şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: internazionali bnl d'italia 2019) yarı final maçı. tsi 21'de başlayacak olup, novak djokovic ile diego schwartzman arasında oynanacak, karakter sınırı nedeniyle başlık böyle oldu...

buraya madrid şampiyonu olarak gelen djokovic, perşembe günü oynadığı iki maçta shapovalov ve kohlschreiber'i ikişer sette yendi. çeyrek finalde juan martin del potro ile 2019'un en uzun ve zevkli masters maçlarından birini oynadılar ve iki maç puanı çevirdiği maçı kazandı.

2019 avrupa toprak kort sezonunda hayal kırıklığı yaratan diego schwartzman ise rg öncesi son turnuvada başarıyı yakaladı. bu hafta sırasıyla nishioka, ramos, berrettini ve nishikori'yi yendi. dört maçta set kaybetmedi, tiebreak bile oynamadı.

iki tenisçi son olarak 2017 roland garros'ta karşılaşmışlardı. o maçta schwartzman setlerde 2-1 öne geçmişti ama son iki sette sadece birer oyun kazanabilmişti.
  • birinci ve üçüncü setleriyle izleyenleri çok şaşırtan maç boyunca olmuştur... öyle ki, djokovic'in karşısında sanki schwartzman değil de karlovic falan vardı, djokovic'in servis kırdığı oyunlar haricinde iki oyuncu da servis kırmaya bile yaklaşamadı.

. birinci sette djokovic 8. oyunda servis kırdı ve seti 63 kazandı.

. ikinci set çekişmeli geçti, arka arkaya dört oyunda servis kırıldı, hele ki djokovic'in aldığı mükemmel bir puan vardı... tiebreak'te djokovic çok hata yaptı. schwartzman 72 kazandı.

. final setinde djokovic mükemmel servis attı, ilk setteki gibi tek servis kırmayla işi bitirdi. 63.
  • djokovic'in her an kalp krizi geçirecekmiş edasıyla bitirdiği maçtır. şu maç 5 set falan olsa kortun ortasında bayılırdı herhalde. uzun yıllardır hiç bu kadar nefes alırken zorlandığını görmemiştim. aşırı sıcaktan desem değil, nedir sorunu bilemedim..
  • djokovic'i barzi şekilde destekleyen spikeri kınıyorum.
    gönül isterdi ki ailemizin tüm üyelerinin ortak sempatisine sahip olan sevimli diego schwartzman bugün dünya bir numarasını, yarın dünya iki numarasını geçip ilk masters kupasını kazanmış olsun. iyi mücadelesine rağmen, kusursuz makine djokivic karşısında final setinde maçı verdi.
    ikinci sette çok iyi oynadığı ve iki defa servis kırdığı halde seti tie break sonucunda alması olmayacak galiba hissine sebep olmuştu.
    back hand drop shotları, uzun ralliler ve kaliteli vuruşlar ile zevkli ve akıllarda kalacak bir maç oldu.