şükela:  tümü | bugün
 • nereden tutarsan tut elimizde patlayacak anlaşma kanımca.

  hali hazırda zaten mülteci olarak gitmeyen, öyle bir riski olmayan tüm türklere vize verirken eskisi kadar sorun çıkarmıyorlardı.

  her gönderilen mülteciye karşı 1 vasıflı mülteci alınması da manidar.

  tek artısı vize olan bir anlaşma zaten ne derece olumlu olabilir onu da düşünmek lazım.

  edit: başlığı bana bırakıp kaçmış arkadaş kendi dediğine kendi inanamadı heralde.
  edit2: ilgili kaynak : http://www.hurriyet.com.tr/…masi-onaylandi-40071635
 • heeehhh çoğğüüzel oldu..
 • 3. abdülhamid'in merakla beklediğimiz antlaşması oslo mu derken bu çıktı. allah ömür verdikçe daha neler göreceğiz bilinmez tabi.

  hatırlatma:

  1. abdülhamid: (bkz: küçük kaynarca antlaşması) nam-ı diğer osmanlının sonu
  2. abdülhamid: (bkz: ayastefanos antlaşması)*

  *her ne kadar avrupa ayastefanos antlaşmasına "ohaa bu kadar da salak olamazsınız" diyerek müdahele etmiş olsa bile 2. abdülhamid otoritesini korumuş ve osmanlıyı istikrarlı bir şekilde toprak ve imtiyaz kaybetmekten kimse alıkoyamamıştır.
 • seksenlerde saddam peşmergeleri bombalayınca a.b.d ve fransa başta avrupa'nın 'bir koyup üç alacaksınız!' gazıyla özal bu peşmergelerin yarım milyonu'nu türkiye almıştı,
  muhalefet'in feryatlarına rağmen hepsi de türk vatandaşı yapıldı,
  daha sonra bunlar canlarını kurtaran anap ve özal'a değil başka partilere yöneldiler,
  o yarım milyon da 20 yıl içinde 5 milyon olup türkiye cumhuriyeti'ni tehdit eder hale geldiler.

  ha bunun konu başlığıyla ne alakası var tabi değil mi?

  evet, ab türkiye anlaşması çok güzel oldu,
  halihazırda göçmenlerle birlikte 81 milyon olan nüfusumuz 20 yıl içinde minimum 100 milyona çıkacak,
  avrupa 1 milyon mülteciyle başedemedi ama bizim alıp vatandaş yapacağımız 1 milyon artı halihazırda 3 milyon mülteci ile birlikte türkiye'nin 80 milyon nüfusunun topuna vizeleri kaldırıp, kapıları açacaklar,
  sapsarı frenk, alaman avratları yıllardır bizim babayiğitleri bekliyor, 'gelseler de bir osmanlı mayası atsalar bize!' diye,
  ab zaten bize muhtaç, gençleri oroyin içiyor, muhtaçlar bize muhtaçlar,
  aleme nizam geliyor, osmanlı canlanıyor, nurlu ufuklar bizi bekliyor gardaşlar...
 • avrupa ülkelerinde yaşayan insanlar için sevindirici bir haberdir.

  yanlış anladıysam düzeltin. avrupa bugün itibariyle komodinin üzerine parayı koyup kapıyı çekip çıktı mı şimdi? ne kadar da historic bir day.

  avrupa'nın bir tek genel evi olmamıştık, o da oldu çok şükür.neyse ki sarayımız var da, gören diğer ülkeler ne kadar da büyük ülke diyor.

  büyük, büyük. bayağı güzel alıyoruz içimize. o kadar büyük.
 • basın toplantısıda bile karşılıklı atışmaların olduğu tiyatral anlaşma. avrupa'nın mültecilerden kurtulma azmi göz doldurucu, bizimkilerin zafer kazanmış edaları da trajikomik.
 • okumadım, okumayacağım. çünkü o anlaşmada her ne yazıyor olursa olsun, biliyorum ki türkiye adına kazanılmış zafer olacaktır! devlet büyüklerimiz her zaman olduğu gibi yedi düvelin yöneticilerini kandırmış, ülkemiz ve milletimiz için zenginlik, refah, demokrasi, sağlık ve mutluluk getirecek metni ezik batılılara sike sike imzalatmışlardır. biliyorum, hep öyle oluyor.
 • türkiye cumhuriyeti'nin sonunu belirleyen ilk resmi anlaşma.
 • türkiye cumhuriyeti vatandaşlarıyla taşak geçilmesinin imza altına alındığı anlaşmadır.suriye'li avrupa'ya ulaşmayı başarmış neyini geri alıyorsunuz.medya olayı vizesiz avrupa oley karektersizliğiyle görmeye devam ediyor.hiç ele avuca gelir mantıklı bir tarafı yok.anlaşma metnini görmek istiyoruz.anlaşma metnini ya da bu işin bir faydasını bilen varsa yeşillendirsin.

  avrupa tarafından kazıklanmamıza izin verilen anlaşmadır.tarih bu anlaşmayı ilerleyen dönemde vatana ihanet olarak değerlendirmelidir.ne aldın neyi veriyorsun.inanma seninle anlaşacak anlaşması.
 • süper olay, büyük başarı. adamlar açık açık köln'de kadınları taciz edenler gibi mültecileri size yollayacağız, sizden seçip sağlamlarını alacağız diyor. karşılığında da bir miktar para ve gelip geleceği belli olmayan vizesiz seyahat hakkı.