şükela:  tümü | bugün
  • sansar salvo'nun sanstape vol.1 albümünde de yer alan elçin orçun'la düet yaptığı güzel bir parça. elçin orçun nakaratı söylemektedir (hoş bir melodiyle söylese de ne dediği pek anlaşılmaz). sözleri de şu şekildedir büyük ihtimalle:

moruk dumanlı yollarında ahmağın biri olursa kolumda yolun dar sonunda yalan var kubar var duman var kumarbaz ayaklar basar bu şehrin yollarında parçalanmış dudaklarla kafiyeler aynı sözler aynı vokal garip değişmiyor yazdıklarım gördüklerim hep garip sövdüklerimin gariban dövebilirler rüyalarda anca rüyalarda kendi rüyalarında rap yapmak için çok yaşlıyım daha 18 yaşında boşver daha herşeyi herşeyin başındayım hep yapmak istediğim şeydi bir albüm yapmak ve sonra .. belki uçurumun başındayım sizin gibiler moruk hastalıklı kişiler yaptıkları eserlerde saklar hep birşeyler delilerin bir tanesi demek ki düşünen bir adammış burdaki sürekli birşeyler

bir zamanlar hayat derdim gerçek derdim
    sonsuz derdim zaman geçti anlamadım ki
    ne kadar yüksek sende hayat 180'de
    bana sorsan artık kayıp gerçek
    tutunmak zor olmalı sen de gördün
    inandın elbet bıraktığım gerçek kalmadı

bazen saçmalıyorum sadece gül diye be rapciler artık gerçekten çete türkiye’de artık silah gösteriyoruz gül verene tribe giriyorum selam verirken gülmeyene üstündeki kabandan rahatsız dayılar ve youtube’da ki kliplere aşık olan karılarla olmuyor işte cool edit’i tıklamakla .. vokale kompressor dayamakla biz de senin gibiydik 2000'li yılların başında arkadaşlarımız vardı piercingiyle kaşında ve sonra bir gün icab ettik taşınmak yalnız yaşamaya başladık 17 yaşında ne kadar yüksek sende kafam 180'de sende hergün çıkıp sokakta nüksetsende olur uzun hava söylerim istersende benim yaşım küçük ama misket sende

bir zamanlar hayat derdim gerçek derdim
    sonsuz derdim zaman geçti anlamadım ki
    ne kadar yüksek sende hayat 180'de
    bana sorsan artık kayıp gerçek
    tutunmak zor olmalı sen de gördün
    inandın elbet bıraktığım gerçek kalmadı
  • bir ironmanin 3.8 km yüzdükten sonra ve 42 km koşmadan önce bisiklet sürdüğü mesafe.
  • 180km/s hız, ve hızlanma/yavaşlama eğrisi olmadan 1 saat gidilirse, 180 km yol alınır...
    dolayısıyla bazılarının sandığının aksine bir hız değil, yol/mesafe birimidir...
    180km ile gitmek diye bir şey yoktur, 180km/s ile gitmek vardır. *
    edit: daha önceki entryler silinince anlamsız kalmış...
  • sansar bu şarkıyı yaptığında 18 yaşındaydı sanırım. yani şarkının sözlerinden öyle anlaşılıyor. gerçekten 18 yaşında birinin yapabileceğinden çok daha iyi bir şarkı bu. tabii psikopat sözler bu şarkıda da bolca mevcut.

'' elindekinden bir yudum ver bir şey sorma dayı
    yataktan ters kalktım papaz olmayalım...''
  • sansar'ın belki gelmiş geçmiş en iyi şarkısıdır. nakarat da elçin orçun sayesinde harika. bu şarkıyı rapstar yarışmasında mafsal ile birlikte söylemişlerdi, kafalar trilyon çıkmışlardı falan. şarkı baştan başa harika, ki o dönem sanırım 34 dramı şarkısını da yapmıştı, üretiyordu. istediği tarzda üretiyordu hem de.

fakat şarkının en can alıcı dörtlüğü bence şu ;

oğlum bu sokaklar var ya sana morfini dayarlar
    ev basmaya kalkarsın eviniz basarlar
    bir yıl sonra yanında olmaz o kaşarlar
    sen onları taşıdığın sürece taşırlar..
  • 111,8 mil
  • kimse yazmamış ben yazıyım bari.

antibiyotik gibi gelir birden bire çekilmek
    efendilik degil reis, yaptigin çekinmek
    kimse istemiyor moruk aziyla yetinmek
    dört oda bir salonda büyüyen de yetimde
    elindekinden bir yudum ver bir sey sorma dayi
    yataktan ters kalktim papaz olmayalim
    hayat trafiginde aglatirken kornalari
    oyunda kural yok ki kurala göre oynayalim
    yani teenage kardesim senin anlayacagin
    bu isi birakmazsan sürekli aglayacagin
    anadolu'nun ve dünyanin altin çagi
    hesabim her eksildiginde diyorum almayacagim
  • sansar'ın efsane parçası. içimden bağıra bağıra eşlik ederim her dinlediğimde. aynı zamanda life and death in turkey e.p'deki 3.verse'lü versiyonu ile kemale ermiş parçadır.

https://www.youtube.com/watch?v=lri1zohp84u