şükela:  tümü | bugün
  • not: aynı semtte yaşadığım evli ve çocuk sahibi hanımefendinin ricası üzerine sözlüğe taşıdığım rezalettir.

"elit 24 fason paketleme lojistik san. ve tic. a.ş." firması sahibi kayhan kırmızıgül (bkz: kayhan kırmızıgül) firması tarafından gerçekleştirilen bir dizi rezalet ve emekçi insanlara yapılan haksızlıklar dizisinin buradan da duyurulmasını temenni ediyorum.

ayrılıp tazminatını ve maaşını alamayan bir grupla beraber fabrikaya bir kez kendim de ziyaret ettim. fabrika çalışmaya devam ediyor ama hiçbir muhatap yok cevap almaya çalışılan kişiler de alaycı tavırlar ile "mahkemeye gidin alırsınız", " güvenlik görevlisini veya sıradan bir çalışanı göstererek , işte o kişi yetkili maaşınızı ondan isteyin gibi laubali tavırlar ile alaya almaktadırlar ". maaşlarını almalarına yardımcı olabilir miyiz ? bilmiyorum ama en azından seslerini duyurabiliriz diye düşünüyorum

hanımefendilere mahkemeye gitmeleri önerisinde bulunarak buradan da hem haksızlıkları hem de bu firma veya kişi ile iş yapan ve yapacak olan şahıs ve firmalara sesimizi duyurabilmek adına bu başlığı açmayı kendime vazife edinmiş bulunuyorum. aşağıda yaşanan olumsuzlukları madde madde yazmaya çalıştım. çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı şikayet hattına şikayetimi yaptım. başka ne şekilde haklarını arayabileceğimiz konusun da yardımcı olabilecekler yeşillendirsin.

- iş sağlığı ve güvenliği kişisel koruyucu donanımlarının denetimlerde dağıtılarak, müfettiş veya yetkili ayrılır ayrılmaz toplatıldığı

- ısıtma ve hijyen problemleri nedeni ile çalışanların hastalandığı ve hasta halde işe gelemeyen çalışanların gelmediği günlerin maaşlarından kesildiği

- mevcut çalışanlarının son 3 aydır maaşları ödenmemektedir.

- kıdem tazminatı hakkı elde etmiş çalışanlar kendi rızaları ile işi bırakması için hakaret eden ve mobbing yapan bir firma

- alacaklarını mahkeme yolu ile almaya uğraşanlar olduğu gibi mahkemeye gitmeye cesaret edemeyen gruba mahkemeye gidenleri daha çok süründüreceği şeklinde tehditler savuran patronun firması

- ödenmeye maaşını almaya gelen çalışanın ve/veya yakınının patron koruması tarafından darp edildiği hatta bıçaklandığı

bence 10 üzerinden en az 8 puan alabilecek bir rezalettir.