şükela:  tümü | bugün soru sor
 • giriş notu: bu başlık ve yazı sözlük dışından bir arkadaşımın ricası üzerine oluşturulmuştur.

  bildiğiniz üzere türkiye'deki köklü üniversitelerin bir çoğu maalesef bölünüyor. bu bölünmeye üniversite öğrencilerinden ve hocalarından büyük tepkiler geliyor. yine bildiğiniz gibi, bu haklı tepkilerin hiçbiri dinlenilmeden yasa bir şekilde meclisten geçirildi ve dün, yasa cumhurbaşkanı tarafından onaylandı.

  bu sebeple, bugün saat 14:00'da aslanlı yol'da bu tasarının geri dönüşüne ilişkin bir yürüyüş düzenlenecektir. mustafa kemal atatürk'ün kurdurduğu köklü üniversitelerden biri olan gazi üniversitesi'nin bölünme kararına ilişkin yapılacak olan yürüyüşe katılım ne kadar yüksek olursa, bu tasarıyı geri çektirme olasılığımız da o kadar yüksek olur.

  tüm öğrencileri ve ankara'lıları yürüyüşe bekleriz. türk bayrağı ve atatürk tişörtleriyle gelebilirsiniz.

  aşağıdaki linke tıklayarak gazi üniversitesi'nin konu ile alakalı oluşturduğu instagram hesabına erişim sağlayabilirsiniz.

  https://www.instagram.com/gazi_bolunmemeli/?hl=tr
 • atatürk'ün isminden rahatsız olanlara karşı yapılan dik duruş hareketidir. keşke düzenlemeyi bir anda geçirmeselerdi de bölünen tüm üniversiteler anıtkabir'de buluşsaydı. belki ne kadar büyük bir tepki geleceğini anlarlardı.