şükela:  tümü | bugün
  • süper lig 26. hafta maçı.. saat 16:00’da başlayacak..
  • trabzonsporumuzun kağıt üzerinde kazanması gereken, pratikte çok zorlanacağı bir futbol karşılaşması.

ersun yanalın ilk 8 maçta ( fb, bşk, bjk maçları deplasmanda 2-2) aldığı puan 9,
    rıza çalımbayın ise aynı fikstürden ( fb, bşk, bjk maçları içerde) aldığı puan 10.

trabzonsporun fikstürünü incelediğimizde, şu an ki puan sıralamasında gs hariç ilk 7 takımla bu dönemde karşılaşıyor; geriye kalan 9 maçta ise alt sıradaki takımlarla oynuyor.

rıza çalımbayın başarılı gözükmesinin en büyük sebebi de budur.

kısaca ts nin fikstürü bıçak gibi ortadan ikiye bölünmüş. zor ardından kolay.

şimdi kolay denilen fikstüre giren ts nin çıkışa geçmesi muhtemel. bu çıkışla övünecek olan ise rıza olacak ve ben bu senaryoyu izleyince hiç şaşırmayacağım.
  • 18 mart gibi güzel ve özel bir günde; dahası çanakkale deniz zaferinin 103. yıldönümü ile beraber sabah afrin'den gelen keyifli haberlerle ülkemin dört bir yanında ve dahi dünyanın birçok yerinde kahraman mehmetçik için benzer duyguları paylaşan güzel insanlarımız için güneşin dünyaya daha güzel doğduğu bir günde oynanacak bir süper lig maçı.

ligde pek iddia kalmamış, 5.lik ne kadar bir motivasyon olur bilemem trabzonspor gibi 50 yılında şampiyonluk parolası ile lige başlayıp, basiretsiz ersun ve yönetim sayesinde erkenden havlu atmış bir takıma. o yüzden skor çok önemli olmasa da, elbette her zaman kazanmasını isterim takımımın. korkak futboluyla yerden yere vurduğumuz rıza çalımbay'ın stres ve baskı yokken iyi bir seri yakalayacağına da inanıyorum, geçen hafta aldığı akhisar galibiyeti sonrası bir seri yakalayacaktır muhtemelen. ama asıl yeni malatya gibi güzel bir şehrin, en az onun kadar güzel bir takımıyla oynarken bence bugün daha önemli olan tribünlerin dolu olması, tribünlerden güzel görüntülerin gelmesi.

alınacak skordan; galibiyet veya mağlubiyetten bağımsız, muharrem usta ve yönetiminin son maçları olmasını da umuyorum bu arada. twitterda bir iki kişinin dile getirdiği üzere kongre kararından geri adım filan atmazlar umarım.

not: digiturk play ile yurtdışında olsam da izleyeceğim bir maç. o yüzden, uğursuzluk getirdiğimi düşünüp, bunu her fırsatta dile getiren bazı badilerim "izleyemiyor" diye sevinmesin. buradayım: bordoooooo...
  • ilk yarısı 1-1 sona eren maç.
  • yusuf yazıcı’nın peşpeşe attığı (64-66) 2 golle 3-1 devam etmektedir..
  • onazi; 4-1..
  • 4-1 sona ermiştir.. trabzonspor milli maç arasına 1 basamak yükselerek girdi..
  • kimse yazmiyor ama birileri baslik acarsa onur kivrak diye onada yazalim bu nedir ya kalecimisin tripmisin arkadas oynamak istemiyorsan birak yakamizi belki baska yerde cokdaha iyi olup super olacaksin cok isterim ama bizi rahat birak o nedir 90 dk boyunca sahada sadece bedenen duruyor, neyse acayip bir mac oldu ama yine iyi ayakalrimiz sayesinde kazanmasini bildik.
  • şaka maka beşinciliğe yükselip, ezikce sevinmemize neden olan maç. (bkz: yazık lan bize)
  • bu maçta attığı iki gol ile yusuf yazıcı üç ay sonra gol bulmuş oldu.