şükela:  tümü | bugün
  • alo cocuk* hatti
  • abisi 187 nazaran guzergahi biraz daha uzun olan bir ego hatti. ilker sinan caddesi-ulus arasinda hizmet vermektedir. ankara'nin dikmen yokusu gorenlerdendir kendileri.
  • aile, kadın, çocuk, özürlü ve sosyal hizmet danışma hattı numarası.

(bkz: sosyal hizmetler ve çocuk esirgeme kurumu)
  • aile ve sosyal politikalar bakanlığı kamu spotuzedesi numara.
  • down sendromlu çocuğa yapılan işkence gibi durumlarda açık açık ihbar kabul ediyor mu bilmiyorum ancak yine de aranması gereken numara.

sustukça videodaki kişi başka biri olacak.
  • hani boy boy reklam veriyorlar ya sanıyorsun her şey güllük gulülistanlık.

burokratik engeller mi yoksa insiyatif alamayacak yetkilileri barındıran içten içe çürümüş bakanlık hizmet numarası.

kimliksiz bir akıl hastasını alamayacaklarını beyan ederek türkiye cumhuriyetinin 1 yazıyla bir vatandaşına bakamayacak kadar acziyette olduğunu gösteren çalış(may)anlara sahip kurum.

kimlikli bir evsizi de 2 gün boyunca destek sunmadıklarını görünce şaşırmadım. ve bu kimsesizler görevleri suçla mücadele, suç araştırma olan polislerce ikili ilişkileri ve diyalogları ile bir otele yerleştirildi.

koltuklar dolu ama boş gibi yazık
  • iki gündür gördüğüm bir anne ve küçük kızını beyaz masa'ya bildirdim, kendileri bu numarayı aramamı söylediler. kimlik bilgilerim alındıktan sonra anne ve kızın yaklaşık yaşlarını sordular akabinde adres bilgilerini istediler, konuştuğum hanımefendi çok ilgiliydi ve görüşme sonrası ilgim için teşekkür etti. sokakta yaşayan mülteci veya evsizleri lütfen bu numara üzerinden bildirin çoğu insan böyle bir hizmet olduğundan bile bir haber.
  • cocuklarini karisini doven kufur eden mahlugu sikayet ettigim sosyal hizmetlerin numarasi. yaklasik 4 ay once tasindilar bes cocuklu bir aile. en buyugu 12-13 en kucugu 3-4 yaslarinda. sikayet ederken ismimin gizli kalmasini istedim cunku gercekten cok problemli bi mahluk. kadina da kizginim.bir insan kendinisini komaya sokana kadar doven bir yaratigin yanina neden doner ve hic sikayetci olmaz.korkudan sindirilen bir cok kadin var evet ama en azindan o minikleri kurtarabilirdi. cocuklara o kadar uzuluyorum ki anlatamam canlarim benim keske imkanim olsa hepinize ablalik annelik yapabilsem.mahluk simdi kapi kapi gezip kim sikayet etti diye hesap soruyor. korkmuyor degilim acikcasi umarim minikleri bir an once cekip alirlar.