şükela:  tümü | bugün
  • her sene değişen eğitim sistemi ve sınavlar
    nitelikli okul, niteliksiz okul saçmalıkları, tek tip zihin yetiştirmeye programlanmış bir eğitim ideali
    ak tübitak
    diploma enflasyonu
    5 lira olmuş dolar
    havuz medyası
    internet dizilerini dahi rtük ile engelleyen bir iktidar
    sansür
    güçler ayrılığını yok eden bir iktidar
    wikipedia yasağı
    üniversite festivallerini dahi engellemeyen bir yapı
    nitelikli akademisyenlerin türkiye'den kaçtığı bir yapı
    beyin göçü
    umutsuzluk

(bkz: bilemiyorum altan)

yine de sen bilirsin sevgili kardeşim. ne güzel yılların var. nasıl yaşayacağına karar ver.

bir yanda diyalog, özgürlük, umut, kavga ortamından uzak bir türkiye ihtimali, diğer yanda öfkeyle, huzursuzluk içinde yönetilen, yalnızlaştırılmış, bir ülke. potansiyelimiz büyük olmasa neyse. yaşadık. geçmişi de yaşadık. inan bir genç olmak 20 sene önce çok daha heyecanlı, umutlu bir histi.

seçim senin.
  • kararını yalnızca kendisinin vermesi gereken kardeşimizdir.

ailesinin baskısı altında kalmadan,
    arkadaşlarının düşüncelerini sallamadan
    kendisi nasıl bir gelecek yaşamak istiyorsa ona oy vermesini temenni ederim.

bir tarafta yapacağın çocuk sayısına karışan, gençleri sallamayan, kuran kurslarında erkek çocuklara bile tecavüz edilmesine ses çıkartmayan, geleceğe yatırımı sıfır olan, günü kurtarayım sonrasına bakarız diyebilen bir kafa.

diğer tarafta belli bir kesimin değil tüm ülkeyi kucaklayan, her sene milli bayramlarda öğrencilere burs verecek, belli sayıda öğrenciyi yurt dışında okutacak, fabrikalar yapıp sana iş sağlayacaklar var.

it's your choice
  • akp'den başka bir dünyada yaşamamış bir gençtir. üzücüdür.
  • bırakın 18 yaşındaki genci, 26 yaşındaki ben bile akp öncesini zar zor hatırlayabiliyorum.
    yaş aralığı çok daha geniş..
    umarım kardeşlerim böyle bir hataya düşmezler.
  • gençler inanın çok güzeldi; ecevit erbakan atışmalarını açıp izleyebilirsiniz.

süleyman demirel'in özal'ın karikatürlerde nasıl yerden yere vurulduğunu hala görebilirsiniz.

bunların hiç biri onları daha az değerli yapmadı; aradaki tek fark onların bunu bilecek kadar kültürleri, görmüş geçirmişlikleri, eğitimleri vardı.