• tamamının alınamayacağı bir gerçek paranın. tabii o umut verilmiş, bir de iadesi gereken yaklaşık 2500 tl hiç edilmiş.

pakize hanım gibisi çok var. işinden edilmeyecek, en fazla olumsuz anket gönderebiliyorsanız üç saniyeliğine, "of salaklarla uğraşıyoruz." diyecek.

kaybedilmiş savaş yoktur, henüz kazanamadınız. sokağa ufacık çöp atılsa dahi şikâyet eden, hakkını arayan, eninde sonunda da kazanan biri olarak vazgeçmeyin. pakize hanımlar işinden olmayacak ama gözü korkacak. daha dikkatli davranmayı öğreteceksiniz.
  • yaptıkları insanları mağdur etmektir , kesilecek para , bilet alımından bilet iptalinin istendiği zaman aralığı na göre ayarlanması lazım . yabancı bir ülkede öğrenci olan arkadaşı zor durumda bırakmış hem parasını,hem vaktini , hemde huzurunu çalmıştır....
  • pakize hanımın telefonu yüzünüze kapattığına bu kadar emin olmanız ilginç. 3 gün önce thy ile konuştum. amerikadan thy'yi aradım. koltuk seçimi yaparken konuşmanın ortasında aynı şey başıma geldi. ben müşteri temsilcisini duyabiliyordum fakat sesim ona gitmiyordu. kadın 3-4 kere sesini alamıyorum dedi bende sesimi ulaştıramadım kapattım.

kısacası "pakize hanimin isine son verilmesini istedigimi belirttim" bu cümleden sonrasını okumadım. umarım vermezler parayı.

edit: ben bu entry yazdıktan sonra hikayenin pakize hanım bölümüne "çocuk ve kredi kartı" bölümü eklendi. bana da mesaj atmış arkadaş.
  • inşallah paranı geri vermezler, türkiye'de milletin nekadar zor çalıştığı ortada, zaten ekonomi class hiçbir uçuşta da senin durumunda yuzde yuz para iade edilmez nerdeyse yuzde 60 lik teklif ki bundan onceki tecrübelerime göre yüksek bir tekliftir kabul etmemissin ustune işinin son verilmesini istedim demişsin.
  • rezalet puanım 0. 150£ kabul etseydin. uçuştan 72 saatten az kalmış. bir de full refund bekliyorsun. ne thy ne pegasus kimse mal değil. sattığı bilet 72 saatten kısa süredeyse kimse bilet fiyatını iade etmez
  • çok uzundu okumadım ama pegasus ve dolandırılma kelimelerini bir arada görmeye ve yaşamaya o kadar alışkınım ki yazarın her cümlesine katılırım.

tanım: utanmasa uçak isimlerinde s harfi yerine $ kullanacak kadar para göz şirketin son vukuatı(ymış).
  • her havayolu şirketinde karşılaşılabilecek bir durum. uçuşa belli bir zaman kala belli miktarlarda kesinti olur. ayrıca alamadığı üç beş sikke için milletin işten atılmasını bekliyor. yazık bu kafaya.
    rezalet puanım koca bir 0
  • rezalet puanım 1/10. o 1 de yazar arkadaşın gayet düzenli ve anlaşılır olmasından, yoksa 0/10.
  • ülke tek elden yönetildiği için bu sorunu sadece şahsım çözer. bu kadar uğraşacağına şahsımın tiwiter sayfasına yazsaydın hemen hal olurdu.
  • £150 kabul edip geri kalan kısmı için talep oluşturabilirdin. burada biraz uyanık olmak gerekiyor.

ayrıca geçen gün pegasustan bende iade talebinde bulundum, uçuşumu cezasız iptal ve iade edilebilir almıştım.
    iade etmek gerekti, son aşamada iadenin pandemi süreci bittikten 2 ay sonra yapılacağını belirtti sistem, iade etmek yerine açığa almayı tercih ettim bende. nasıl olsa kullanacağım o bileti.

sizde aynı şekilde, gitmeyi ve o bilete o parayı ödemeyi göze almışsınız, iade yerine açığa alıp, bir ara kullanırdınız. zaten en erken 2 ay sonra iade olacaktı para ki o bile belli değil. 2 ay içinde belki açığa alıp gider gelebilirdiniz.

birazcık amatörlük, birazcık heyecan karışınca işin ucu kaçmış.
    ayrıca biletinizi ekonomi almışsınız. nasıl olur da tam ücret iadesi beklersiniz ki?
    £150 çok idealmiş.

geçmiş olsun.

edit: hiçbir zaman hiçbir çağrı merkezinin sözünü dinleyip, tamam deyip telefonu kapatmayın. önce kopartabildiğinizi kopartın daha sonrasında haklı olduğunuzu iddiaa ettiniz diğer kısım için savaşınızı verin. ayrıca bunu çağrı merkezi ile değil, email ile ulaşarak yapın ki, elinizde yazılı belgeler olsun.
135 entry daha
hesabın var mı? giriş yap