şükela:  tümü | bugün
  • arkadaslar, 21 kasım olmasına rağmen 10 ekim'de aradaki fiyat farkı sözü verilip alacağım ürünler satışa girince iade yapmayayıp üstüne söz veren temsilciler mi dersiniz, yalan söyleyen temsilciler mi dersiniz ve bunların lideri olan ünal isimli takım liderinin 2 kere arayacağı söylediği halde aramadığını mı dersiniz ... kısacası şu an amazon.com.tr adlı gerçekten insana karşı yapılabilecek en büyük saygısızlığı yapmaya eden kuruluşun yaptıkları detaylı yazıyorum.

10 ekim'de primeday muhabbetine 2 adet yaşar kemal kitabı ile 1 adet spigen sarj kablosu aldım. toplamda 71,19 tl ödedim. bir sonraki gün siparişimin benim tarafımdan mail aldığımı gördüm. hemen müşteri temsilcisini aradım ve durumu anlattım. temsilci benim tarafımdan iptal edildiğini gördüğünü söyledi ama müşteri memnuniyeti adına aynı ürünleri tekrardan almamı ve arada oluşacak olan fiyat farkını iade edeceklerini fakat satıcısının mutlaka amazon.com.tr olması gerektiğini söyledi. ekranına not alındığını ve bir sonrakı aramamda çalışma arkadaşının göreceğini belirtti. kitaplardan biri amazonda bittiğinden dolayı satışa girmesini bekledim.
    13 kasım'da istediğim ürünler amazonda satışa girince sepete ekledim ve harika çalışma sistemi olan amazonu aradım. bana demesinler mi ürünleri siz iptal etmişssiniz o yüzden ücret iadesi yok diye. onlara yukarıdaki aynı şeyleri anlattıktan sonra 10 ekim deki görüşmenin dinlenip takım lideri tarafından 48saat içerisinde kesin dönüş yapılacağı söylenildi. 16 ekim'de kitaplar yine stoklar azaldığında aradım ve mutlaka 48 saat içerisinde dönüş yapılacak denildi ve takım lideri konuşmayı dinleyecek, mutlaka dönüş yapılacak dedi. 17 ekim'de yine aradım ne oldu diye, takım lideri dinlemiş size geri dönüş yapılacak denildi. yine aranılmadım ve 18 ekim'de yine aradım. artık takım lideri ne kadar yoğunsa geri dönmemeye çabalıyor. bu saat bu arkadaslara gercekten bana saat verir misiniz ne zaman arayacak diye sordum ve gün içinde mutlaka size arayacak dedi ama yine aramadı. 19 ekim'de yine aradım ve hala dönüş olmadı dedim. bana müşteri temsilcisi telefonda bekletip ünal bey ile iletişime geçti. sonra ugur bey ünal bey 14:00 dan sonra sizi kesin arayacak dedi ama yine aramadı. aynı aksam yine amazonu aradım ve mustafa bey müşteri temsilcisi ( gerçekten konuştuğum en profesyonel temsilci) kendisinin 10 yıllık amazon çalışanı olduğunu ve 2 yıldır türkiye için çalıştığını ve yapılanın amazon tarafından çozulmesi gereken sorun olduğunu söyledi. ama onda da telefon kesildi gorusme yarıda kaldı. sonraki gün sabah 20 kasım yine aradım ve çıkan temsilciye isyan ediyorum çunku olay inanın para farkı değil şahsıma verilen sözlerin tutulmaması ve bana yalan söylenmesi oldu. konuştuğum hanımefendi ünal bey'in bana bugun doneceğıne söz verdi. bakın amazon müşteri hizmetleri bana söz veriyor ama ünal bey yine yine geri dönmuyor. aksam oldu aradım yine başka bir hanımefendi çıktı. o da ünal bey ile konustugunu ve aksam 20:00 ye kadar geri döneceğini kesin söyledi. temsilci ben gece 12 ye kadar çalısıyorum konu takibimde sizi 8 e kadar araması için takıpte olacağım dedi ama ne arayan oldu ne de soran.

