şükela:  tümü | bugün
 • 18 temmuzda ohalin meclis tarafından uzatılmayıp kalkması ve sonrasında süresiz ohal rejimi gelmesi ile hareketlerini izlememiz gereken kur.

  yabancı yatırımcıya “ohali kaldırdım” masalını satamazsın. fakat aynı yabancı yatırımcı “iyi kötü bir düzen belirlendi” de diyebilir. 18 temmuz günü doların düşmesi ancak erdoğanın çok sağlam sözler ve tavizler verdiğine işaret eder. bunların en erken göreceğimiz sonucu ise kıbrıs olur.

  yok dolar aynı devam derse o zaman da yaklaşıyor yaklaşmakta olan diyebiliriz.

  kesin olan bir şey var ki ülkeye döviz girişi katarın da ablukaya alınmasıyla büyük sekteye uğradı ve tekrar batıdan kaynak arayışı başladı. batıya karşı elimizde çok koz yok. sadece tavizler verebiliriz. bunlar da yine vatan millet değil erdoğan yararına olan tavizlerdir.

  resmen 80 milyon insan 1 insanın iradesine karşı koyamayıp onun için çalışıp artı değer üretip sömürülüyor. kimi farkında değil kimi mücadele etmek istemediği için demokrasi yalanına inanıyor kimi zaten sistemin çarkı...

  bakalım o gün neler olacak...
 • bir hafta gibi doların 4.85 te yer etmesinden mütevellit, bunu bir sıvazlama olarak düşünürsek, çarşamba öğleden sonra bi bam bam bam olayına geçilecek gibi bir hava var.

  (bkz: 18 temmuz krizi)
 • (bkz: şener şen koşuşu ile kaçmayı gerektiren anlar)

  durmayın ve almayın kısa vadede can yakar.
 • (bkz: deli yürek)
 • kontrol altında tutabilmek için faizleri 20.69'a çıkarttıkları kurdur.

  4.80'in hemen altında tutulmaya çalışılıyordu fakat işe yaramadı tekrar 4.80 üstünde şu dakikalarda. bu gidişle yakın bir zamanda faizleri 21-22'ye getirecekler.
 • sanki çok bir sikten anlıyormuşum gibi geçen hafta 4,78'den sattığım usd'yi bugün aynı fiyatı gördüğüm gibi geri alarak zarar görmeden kurtulduğum kur...

  daha da dokunmam herhalde.. iyicene sanal para borsasına döndü dolar kuru..
 • şahlanmaya başlamış kur.

  kardeşi euro 5 dakikada beş kuruş kazandı biraz önce.

  bu arada o gördüğün 2 yıllık tahvil faizi piyasada alım-satım hareketleri ile şekillenir. biri çıkıp da şunu az daha yükseltin demiyor sevgili dostum.

  işte bu yüzden buraya bilmiş bilmiş yazan herkesi ekonomist sanıp bir şeyler danışmaktan sakının.
 • rahip brunson serbest bırakılmadığı için tekrar yükselmeye başladı.
  bırakılacağı bekleniyordu.
 • çok komik bir olay bu... bir kişi hakkındaki mahkeme kararına göre şekillenebiliyorsa, piyasanın adaletten şüphe duyduğu anlamı çıkarılır.. çünkü adalet göreceli bir şey değildir, bir kişi suçluysa ispatlanır, ispatlanamıyorsa suçsuzdur. bu yazdığımdan farklı bir durum varsa zaten adaletten bahsedemeyiz.

  e peki bu piyasa adaletten şüphe duyuyorsa, bu ülkenin hala neyine güveniyor, verdiği vereceği gecelik faiz için mi her şey?
 • bir kişinin suçlu bulunması değil tahliye talebinin reddedilmesi bile %1 hareket sağlıyorsa bir kurda o ülkenin ekonomisi yoğun bakımda demektir.

  özetle yine at yarışı gibi uçan kur.