şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: internazionali bnl d'italia 2019) yarı final maçı. tsi 13'te başlayacak.

  geçen hafta madrid'de şampiyon olan bertens, kariyerinin zirve noktasında ve duracak gibi de değil. bu turnuvada anisimova ve navarro'yu uzun maçlarda yendi, çeyrek finalde osaka turnuvadan çekildi.

  konta uzun süredir büyük turnuvalarda finaller aşamasında görmediğimiz bir isimdi. burada riske, stephens, venüs williams ve vondrosouva'yı yendi.stephens ve vondrosouva maçlarında final setinde rahat kazandı.

  iki tenisçi son olarak 10 mart'ta indian wells'te oynamışlardı, bertens iki sette kazandı ama çekişmeli bir maçtı.
 • kiki bertens'in 2-1 kazanacağı maç olacaktır.
  ,, (bkz: forza kiki!)
 • 2019 toprak kort sezonunda bugüne kadar oynanan en iyi kadınlar maçı... böyle olacağı zaten belliydi, kariyerinin zirvesinde olan bertens ile yine üç sene önceki formuna dönmeye çalışan konta arasındaki maç büyük ihtimalle harika olacaktı.

  ----- maça iyi başlayan bertens oldu, setin ortasında önce dengeyi yakalayan sonra öne geçen konta oldu ama konta set için servis atarken puan bile alamadı. son oyunda da konta arka arkaya hatalar yaptı ve bertens seti 7-5 kazandı.

  +++++ ikinci set karşılıklı servis kırmalarla başladı, sonra iki tenisçi de servis oyunlarında neredeyse mükemmel oynadılar. 5-5'te bertens çift hata yaparak servis kırdırdı ve konta seti 7-5 kazandı.

  ------ final seti, ilk iki setin aksine heyecansız geçti. konta, rakibinin her hareketine cevap verdi ve set boyunca çok iyi servis attı. konta 6-2 ile finale yükseldi.

  maç boyunca bertens ace'ler atsa da ikinci ve üçüncü setlerde daha iyi servis oyunları oynayan konta oldu. ilk iki setteki oyun kalitesiyle bu maç kesinlikle kadınlarda toprak kort sezonunun en iyi maçı oldu... diğer taraftan, konta'nın da tekrar üst seviyede oynayabileceğini gösterdi.