• alerjik bünyeye sahip biri olarak çok içtenlikle geçmiş olsun diyorum.

fakat boyoz bildiğim kadarıyla su ve un hammmaddeleriyle yapılıyor. alerji testlerini arttırmanızı naçizane tavsiye ederim.

rezalete gelince söyleyecek sözüm yok. geçmiş olsun.

edit: yağ bol kullanıldığı için sütlü yağ kullanılmış olma ihtimali belirtildi.
  • öncelikle çok geçmiş olsun.

size tavsiyem: koronavirüs bitince oradan taşının.
  • yazarın sokağa çıkma yasağı olduğu günden bahsettiğini bile anlamayan, büyük ihtimal üniversite sınavına girse türkiye bir milyonuncusu olacak tipler "yaw gardaşım gendi gendini zora zokmuşun" falan yazmış. be okuma engellisi aç da bak adam ne yazmış hangi gün yazmış.

kimleri kimleri ekşiye yazar yapıyorsunuz ya. bak yine sinirlendim. aks seni.

https://prnt.sc/siwtf6
  • neyse ki izin beklemeden gitmişsiniz, çocuğunuza da size de çok geçmiş olsun.
    bu ülkede kimse dert anlamak için uğraşmaz, yazar arkadaşların dediği gibi polisin insafına kalarak devam etmek gerekirdi ki öyle yapmışsınız.
    çok defa kuralları ısrarcılığı ile esneten insanlar gördüm, zaten hakkın olan bir şeyi mantık çerçevesinde değerlendirip anlayacaklar zannediyoruz ama yok öyle bir şey.
    esnetmeye alışıyoruz, konuştukları dilden konuşmaya başlıyoruz sonra ortaya güzel bir türk vatandaşı örneği çıkıyor.

dediğiniz gibi, kaymakamı yahut partili birini tanısaydınız ve birini çareniz olarak görme ezikliğiyle yaşayabiliiseydiniz e devlet vs uğraşmaz yollarda ahenkle süzülürdünüz
  • “sokağa çıkma yasağı olduğu günler” diyor ey okuduğunu anlamayan yazar müsvetteleri. hala ilçeler arası yasak yok diyorsunuz.

geçmiş olsun bu arada başlık sahibi kardeşim.
  • kaymakamlığın verebileceği izin şehirlerarası seyahat izni. izmir ilçeleri için izne tabi değilsiniz. sokağa çıkma yasağı kapsamında izin alınması ise muafiyet sağlanan sektörlere bağlı. acil sağlık durumu için böyle bir izin girişi yapmanıza gerek yoktu. doktordan bir sevk alsaydınız keşke. kaymakamlığın telefonu zahmet edip açıp da yönlendirmemesi ayrı bi durum. hemfikiriz. ülkemizde devlet dairesinde kurum telefonları üzerinden iş takibi diye bir şey yok.
  • bu ülkenin sorunlarından bir tanesi iş bilmezlik. analar babalar çocukların önünden zorlukları kaldırdıkça en ufak sorunu bile halledemeyen garip ve daha korumacı nesiller geliyor. devlet size ne yapsın amk temel hayatta kalma içgüdüsünden yoksunsunuz.
  • dikili izmir'de... ev de izmir'de.. e ne izni için uğraştınız anlamadım? bence enişte bey'de hiç pratik zeka yokmuş. ayrıca başlarım izne, atın arabaya yardırın gidin. 3 bin lira ceza yüzünden mi kızın hayatını tehlikeye attınız.
  • öncelikle geçmiş olsun
    başlıkta ve e-devlet başvurusunda dikili kaymakamlığı suçlu gösterilse de müracaatta muhatap kaymakamlık (kurumu) değildir.

mayıs ayı başında annemi kaybettim ve benzer e-devlet izin sürecinde ögrendim (ben de sizin gibi e-devlet izinlerini kaymakamlık veriyor sanıyordumç kaymakamlıklarda ilgili birim var telefonlara falan bakan ama işlemi yapan orası değil)

maalesef bu müracaatlara bakan ve onay veren: ikematgahınızın bulundugu bölgedeki (nöbetci) karakol/emniyet amirliği.

müracaat e-devlet üzerinden ilgili karakola düşüyor. özellikle akşam/gece saaterinde nöbetçi memurlar ilgileniyor.

tekrar çok geçmiş olsun.
  • iznin kimlere verildiğini çok merak ediyorum. yazlıkta vakit geçirmek için izin alanlar var. şaka gibi. acil ihtiyacı olanlar ise izin alamıyor.
hesabın var mı? giriş yap