şükela:  tümü | bugün
  • bu kentin oylarının yüzde 55 dolayları akp'nin, yüzde 30-35 dolayları mhp'nindir.chp'nin oyu 3'ü 5'i geçmez ,şayet bir durumun üzerine gidilmezse. suriyeliler ne olacak? muharrem ince ,kilisliler için bütün vaatlerinden daha önemli olan "kentte yaşayan suriyeliler" meselesinin üzerinde durmalıdır. bunun garantisini vermelidir ki iddialı olabilsin.kilis'in nüfusu yaklaşık yüz bindir, yüz elli bine yakın da suriyeli yaşamaktadır.kiliste alacağı oylar ince'yi etkilemeyecek gibi görünebilir , ancak orada izleyeceği politika , gaziantep'te yaşayan suriyeliler ve gaziantep sakinlerini de etkileyecektir.kilis ve gaziantep sakinleri suriyelilerden çok muzdariplerdir, kesinlikle bu konunun
    üzerine gidilmeli ve bunun garantisi verilmelidir.
    bunların dışında kilis küçük bir vilayet olmasına rağmen tarımda var olan bir kenttir.zeytinyağı,zeytin,üzüm ve pekmez üretimi ile ekonomisini canlı tutar. tarıma ve çiftçiye verilecek destek de unutulmamalıdır. ha bir de avm'si bulunmayan bir şehir için ufak bir avm sözü de insanları tebessüm ettirir, bu da bir kenarda dursun.
    edit:evet mitingin ilk dakikasında suriyeli politikasına giriş yaptı.
  • ince başganın son mitinglerinden biri.

(bkz: nick bulmam lazim'in başlık parsellemesi)
  • yarın arkadaşlarımın gideceği miting.
  • havuz medyasının trollerinden (bkz: muharrem ince kilise gidiyor)
    (bkz: muharrem ince kilise sözünü verdi) tadında bol kelime şakalı haberler göstertebilecek miting. şimdiden hazırlanın*
  • cumhuriyet meydanında yapılacak miting. başlama saati ise 19:00.

ayrıca bu miting, cumhurbaşkanı adayımız muharrem ince'nin 100. mitingidir.

(bkz: muharrem ince'nin 7 haftada 100.mitingine çıkması)
  • o kadar suriyeliden bombalardan sonra bile refarundamda %65 evet verebilen kilis halkı bakalım akıllanmış mı hiç zannetmiyorum ama
  • çok iyi bildiğim aşırı muhafazakarların
    aşırı yoğun olduğu şehirde yapılacak miting. öyle bir şehir ki dükkan tabelaların yarısı arapça. suriyeli esnaf gırla. sokaklarda gezerken halepte gibi hissediyorsunuz. bu suriyeli meselesine daha çok değinmeli ince. bir de bombalar var. kuzenlerimin okulunun bahçesine bomba düştü geçen yıl. ötesi var mı? minik kuzenim patlama seslerini duya duya hala oyun oynarken kendi kendine bummm bumm diyor. psikoloji kalmadı yavrularda. bu memleketin yavrularına reva görülenlerden, yapılması gerekenlerden bahseder umarım ince. bu iş tamam olsun.
  • burası çok önemli. baba tarafım kilisli. orada 17 sene yaşadım. bu şehrin geneli sağ kafadan. solcu yok. kürt de yok. solculara terörist gözüyle bakılan bu ilin nüfusu 100 bin. 5 senedir kilise yerleşen suriyeli sayısı 200 bin. bitmiş, ölmüş bir şehir yani. sabah akşam başlarına roket yedikleri halde; küçücük ve huzurlu bir türkmen şehriyken, türkiye’nin en yaşanmaz şehri haline gelen kilis referandumda yüzde 65 ile “evet” diyerek kendi bacağına sıkmış durumda. işte durum bu iken en son meral akşener mitingine aşağı yukarı 200 kişi katılmıştı. ben ta buradan utandım. düşün 200 kişi diyorum, aç youtube’a bak.
    muharrem ince’nin buraya gelmesini istememekle birlikte ( çünkü gördüğü en az kalabalığa sahip miting olabilir) katılacak kişi sayısını da merak etmiyor değilim. eğer burada da kalabalığı toplarsa ince, o zaman umut var demektir gençler. heyecanla bekliyorum.

edit: tahmin ettiğim gibi an itibariyle çok fazla bir kalabalık yok. küçük bir şehir, millet fişlenmekten de korkuyor olabilir. bilemiyorum. ama bu kilis adam olmaz onu biliyorum. yine de şunu söyleyeyim: 1000ali yıldırım’a gelen kalabalıktan daha fazla bir kalabalık var. bir de 2002’de henüz seçilmemişken gelen tayyip erdoğan mitinginden daha kalabalık.
    (bkz: oradaydım)

not: miting henüz başlamadı belki daha da artabilir katılımcı sayısı.

bir edit daha: an itibariyle sayı oldukça arttı :) kilis’ten hiç ummadığım bir kalabalık.