şükela:  tümü | bugün
  • ekşi'de rezalet başlığı açacağımı hiç düşünmezdim fakat artık canıma yetti. başlıyorum.

bugün 0850'li numaralarından gelen telefonu açmamla başladı her şey. vodafone fiber internet rerörö ilgileniyorsanız 1'e basın dedi. hay basmaz olaydım. müşteri temsilcimiz sizi arayacak dedi. oho bunla mı uğraşıcam deyip kapatıp yoluma devam ettim. daha sonrasındaki arama kaydını sansürsüz direkt telefonumdan copy paste ederek paylaşıyorum.

13:08
    13:09
    13:10
    13:12
    14:13
    14:14
    14:36
    14:52
    15:38

bak burayı okuyan vodafone yetkili kişi, bu yaptığınıza satış falan değil düpedüz taciz denir. nesiniz siz amk takıntılı eski sevgili falan mı? birini aynı gün içinde arka arkaya 8 kez aramak ne demek ulaaaan?

üstelik bu ilk kez de olmuyor. daha önce de hattımı değiştirmek için bilgi aradığımda yapmışlardı bunu. o zaman da aradım konuştum istediğim bilgileri aldım kapattım. asıl tiyatro ondan sonra başladı. sonu gelmeyen bir telefon trafiği. evde yolda okulda hastanede ulan sıçarken bile arıyor şerefsizler. sürekli yahu ben aldım bilgimi aramayın artık dedikçe hala arıyorlar. en son engelleyip öyle kurtulmuştum.

bu kodumunun gerizekalılarının sorunu şurada başlıyor. bu malları arayınca sizi sistem direkt bir müşteri temsilcisine yönlendirmiyor. sen kapa biz seni arayacağız deniyor. e o zaman da 5843736 kişi aynı anda dönüş yapıyor. bu gerizekalı sistemi kim uygulamaya soktuysa bacağına sıçayım. bulup işine son verin derhal o adamın. mal mısınız olm siz sözde dünya devi telekomünikasyon şirketi olacaksınız. tacizle satış ne???

özetle tüm diyeceğim odur ki; vodafone müşteriye ulaşma ve yeni ürün/servis tanıtma ile telefon sapıklığını birbirine karıştıran rezil bir firmadır.

eminim bu konudan şikayetçi tonla insan vardır valla toplaşıp bi şikayet edersek donlarına kadar alırız.

edit: bak şu an aklıma geldi bu dallamalar bi kez de yine vodafone fiber internet için aramıştı ve telefondaki elemanla gayet medeni görüştük. tam ikna etmek üzereydi. binamızda fiber altyapı çıkmadı. peki teşekkürler bi ara yaptıralım onu kolay gelsin deyip kapattıktan sonra 10 dk geçti geçmedi 3 farklı kişi tekrar arayıp aynı hizmetten aynı cümlelerle sanki ilk kez anlatıyormuşcasına bahsetti. başta ben bilgi aldim arkadasinizdan lütfen beni aranacaklar listesinden çıkarın dememe ragmen aramayı kesmediler. defolu aramayın artık defolun küfür kıyametten sonra da. anca engellemeyle son verebiliyorum bunların arama bombardımanına.
  • aha vodafonun avukatı gelmiş heralde.

evet ben aradım. sonra da vazgeçtim. var mı? dükkana gidince bişeyin fiyatını sorup çıkınca koşarak arkandan gelip tekrar tekrar nasıl yardımcı olabilirim mi diyorlar? bu nasıl saçmalıktır?

kimse kimseyi 8477382 kez arayamaz. otomatik arama ne amk? araba kazanan 1000. müşterimizsiniz mesajı yollayan spamcı mısın sen? sözde kurumsal firmasın.
  • kaba taslak; sana, "böyle bir kampanyamız var. ilgilenir misiniz?" demişler sende olur demişsin. sistemde bu doğrultuda ilgili kaydı oluşturup, otomatik aranma listesine almış oldu seni.

bu aşamadan sonra, telefonun çaldığında açmazsan sistem seni otomatik olarak aramaya devam eder. eğer telefondaki genelde yeşil renk olan cevapla tuşuna basarsanda karşıdaki kişiyle görüşür, talebinden vazgeçtiğini iletirsen bir daha aranmazsın.

konuşmak mı istemiyorsun? akıllı telefon kullanıyor isen, telefon numarası engelleme özelliği mevcut. tercih etmeni öneririm

rezalet puanım 0/10.

tanım: "bana kampanya hakkında bilgi verin." diyen bir suser'in, bu talebi karşısında aranmasını sapıklık olarak adlandırması.
  • neresinden tutsan rezalet olmayan.
    adam hem "ilgileniyorum, arayın beni" demiş, hem de aranmaktan şikayetçi.
    aç madem müşteri temsilcisine iki dakikanı ayırıp, "yanlışlıkla bastım ilgilenmiyorum, iyi günler" de kapat.
    ilgilenmiyorum deyince bir daha aramıyorlar, merak etme.
    ortada sapıklık da yok, rezalet de.
  • abi siz gerizekalı mısınız? okuduğunuzu mu anlamıyorsunuz? herif 8 kere aramış diyorum. anasını babasını yakın arkadasını 8 kere arka arkaya arayan var mı? arasa ne konuma düşer? onu bunu geçtim. bu firma disinda bu şekilde arayan kimse yok. olamaz da. çünkü bu eşi benzeri olamayacak bir ciddiyetsizlik, onu da geçtim sapıklık örneği.

ayrıca 2. örnekte anlattığım görüşmemi yapıp istediğim bilgiyi aldıktan sonra 8548383838 bilgi almak istemissiniz buyrun nasıl yardimci olalim demelerini nasil acikliyorsunuz acaba?
  • rezalet puanim 9,125/10
  • vodafone gibi rezil ötesi bir telekomünikasyon şirketi için şaşırtmayan rezalettir. yine her şeyi normal gören beyinsiz timi dadanmış. bu beyinsizler yüzünden zaten oluyor bu saçmalıklar. adam 1’e basmışsın aranacaksın tabi diyor. yani mini etek giymişsin tacize de uğrayabilirsinle aynı zihniyet bunlar.