar:
    - abd'nin kürtçülüğü nirvanaya ulaştı,
    - rusların f-18'i vurmaya maçası yemedi, uzatmaya gerek yok adamların sınırı bu.
    - suriye rejimi kürtçülerin, ülkelerini işgaline artık dur demek istiyor, bu taktik düzeyde pezevenk konumundaki abd'den aralıksız sopa yemesiyle sonuçlanacaksa da; şayet mücadelelerini sürdürürlerse stratejik düzeyde mağlubiyetleri imkansızdır.
    -türkiye olarak karışmadığımız için mutluyum.
  • sunu anladim ki abd bu dunyanin kotu adami. lan gitmissin adamlarin ulkesinde kurdistan diye bi proje gerceklestirmeye calisiyorsun ustune ustluk adamlari olduruyorsun.

yok aga. abd dunyanin virusu. her yeri dagitiyor kopekler
  • amerika rus lara meydan okuyor ama putin in maçası yemiyor karşılık vermeye. hoş karşılık vermeye kalkışsa da s 400 ler cephede ne kadar başarılı olacak orası da muamma. operasyondan essad'ın rahatsız olduğu da kesinleşti.

ha bi de.

(bkz: bi iki dakika rahat durun amk)
  • suriye ordusu ypgyi vurmaya başladı, doğal olarak abd artık esad'a karşı daha agresif davranacak.
    s-400'ler de artık süs niyetine takılıyor şaka maka.
    türkiye'ye gözdağı için getirmişti rusya zamanında, ne israil'e ne abd'ye karşı kullanmadı. ha kimse de kullanmasını beklemiyordu zaten direk birbirlerine dalarak olayı büyütmek istemezler genelde büyük ülkeler. rte ile kanka olduğuna göre s-400 leri de toplasın putin boşa durmasınlar :)
    suriye ordusunun 50 yıllık
    s-300 lerle koalisyon güçlerinin saldırılarına karşı çok bi şansı yok gibi, israil'in 50 ye yakın saldırısına karşı bir jetlerini indirebilmişlerdi sadece.