• zaten akşam 9'dan sonra sokaklarda hayat olmayan bir ülkede yaşanan durumdur.

özgürlüklerde her kuşu si..ik bir alkol kaldı, kıyaslamada üst sıraya çıkabileceğimiz.
  • (bkz: yallah arabistana) diyesim geldi. ulkenin kurallari neyse ona gore yasayacaksin. norveclilerin sesi cikmiyor sana ne oluyor
  • isveçte de aynı şekilde bir uygulama vardı. devlet gerçek anlamda alkol satışında tekel durumundadır. marketlerde ve küçük bakkallarda sadece bira ve düşük alköllü içecekler satılır.

evet ülkemiz alkol satışı açısından daha özgür ama bunun sebebi alkolden alınan hayvan gibi vergiler olmasın?

3 liralık biraya 10 lira vergi vermek mi yoksa akşam saat 8 den sonra marketten 3 liralık birayı 5 liraya almak mı diye bir referandum yaparsanız insanların norveç olmayı seve seve kabul edeceklerine adım gibi eminim.
  • isvec'teki versiyonu icin (bkz: systembolaget)

avrupa dedgimiz kucuk kitada dahi esrarin serbest birakildigi ulkeler bulundugu gibi alkolun bu derece regule olarak satildigi ulkeler de vardir. kuzeyin soguk ve isiksiz gecen kis mevsiminde depresyonu tetikledigi icin alkole ulasim kisitlandirilmistir.
  • norveç'te publarda satılan alkol de çok ucuz olduğu için normal karşılanacak durumdur. gidin bi iki insan görün.

ayrıca oslo'dasın evde vodka içiyorsun. loserlığa bak.
  • rezalet filan değildir olağan bir durumdur...paskalya tatili döneminde zaten çoğu nordik kayağa gitmektedir bu sebeple çoğu dükkan da kapalıdır...adamlar dini ahlaki vs sebeplerle içki satışını sınırlandırmıyor...alan kasa kasa alıp evinde saklıyor zaten...ayrıca mekanlarda ki paranız yeterse ona belli ki yetmemiş alkol satışı mevcut...bi zahmet edip bara gidin yahu...norveçe bok atılınca deliriyorum ya...sanırsın muasır medeniyette çığır açmış ülke vatandaşı....ümit ediyorum ki o günlerimizde gelecek bu ülkede ama nordik ülkelere bulaşmayın şimdilik.
  • derdini si..ke,,,y..im
  • norveç'e gidip evde bira içmek mi? neden ki?
  • yallah irlanda'da ki irish publara.
    (bkz: derdinizi sikeyim butonu)
  • iskandinav ülkelerinin sarhoşluktan çok çekmesinden kaynaklıdır. tarihlerinde alkol bağımlılığı büyük sorun oluşturduğu için sıkı önlemler alınmıştır. hatta bazı isveç topraklarının kral sarhoşken imzalanan anlaşmalarla kaybedildiğini söylerler şakasına. şaka olmaya da bilir.
hesabın var mı? giriş yap