şükela:  tümü | bugün
 • orospu cocuklugu skalasinda duymadigimiz, gormedigimiz daha nice renkler var. bu haber bir rengi daha gosterdi bize.

  ulan arkadas dogru yada yanlis, kendince ulkesine ve vatanina hizmet etmeye calisan nice solcu-sagci genci astiniz, hapislerde curuttunuz. ama bu adamlar 2 sene yatip cikacaklar. insanin kanina dokunuyor yahu.
 • orta çağ avrupa'sında suçluları ya da delileri zindanlara kapatmak sisteminin bazı kişilerce ne kadar makul olduğunun kanıtı bir olaydır.
 • ateistlik-dindarlık sınıflandırmasının dışında yer alan, sadece ve sadece orospu çocukluğu skalası ufkumuzu genişletmiş insanlar tarafından yapılmıştır bu.
 • simdiye kadar orospucocugu dedigim insanlara haksizlik ettigimi bana gostermistir.
 • bir kere daha kendisini savunamayacak, kollayamayacak durumda olan bir süje ve toplu tecavüz vakası daha ayyuka çıkmış. toplumun büyük bir kısmında becerilebilecek olanı becermek mübah haline getirilmiş. nüfusun büyük çoğunluğu kitle halinde iş görmeyi seçiyor. çocuk demeden, engelli demeden, kadın demeden, adam demeden uygun konumdaki her kişiyi, pardon ama şeyi, kendine tatmin nesnesi halinde gören bir güruh var ve ürkütücü olan her geçen gün bu güruhun yeni bir kepazeliğinin basında haber olması.

  mesele münferit taciz ve tecavüz olayları değil aslında. mesele kitlesel bir sik-sok çılgınlığı. mesele kitlesel bir abazalığın üstesinden gelememek. mesele toplumsal bir dönüşümün yaşanamaması: kişi kendi cinselliğini nasıl yaşayacağını öğrenir, kaç-göçün olmadığı bir düzende kendi başının çaresinde rızayla bakmayı öğrenir, bir başkasını kendisine cinsel obje, sürtünme nesnesi olarak kullanmaz, normal şartlarda. işte dönüşmemiz gereken bu. ortaçağda mastürbasyon kınanırmış, ben kendi yetiştiğim ortamda mastürbasyon meselesine açık bir düşmanlık yaşamamıştım, bugün de cinsel birliktelik yaşanmadığında tercihim mastürbasyon olur. ama toplumun büyük bir kesimi kendi tatminini başkalarının ırzına geçerek sağlamayı kendine hak görüyor.

  yıllar önce şaka yollu bir laf duymuştum bir arkadaş sohbetinde: insan insanı siker mi? hakikaten, böyle bir gaddarlık, böyle bir saçmalık var mı?
 • ingiltere'de gerceklesse internethaber, haber7 gibi sitelerdeki okuyucu yorumlarinin %70'i soyle olacakti: "laikler, işte özendiginiz modern toplum". ama gel gor ki mutasip, islami goruslu dursunbey kasabasinda gerceklesti bu olay. ve de tecavuzculerin buyuk cogunlugu 55-72 yaslari arasinda.
 • (bkz: ahlak)
  (bkz: örf)
  (bkz: gelenek)

  tam bir çelişki toplumuyuz. bunlarla övünürüz, avrupada bunlar yok diye eleştiririz, ama tecavüz, aldatma, çocuk pornosu, dolandırıcılık, iş ahlaksızlığı (ahlakı değil malesef) konularında avrupayı sollarız.
 • bunun tanımı daha yapılmadı yapılamaz da, aklıma gelen tüm küfürler iltifat gibi kalıyor bunu yapan varlıklar için, varlık diyorum çünkü dilim varmıyor bunlara insan demeye.
  diğer taraftan araştırılsa bu 18 varlığın birbirleriyle de cinsel ilişkiye girdikleri ortaya çıkacaktır bence. nasıl bir mantıktır nasıl bir abazanlıktır, tecavüz ettiğiniz zihinsel özürlü bir erkek yaa.
  allah'ınızdan bulun.