şükela:  tümü | bugün
8 entry daha
  • kanımca sokağa çıkma kısıtlamasını bayramın denk geldiği hafta sonu ile birlikte bayramın 2. ve 3. günü de dahil olmak üzere uzatacaklarını açıklayacağı konuşmadır. tabii ki seyahat yasağı kaldırılsın da akrabalara gidelim diye bekleyen şehir yasağı altındakiler nasıl tepki verirler kestirmek güç.

bu arada: sağolsun her açıklamasında ulusa seslenişin akabinde, chp'ye vuruş aşamasını da hiç atlamıyor kendisi. bakalım bu hafta ne polemik çıkacak millet canıyla uğraşırken.

ben oyumu iş bankası polemiğinden yana kullanıyorum.
  • virüs italya'da nasıl yayıldı :

italya'da vakalar çoğalınca resmi tatil ilan edildi. çinlilerin yoğun olarak yaşadığı ve virüsün en yoğun olduğu italya'nın kuzeyinden güneyine, yani turistlik bölgelere akın eden italyanlar yüzünden bütün ülkede kısa sürede virüs patlama yaptı.

avrupa'da nasıl yayıldı :

italya'nın kuzeyine kayak tatiline gidenler ülkelerine dönünce bütün avrupa'ya yayıldı.

virüs ispanya'da nasıl yayıldı :

ispanya'nın italya ile bir kara bağlantısı olmadığı halde en fazla vakanın görüldüğü ülkelerden biri ispanya oldu. yapılan araştırmalar neticesinde, virüsün ispanya'da birden ve hızlı bir şekilde yayılmasının nedeni olarak 19 şubat 2020 atalanta valencia maçı gösteriliyor. bu maçtan tam 1 hafta sonra anormal derecede bir artış yaşandı. ayrıca bu maça giden birkaç hırvat taraftar yüzünden virüs hırvatistan'da binlerce kişiye bulaştı.

bunları neden yazıyorum. bayramda bütün yasaklar kalkarsa herkes köyüne, tatil yerlerine gidecek. istanbullu bunaldığı için senelerdir köyüne gitmeyen adam bile değişiklik olsun diye gidecektir. aylarca dişimizi sıktık, bayram boyunca önlemler aynen devam ederse bayramdan sonra rahat bir nefes alacağız.
  • bayramda yasağın bence geleceği açıklama olacaktır. zaten mart-nisan civarı 2 hafta komple yasak getiremedikleri için böyle parça parça getiriyorlar, bayram seyran da olsa bu riski alamaz ve 4 gün daha yasak getirirler. çünkü biliyorlar ki yasaklardan sonra millet daha fazla dışarı çıkıyor ve alışverişler artıyor, ekonomiye etkisi de oluyor. acı ama gerçek. yasak olmadığı zaman almayacağın bir şey olsa, yasak olacağı zaman alasın geliyor.

bayram sebebiyle hayatta alınmaz demeyin; umre olayı ve ilk yasağın 22.00’de açıklanması sonrası milletin bayramlaşmaya vb gitmesi riskini göze alamazlar.
  • orucunu tutan birisi olarak söylüyorum;sokağa çıkma yasağı bayramda muhakkak olmalı.zira bayramlaşma adına ziyaretler yapılacak ve virüs hiç görmediğimiz hızla yayılacaktır.
  • açıklama saatinde televizyondan uzak durmama sebep olacaktır. erkenden haber verdiğiniz için teşekkürler.

büdüt: bir takım onun bunun evlatları mesaj atıp "ekran görüntüsü" aldım diyorlar. bu haliyle de ekran görüntüsü alın ki kime gönderecekseniz nasıl orospu çocuğu olduğunuzu onlar da görsün. görsel
  • 23 mayıs - 31 mayıs tarihleri arasında
    (bkz: ramazan bayramında 9 gün sokağa çıkma kısıtlaması) da açıklanacaktır.

at fav'a bekle.
  • yolsuzluklar, yandaşlar, yoksulluklar ve yasaklara karşı mücadelenin devam edeceğine yönelik açıklamalar olur inşallah.
  • virüs süreciyle ilgili olumlu bilgiler verecektir.darbeden nasıl kurtardığından bahsedip aynı motivasyonla virüsten de kurtardığını söyleyecektir.
  • kolay kolay beni şaşırtamayacak açıklamalardır...
  • bok var olmamış olayların başlığını açıyorsunuz. yarın onbeşinci sayfada buluruz artık ne açıkladığını
197 entry daha