• rezilliğe bak amk, açık kanalda maç yayınlanıyor yorumcu tüzemen... sanki tüm türkiye gs yi destekliyor akhisar gavur takımı gibi yorum dinliyoruz...
  • 2 adet ağlayan a spor yorumcusu içeren maç. bir anadolu takımı taraftarı olarak içimin yağlarını eriten maçtır ayrıca.
  • (bkz: susar mısın atv ağlıyor şu an)

adamlar finalde derbi vereceğiz diye hevesleniyorlardı şimdi akhisar maçı yayınlayacaklar.
  • canım akhisarspor’umun finale çıktığı maç.

memleketim akhisar’ın maçlarını babamın omuzlarında izleyerek başladım. eski stadımızda 3. ligde oynarken yeri geldi güneşin altında saatlerce açık tribünde yer kapalım diye bekledim, bekledik.. akhisarspor’u hasan basri’yle, kazma doğan’la (çok iyi golcüydü ama lakabı buydu) sevdik. akhisarspor’un yükselme grubu, 1. lig dönemleri üniversite ve istanbul dönemlerime denk geldiği için hep uzaktan takip ettim.

sülalem fenerbahçelidir. fenerbahçe için ameliyat öncesi hastaneden kaçmışlığım, başka bir tarihte ameliyat sonrası hastaneden erken çıkmışlığım dahi vardır..

kardeşim ortaokulda, ben ise lisedeyken bir maçta kardeşime ‘ulan düşünsene birgün süper lige çıkıyoruz ve fenerbahçeyle maç yapıyoruz.’ dediğimde kardeşimin cevabı çok netti: ‘ya abi siktir git.’

bu takım yavaş yavaş atilla özcan hocamla yükselmeye başladı. hamza hamzaoğlu geldi süperlige çıkardı.

süperligdeki ilk yıl. manisa’nın salihli ilçesinin bir köyünün kahvesinde kardeşimle birlikte maç izlemeye oturduk. çağdaş kafayı vurdu akhisarspor 1-0 öne geçti.. gol diye bağırdık kardeşimle insanlar homurdandı. ağlamaya başladım hüngür hüngür.. kardeşime sarıldım. dedim ki, ‘birader hani olmaz diyordun? bak fenerbahçe ile oynuyoruz..’

sonra akhisarspor ligin gediklisi oldu. topçu aldı topçu sattı, fenerbahçeme eziyet oldu, beşiktaşa karabasan gibi çöktü. galatasaray’a bir türlü diş geçiremedi. drogba ilk golünü bize attı. gitti deplasmanda trabzona 6 attı. sayısız sevinç yaşattı. ilk lig maçında güray’ın 89da eskişehir’e attığı golde, şehirde yükselen sesi bir duyabilseydiniz..

senelerdir istanbul’dayım. yeni stadyumumuzdaki ilk maçımız başakşehir maçıdır. yanımda yine kardeşim ve bu sefer +1 kişiyiz, o da nişanlım. ‘hasretinle yandı gönlüm’ çalmaya başladığında kardeşimle ikimizin ağladığını görünce önce bir anlamlandıramadı. sonra hayallerimizden, sevinçlerimizden ve senelerce beklediğimiz yeni stadımıza yüklediğimiz anlamlardan bahsedince ikimize katılıp gözleri dolu dolu bizi güldürmeye çalıştı.

yeri geldi bir köy kahvesinde, yeri geldi beşiktaş maçında çarşının göbeğinde elimden geldiğince memleketimin takımını izledim, takip ettim. ben büyüdüm, o büyüdü. ben saygın bir meslekte saygın bir yer edindim, o süperligde kendine yer edindi.

akhisarspor benim; rahmetli canım dedemdir, elinden tutup maçlara gittiğim.. akhisarspor benim; 1 sene önce kaybettiğim tek dayımdır, canımdan öte sevdiğim. akhisarspor benim; babamdır, omuzlarında maç izlediğim. akhisarspor benim; kardeşimdir, uğruna hayaller kurduğum.. kısacası akhisarspor benimdir.

akhisarspor bugün galatasaray’ı türkiye kupasından eledi ve muhtemeldir ki fenerbahçemin rakibi olacak kupa finalinde.. iki takımımızın maçını izleyeceğiz finalde, kardeşimle..

bitmedi.. bizim bir hayalimiz daha var kardeşimle.. o da stadımızda arsenal ile oynayacağımız uefa maçını izlemek. ya seneye yada on sene sonra.. ama arsene wenger’i saha kenarında görsek hiç de fena olmaz..

hayallerini kurduğumuz şeyleri yaşattığı için akhisarspor’uma, malzemecisine, başkanına, futbolcusuna, tercümanına ve özellikle lopes’e (çok seviyorum) teşekkürü borç bilirim..

şimdi gidin; kupa size, lig bize. yok yattı, kalktı. feneri yendi ama cimboma yatacak gibi muhabbetlerinizi bulaştırmayın..

son sözümde akhisarspor’uma..

‘çok teşekkür ederim..’
  • takim olarak bana o karanlik donemi ve tek bir kisiyi cagiristiriyor. bilin bakalim kim?

(bkz: mustafa sarp)
  • yazarın birisi demişki 'okan'hoca sorarım sana bjk ye niye böyle oynamadınız? la aksihar iyi oynamıyor, akhisar az rotasyon yapmış,biz yedeklerle çıkmışız ve bok gibi oynuyoruz olay bu. ayrıca bu akhisar bizim 20 yıldır yenemediğimiz fb yi yendi daha 3-4 hafta önce kadıköyde.
  • bu yandaş atv ağzının suları akarak derbi yayınlayacam diye sevinirken göt oldular ya hiç üzülmüyorum. hem ellerinde patladı hem de bizimkilere belki de iyi gelir bu rezillik.
  • yayinci kurulusun yorumcu mu gs taraftari mi belli olmayan adamlari cikardigi mac. bu ne salakca lan boyle..
  • kendi evinde akhisar gibi bir takıma yenilip hâlâ tinerspor falan demek ne saçma şey. ulan bari azıcık utanın.
  • çıplak gözlerle latovleviciyi seyrediyorum.

allah başka dert vermesin
hesabın var mı? giriş yap