şükela:  tümü | bugün
  • saat 19:00'da başlayacak spor toto süper lig 33. hafta maçı.
  • beşiktaş için ertesi günkü gs-ibb maçından önce büyük ihtimalle ikincilik şansını devam ettirmek açısından büyük önem taşıyacak maçtır. saat 19:00’da trabzonspor’un sahasında oynanacaktır.

maça gelirsek, sakat ve cezalıları görmeden analiz yapmak zor ama iki güzel futbol oynayan takımın maçı olacak. ts bjk maçları son yıllarda keyifli ve güzel maçlar olarak karşımıza çıkıyor.

maçtan 3-4 gün önce detaylı teknik analiz ve sakat/cezalı vs bilgileri paylaşıyor olacağım.

hak edenin kazandığı güzel bir maç olsun.
  • iki takımın puan sıralamasında yer değiştirme ihtimali olabilecek maç.
  • kale arkası hariç herhangi bir tribünden 1 bilete ihtiyacım olan maç. yeşilinizi bekliyorum.
  • bugün beşiktaş alanya karşısında 2 puan bırakırsa bu maç trabzonspor için hem 3.lük hem de uefa ya direk gruplardan gitme maçı olacak.
  • 3-2, 4-3, 3-3 gibi skorlarla bitmesini beklediğim maç.
    trabzon da beşiktaş da hücumda etkili isimlere sahip olsalar da savunma anlayışları biraz zayıf.
    bol gol olur.
  • beşiktaşlıların şampiyonluk hesapları yapıp güldüren maç:d

son iki maçta başakcity ve gs sadece iki puan alacak bunlar da 6. sonra da 68 puanla şampiyon olacakmış:d

ha başakcity’nin de kesinlikle iki puan alması lazım ki üçlü averajda bjk şampiyon olsun:d
  • pek uzun sayılmayacak bir aradan sonra burak yılmaz'ın trabzon'a rakip olarak geleceği maç.

taraftar unutmadı kulüp efsanesine ve kendilerine çekilen hassiktiri.
  • muhtemelen küme düşecek takım ile şampiyon olacak takımı belirleyecek maçlar sebebiyle 33. haftanın önem açısından üçüncü sıraya düşmüş maçı.

(bkz: 19 mayıs 2019 bursaspor göztepe maçı)
    (bkz: 19 mayıs 2019 galatasaray m.başakşehir maçı)

bir trabzonspor taraftarı olarak ben bile ekran başında diğer maçları izlerken daha çok gerileceğim, orası kesin. sahada da takımlar, daha doğrusu oyuncular arasında diğer maçlar gibi gerginliğin olmayacağı, seyir zevki yüksek ve güzel bir maç olacaktır diye umuyorum. beşiktaş dönem dönem ligin en iyi top oynayan takımıydı bence. ama son haftalarda iyi bir seri yakalamış trabzonspor seyircisinin de desteğini alıp ilk yarı buldukları fırsatları değerlendirirse rahat kazanır diye düşünüyorum.

fırsatları değerlendirirse derken, ligin 32 haftası geri kalmışken 30'a yakın topu direkten dönmüş takımız. bir de fenerbahçe maçı dahil skoru kopartamadığımız her maçta 60. dakikadan sonra rakibi izliyoruz hep beraber, ne zaman beraberlik golünü atacaklar diye, kenar yönetim de dahil.

adet yerini bulsum diye skor tahminimi de yapayım; dediğim gibi ilk yarı 2 gol bulursak 2-0 veya 3-1 kazanırız. bizim golleri de muhtemelen yusuf yazıcı, anthony nwakaeme, novak atar.
  • ilginç şekilde bu ikilinin arasındaki maçlarda özellikle son yıllarda deplasman ekipleri daha başarılı.
    beşiktaş bu deplasmanda en son 2012 süper finalde yenilmiş. normal sezonda ise en son 2010.
    trabzon da genelde istanbul'dan istediğini alarak dönüyor. yenilse bile kolay kolay teslim olmuyor.

bol gol olur, trabzon'un zaten 4. sırayı kaybetme ihtimali yok, ilk 2 ihtimali de yok, ikide iki yapıp son hafta beşiktaş'ın puan kaybıyla 3. olma amacında.
    beşiktaş'ın ikide iki yaptığı halde şampiyonluk ihtimali var ama sanıyorum galatasaray mağlubiyeti ile o olay çoktan bitti, şampiyonlar ligi ihtimali de sürüyor .

iki takım da rahat çıkacak sahaya, bol gol olur, 2-2 ya da 3-2(iki tarafın da kazanma şansı bence eşit) biter diyorum.
442 entry daha