şükela:  tümü | bugün
  • söylenenlere göre ohal tam olarak kalkmayacak, onun yerine yasal düzenlemelerle bir nevi "kısmi ohal" gelecek.

link
  • ohal'in l'si düşmüş oha kalmış sadece.
  • devletin ohal’i legalize ediş durumu. evet ohal de yasalarda tanımlı bir yönetim şekli ama kısmi ohal yine ohal demektir.

bu konu hakkında buraya paragraf döşeyebilirdim ama özgür olduğumuzu ifade edecek dili kullanamıyoruz bu ülkede
  • merak ettiğim hala daha neden düzenlemeyle falan uğraşıyorlar.

hocam yapın istediğinizi, nasılsa karışan eden soran yok ya da kalmadı. siktir edin yasaymış masaymış ne gerek var. koşturun kafanıza göre atları.

not: bu entry ironi içermemektedir.
  • (bkz: irademdir)
  • devleti pay edemeyen fetöcüler ve ihvancılar .ben hayatımda din tacirleri kadar mala makama gösterişe tapan kitle görmedim bunlar ülkeyi yok etmeden gitmez 2 gün sonra hiç alakaları yokmuş gibi kıvırmaları'da dillere destandır ,bunların vatan millet aşkının içi boştur tanrıdağının hiç esir yaşamamış kitlesi yok oldukca tarihte demirbaş manda olmuş çöl faresi uzantılarının bu ülkeyi ayakta tutma şansı sıfırdır .
  • ohal kalksa bişe değişecek sanki. artık parti devleti olduk. bu imtiyaza rağmen kanunları takmayan bir akp tarafından yönetiliyoruz. ohal kalksada hayatımızda yine bişe değişmeyecek. yine ansızın işten çıkarılabilir, hapse atılabilir, ölüme mahkum edilebilirsiniz. grev yapamazsınız, hükümeti eleştiremezsiniz, tayyip ile ilgili bir karikatür taşıyamazsınız. akp'nin ohal'e güvenerek bişe yaptığı yok. herhangi sevmediği bir gruba zulüm yapmak istiyorsa ve yapmak istediğini olabildiğine devlet gücünü kullanarak yapıyor. ohal kalksa da bişe değişmeyecek.
  • (bkz: kiss me ohal)