• yök başkanı yekta saraçın açıklamalarına göre üniversiteler 23 mart tarihinden itibaren uzaktan eğitim vermeye başlayacaklar
    kaynak
    edit:balern yeşillendirdi vizeler de online olabilirmiş
    kaynakk
  • virüsün yayılmasını engellemek adına çok doğru bir hareket. ayrıca aileler için müthiş bir haber. çocuğunu okutmakta zorlanan bir sürü insan var, en azından bir süre bu dertle uğraşmayacaklar.
  • uzaktan eğitim odaklıdır. bu işin online yapılması zor, kapasite yetmeyebilir. offline yapılacaksa bari seçkin üniversitelerden hocalar oluştursun havuzu. bu husus bence en önemli detay.
  • (bkz: #103705033) ;

adam bunu tatil olarak nitelendiriyor, delirmemek elde değil.

tanım; geç kalınmış açıklama.
  • eğitime verilen aranın öğrencileri nasıl etkileyeceği hala tam belli değil. sınavlar ne olacak, stajlar nasıl halledilecek,lise ve üniversite sınavlarına girecek sınıfların durumu ne olacak,sınavlar ertelenir mi??

öncelik bu değildir ancak işi bu planlamaları yapmak olan insanların da plan yapması gereklidir.
  • merakla bekliyoruz
  • özellikle tıp fakülteleri 4. ve 5. sınıflarda olmasının mümkün olup olmadığını merak ettiğim açıklama. bence imkansız.
  • sınava 2 gün kala tatil haberi gelmişti. şimdi sınavları olanların durumu ne belli değil. koca kurumların başındaki insanların bunları düşünmeden plansız açıklama yapması akıl alır gibi değil.
  • hadi teorik dersler bir nebze fakat lab'ı olan dersler var, design dersi var proje var var oğlu var. onlar ne olacak? her hafta 2 rapor yazıyordum onlar da patladı.

nah mezun oluruz.
  • 100 kişiye ders anlatıyorum yarısı bile katılsa hangi internet altyapısı kaldıracak bunu?
    ayrıca pratikler ne olacak?
    sınav haftasıydı bu hafta. sınavlar nasıl olacak?

gibi sorular var aklımda.
hesabın var mı? giriş yap