şükela:  tümü | bugün
  • bir arkadaşımın başına gelen müşteri mağduriyeti olayıdır. böyle bir rezalet başlığıyla sizlerin gözlerini yormak istemezdim ancak d&r'dan alışveriş yapmayı düşünen arkadaşların dikkatli olmaları açısından paylaşmak istedim.

konuyu kendisinin ifadeleriyle aktarıyorum:

"04.05.2020 tarihinde almış olduğum kobo e-reader bugün itibarıyla hala tarafıma ulaştırılmadı. covid ortamında süreçlerinin uzamasını hatta 14 günlük gecikmeyi bile anlayışla karşılayabilirim ancak internet sitelerindeki tek bilgi görselde göreceğiniz ekrandır. hiçbir detay verilmiş değil. ürünün akıbeti sürekli bir belirsizlik içerisinde. çağrı merkezini aradığımda da minimum 10 dk bekleme süreleriyle bağlanabildiğim kişilerin hepsi birbirinden farklı bilgiler verdiler. öyle ki toplamda 4 veya 5 kez aradım. ikinci aradığım operatör ürünün kargolandığını belirtti. hepsijet takip numarasını istediğimdeyse yarın size sms atarlar dedi. tabii ki sms v.b. hiçbir bilgilendirme gelmeyince tekrar aradığımda ise bu seferki operatör arkadaş ürünün kargolanmadığını, tarafıma yanlış bilgi verildiği ama istersem iptal edebileceğimi belirtti. ben de hayır bekleyeyim dedim. ancak artık 14 gün boyunca olan belirsizlik canıma tak etti ve bugün arayıp iptal etmek istediğimi belirttim. bu sefer çıkan operatör arkadaş ise ürünü fatura kesildiği için iptal edemeyeceğini, dilersem ürün kargolandıktan sonra iade edebileceğimi belirtti!? nasıl yani? ee peki ürün ne zaman tarafıma kargolanacak diye sorduğumda da isterseniz sürecin hızlandırılması için not iletebilirim cevabını aldım. zaten bunu her aradığım operatör de belirtmişti!? resmen saçmalık.

fatura ürün elime geçmeden kesildi diye niye burada mağdur olan taraf ben oluyorum. bir müşteri bu kadar mağdur edilmemeli. halbu ki bir muhattap bulabilsem ve süreç hakkında bilgilendirmede bulunsalar her şeyi daha anlayışla karşılayabilirdim.

d&r'dan bir daha asla alışveriş yapmayacağım ve her türlü yasal işlemi başlatacağım.

d&r'dan alışveriş yaparken lütfen dikkatli olun arkadaşlar. yoksa böyle ne olduğu belirsiz bir sürecin içinde kendinizi bulabilirsiniz."

edit: d&r tarafından arkadaşımla hiçbir şekilde iletişime geçilmemiş. hep kendisi arayan olmuş süreçte. @2'nin girdisi üzerine bu edit eklenmiştir.

edit: bugün tam 34 gün olmuş. hala ürünle alakalı hiçbir ses yokmuş. dolandırıcı d&r
  • rezalet puanım 3/10

3 puanı da 14 günlük gecikme süresine ve çağrı merkezinin verdiği tutarsız cevaplara veriyorum ki günümüz çağrı merkezlerinde yoldan çevirdikleri personeli çalıştırdıkları için pek sıkıntı görmüyorum.

ürün size ulaştıktan sonra iade etmek istediğinizde kabul etmezlerse güncelleyin rezalet puanımı 5 - 6 puan güncelleyeyim.
  • hemen her internet alışverişinde yaşadığımız rezaletlerden farksızdır. d&r’ın bir şekilde mağduriyeti gidereceğine inanıyorum.
  • benim de d&r'dan 5 mayısta verdiğim sipariş hala "faturası kesildi" olarak görünüyor ve asla net bir bilgi alamıyorum. elime ulaştığı an iade edeceğim
  • nitelikli dolandırıcılığa doğru koşar adım ilerleyen firma. son öğrendiğime göre 21 gündür göndermedikleri sipariş hakkında tek bir bilgi vermedikleri gibi siparişlerim kısmından ürünü de kaldırmışlar görsel. konu artık mahkemeye taşınacak muhtemelen.
  • gerçekten bu ülkede şu kargo işini düzgün yapan bir market kalmadı sanırım.
  • 34 gündür hala sonuca kavuşmamış rezalettir.

sırf daha fazla insan dolandırılmasın diye başlığı canlandırıyorum. af ola sevgili suserlar.