şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir zamanların kült heavy metal fanzini laneth sahalara geri dönme çalışmaları yaparken özel bir geceyle ismini hatırlatıyor:
  facebook etkinlik sayfası
  yer: salon iksv

  "hikâye
  şebnem ferah’lı volvox’un ilk defa kapak olduğu, athena’nın ilk röportajını verdiği, cep telefonu ve internetin olmadığı yıllarda ülkenin dört bir yanında heavy metal’e gönül vermiş gençleri çatısı altında toplamış, 90’ların kült fanzini laneth’e bir saygı duruşu için salon’dan bu kez çok daha sert sesler yükselecek. gecede mart ayında yeni albümünü yayımlayacak olan pentagram, türkiye’nin en köklü thrash metal gruplarından metalium, en son konserini 2013 yılında veren ve o zamandan beri hayranları tarafından özlemle beklenen radical noise ve bu geceye özel adını dr.razor olarak değiştiren ve dr.skull şarkıları çalacak olan razor sahne alacak. gecenin sunucusu aptülika, dj’i ise nikki wild.
  nasıl?
  tüm özgür ruhların eski sert günleri yad edeceği bol distorsiyonlu bir gece

  biletler
  ayakta 50 tl öğrenci 40 tl"
 • geceye özel hakan utangaç vokale geçsin, powerstage, rotten dogs, dimensions of death söylesin, salon iksv yıkılsın.
 • türk heavy metali adına çok anlamlı çok özel bir konser. bu müziğe emek vermiş çoğu insan oradaydı. nikki wild ın dj kabininde olduğu bir müzik şovuyla başlayan gece aptülikanın sunumuyla , geçen gece kaybettiğimiz ve kramp'ın basçısı olan nezih onur'u, akmar ın yüzü (apaçi) ayhan çetiner i anmasıyla hepimizi hüzünlendirdi. dr.skull dan parçalar coverladıkları ve bu geceye özel adlarını dr. razor yaptıkları razor, uzun yıllar sonra seyircileri hoplatıp zıplatan coşturan stage diving yaptıran radical noise, türk heavy metalinin önemli gruplarından kronik, türk thrashinin yapı taşlarından metalium ve akla gelen ilk grubumuz pentagramın gökalp ergenin müthiş sesi ve sahne duruşuyla ve eski vokal ogün sanlısoyun misafirliğiyle mini konserler verdikleri ve bu camiayı bir araya getiren oluşumlardan biri olan laneth dergisine saygılar sunulan bu çok özel geceye tanıklık etmek, orada bulunanlara çok derin duygular yaşattı.
 • bizi 80li yıllara ve 90ların başlarına götüren, gülümseten, duygulandıran, azdıran, bazen de yitirdiğimiz dostları hatırlatıp hüzünlendiren muhteşem bir gece oldu... 80li, 90lı yıllarda harbiye açıkhava tiyatrosunda, moda sinemasında, kadıköy halk eğitim merkezinde, göztepe parkında beraber azdığımız, kafa salladığımız kardeşlerimiz ve abilerimizle uzun bir aradan sonra bir araya geldiğimiz ve hepimizin artık kadayıfa kaçtığı gerçeği ile yüzleştiğimiz olağanüstü bir nostalji gecesiydi. çağlan tekile 'benzer bir geceyi yazın da yapmalısın' diye gaz verildi... kısmet...
 • önümüzdeki ay ikincisi yapılacak etkinlik.

  asafated sahnede olacak.

  edit: 10 şubat 2018 @ salon