21 kasım yine aradım ve hala kayıt açıyorlar. hala gelmiş ürünü siz iptal etmişssiniz iade olmayabilir bakalım takım lideri size ne çözüm sunacak diyor.

surada yapılan sey bir insana yapılan saygısızlık var. koskoca amazon çatısında müşteriye yalan söyleyen temsilciler var, müşteri söz veren ama sözünü tutmayan-tutamayan temsilciler var, takip ettiğini söyleyip etmeyen temsilciler var ve müşteriye kasıtlı şekilde 7 gündür dönmeyen takım lideri var.

neden ülkemiz insanlarına bu tarz olaylar yaşatılıyor, şu olay amazon.de ya da .com da olsa bu yapılır mıydı?

lütfen para iadesi umurumda değil artık hakkımı aramak ve yapılan tüm yanlışlar için bir özür dilenmesidir.

edit:18 kasım 2020 diye başlık açmamın sebebi amazonun saat verip bana geri dönmediği gündür. hala geri dönüş yapılmadı ve eminim ki amazon.com.tr de çoğu kişi durumu biliyordur.

edit 2: 23 kasım 2020 hala arayan ve geri dönen yok.
  • amazon.com.tr nasıl güzel çalışıyorsa rezaletleri bile "başıma gelse güler geçerim" cinsinden oluyor. hakkını aramak güzel şey de şu kadar şey için harcadığın zaman, yaşadığın stresin maddi değeri daha fazla be abi. neyse çözülür umarım da değer yaşananlara.
  • (bkz: oysa ünal'ın içimi ferahlatması gerekiyordu)
    dur bu o değildi.*

tanım: bir yazarın alışveriş hikayesi.
  • he bekle döner.. günde binlerce çağrı alan bir kurumdan bahsediyoruz bi sen mi varsın? kaldı ki 70 tl için yaygara koparıyorsun paran mı kaldı amazonda hayırdır?

saçmalamayın ya artık milletin saçma sapan kaprislerinden bıkmış insanları zıvanadan çıkarmayın. takım liderinin işi yok başka seni teselli edecek.
  • olayı okumadım ama kesin amazon haklıdır. bugüne kadar hiçbir rezaleti rezalet çıkmadı çünkü.
    bu olay o kadar büyüdü ki amazonun artık n11 hepsiburada gibi yerler tarafından kasıtlı karalandığını düşünmeye başladım.
  • koparılan yaygara 70tl için değil. siparişin tutarı 71tl, iade olan 71tl. koparılan yaygara bunun için değil, iki ürünün toplamı şu an atıyorum 90 tl ise, aradaki fark olan 19 tl için.

onun dışında hak aramak güzel bir şey de, yukarıda söylendiği gibi, o strese değmez. gidin amazon us ve amazon tr'nin müşteri memnuniyeti adreslerine mail atın, o zaman o arkadaş nasıl aman efendim sepet efendim diye dönüyor görün.

ayrıca 10 yıldır amazon için çalışan adam müşteri hizmetleri takım lideri pozisyonunda kaldıysa (40-50 tane müşteri temsilcisini organize eden adam demek bu. mh'de 3 sene çalışan zaten olur), o adamdan hayır gelmez.
  • rezalet puanım 1.
    iadeyi yapan sen telafisi edilecek diyen amazon neyin tatavası bu?
    edecek ise eder etmezse nane.
    buna rezalet başlığı açılmaz.
  • edit: amazon ses kayıtları dinleyerek rezalet olan durumu 200 tl çek tanimladi. hatta daha sonra takım lideri aradı ve 100 tl daha tanımladı. yani teşekkürler amazon. en azindan dikkatli dinleyip tekrar geri dönüp özür dilediğiniz için.