şükela:  tümü | bugün
  • özünde rezalet olsa da başka bir yer yapsa ürünü gönderdikten sonra bunu siz yapmışsınız diyip iade de etmeyebilirdi.

gözüken o ki amazon türkiye; türkiye'nin hala üzerinde ama yurtdışının gerisinde

örneğin hepsiburada'dan aldığım termometreyi iade ettiğimde kutusunu açmışsınız o yüzden iade almıyoruz demişlerdi *

edit: başlık başa kalmış gelen 100 uyarı mesajı için teşekkürler :)
    bu arada termometre infrared termometreydi. yani tene değen bir şey değildi :)
  • 1/10 rezalet puanı 50 lirayı da neden vermişler anlamadım. adamlar ellerinden geleni yapmışlar aslında ürünü almışlar para iadesine okey demişler ne istiyorsun daha adamlardan hisse mi versinler. amazon tr de ki en sağlam alışveriş sitelesidir donanım haber oluculeri uzak dura.
  • hangi alışveriş sitesinden alışveriş yaparsan yap böyle bir durumlar karşılaştığında aynı şeyi yaşarsın , kur ile birlikte ürünün fiyatı da yükselince senin aldığın fiyata göre yenisi ile değişim yapmazlar sadece ücret iadesi yapılır.

rezalet göremedim malesef ama büyük ibnelikler görüyorum çünkü kur yükselirken fiyatları yükseltenler kur düşünce fiyatı düşürmüyor.

zaten soktuğumuza alıştılar böyle kalsın içlerinde diye düşünüyorlar galiba
  • kimse kusura bakmasın da coil whine bir süre sonra düzelmez. ne bekliyordun "hanimiş beyim monitöyüm" diyip mamasını düzgün verince sesi mi kesilecekti? bir de sıvarmış gibi bir süre daha denedim diyor yazık.
    oynat uğurcum 1/10.
  • başka marka üründe aradaki farkı almamayı kabul ettikleri kısmı bana saçma gelen rezalet. bunun limiti ne apple xdr display de alsan aradaki farkı almayacaklar mıydı yani?

rezalet puanım 0,1/10
  • rezalet puanı:2/10

amazon size iade yapabileceğini ve yenisini fiyat artışı olmasına rağmen vereceğini söylemiş. siz gidip başkan bir monitör istiyorum diye talep etmişsiniz. ben buradaki rezaleti anlayamadım, amazon satış politikaları gereği yapacağını yapmış.
  • satıcı sattığı bütün ürünleri deneyip de mi gönderecek ?
    elbette sorun üretici kaynaklı ve mağdur etmemek için iade artı hediye çeki yollamış.
    ülkedeki enflasyon ve dolar kuru sebebiyle oluşan fiyat farkını satıcı neden üstlensin ki ?

rezalet satıcıda değil
  • adam mali geri almış parayı geri ödemiş 50tl üzerine vermiş haspama yaranamamış.

(bkz: amını bulup kıllısını aramak)
  • amazon aradaki fiyat farkını karşılıyorsa, 500 liralık monitör alıp bozuk diye iade edeyim. sonra 20.000 liralık monitör alayım da aradaki 19.500 lirayı karşılasınlar.
  • asıl rezaleti başlık sahibi yapmış, adamlar ellerinden gelenin en iyisini yapmış. daha ne istiyorsun bre susak?