şükela:  tümü | bugün
  • bu başlığı hepsiburada.com ve satıcısı ile yaşadığım alışveriş deneyimini aktarmak için açıyorum. umarım bu siteden alışveriş yapacak kişilere faydam dokunmuş olur. ilk olarak kaç defa sorun yaşamış olmama rağmen bu siteden hala alışveriş yapan kendime saygılarımı sunarak başlıyorum.

12 haziran 2020 tarihinde hepsiburada.com üzerinden satış yapan trendvemarka satıcısından paco rabbane ınvictus legend adlı parfümü satın aldım. fiyatının uygun olmasından dolayı şüphelerim vardı fakat hepsiburada.com sitesinde satılan tüm ürünlerin orijinal olduğunu taahhüt ediyor. bkz: https://www.hepsiburada.com/…ulan-sorular-detay/188

parfüm 17 haziran 2020 tarihinde elime ulaştı. kutuyu açıp tek bir fıs sıkmadan bildiğim bir kaç orijinallik testini yaptım. parfüm kutusunun üzerindeki batch kodu ile parfüm şisesinin üzerindeki batch kodunun eşleşmediğini farkettim. yani başka bir şişe başka bir kutunun içine konulmuştu.

parfüm şisesi batch kodu
    pafüm kutusu batch kodu

bu batch kodlarını da sorgulayınca aralarında 2 yıl olan üretim tarihlerine ulaşılıyor. parfüm şisesinin plastik kısmındaki çizikleri sorgulamıyorum bile.

buraya hepsiburada.com'un savunmasını koymak isterdim fakat uzun süre aramama rağmen ulaşamadığım gibi aramalarım hattın düşmesiyle sonuçlandı.

bu entry umarım hepsiburada.com'dan alışveriş yapmak isteyenler için bir fikir oluşturur.

edit: yapıcı yorumlar için teşekkürler. dolandırılma gibi bir şey yok ürünü iade ettim. bir deney yapmak istedim hepsiburada.com'un güvenilirliği için. ve bildiğim orijinallik testlerini de belki başka insanlara faydalı olur diye paylaştım. ayrıca bu sözlükteki her boku bilen itici kitle tahminen ne zaman azalarak biter?
  • hepsiburada'nın orjinallik taahhüdüne güvenenerek alışveriş yapmak mantıklı gibi duruyor ama hele parfüm gibi sahtesi çok olan ürünlerde uyduruk isimli mağazalardan değil hepsiburada kardeşim satış yapsa almam.
  • şişe ve kutunun orijinal olduğu; ve fakat ürünün geri kalan kısmının orijinalliğinin sorgulanabileceği rezalet.
  • hala bu siteden parfüm almak gafletine düşen yazarlar olduğunu gösteren başlık.

hocam parfümün ederi fiyatı yurt dışı fiyatları vs hepsi açık açık yazarken azıcık bir araştırma yapmadan gidip bu siteden parfüm alırsanız kusura bakmayın da sonucu bu olur.

adamlar sana 300 tl indirim yapıp sevilde ya da boynerde satılan parfümü vermez hocam.

geçmiş olsun ama.
  • paco rabanne invictus kullanan insan modeli şaşırtmamıştır.

sonradan editler ya da siler gider bilemem ama; (bkz: paco rabanne), başlık sahibinin iddia ettiği gibi paco rabbane değil.
  • abi gümrükten yeni çıktı, çok uyguna bırakacağım.
  • hepsiburada dukkan sistemine gectiginden beri kontrol mekanizmasini kaybetti.
    parfum konusunda (bkz: duty free) disindaki hicbir saticiya guvenmiyorum.