şükela:  tümü | bugün
 • saglık danışma hattı.
 • su tur aramalarin da geldigi saglik hattidir:

  - "ablamın kızı nişanlandı, küs olduğum için beni çağırmadılar. şimdi damatla beni tanıştırmak istiyorlar, ne yapayım?"
  - "kınalı kar'ın müziğini telefonuma gönderin."
 • sigara içilen yerleri şikayet ederken açık adres vermenizi isteyen telefon hattı. tahmini adres de verebilirsiniz ancak kayıt oluşturmaları için herşeyi istiyorlar. yapacağınız şikayetler sağlık bakanlığı ekipleri tarafından yerinde gelip inceleniyor ve cezası kesiliyor. polis arada göz yumuyor ancak sağlık bakanlığı acımıyor. gözümle 5bin tl ceza yiyen mekan gördüm.
 • bugün sigara yasağının ihlaliyle ilgili ihbar yaptığım sağlık bakanlığı danışma hattının numarası. bakalım gerçekten ilgilenecekler mi

  edit: ilgilendiler şaşırdım doğrusu. para cezası kesmişler artık sigara içilemiyor.
 • tüm operatörleri bu satte diğer başvurulara cevap vermektedir.
 • etlik ihtisas eğitim ve araştırma hastanesi aciline ameliyat sonrası ağrıları için götürdüğümüz hastamıza 4 saat sonrasında doğru düzgün müdahale etmeyen ve eğitim ve araştırma hastanesi olarak ultrason için radyoloji uzmanı bulamayan hastaneyi şikayet için aradığım hattır.

  işi kısa sürede çözerek bize dönüş yaptılar. en güzel yanı 4 saat boyunca bulunamayan radyoloji uzmanının tıpış tıpış gelmesi ve sadece "siz mi aradınız?" diye sorması..
 • devletin göz boyamaya yarayan başka bir uygulaması. doktordan kötü muamele görmüş sayılmanız için küfür veya dayak olması gerekiyor herhalde. terslenme, azarlanma sayılmıyor. şöyle ki:

  bu sabah ilaç yazdırmak ve iş yerime yakın, avrupa yakasında yeni bir doktor seçmek üzere internetten randevu aldım. (hasta olarak doktor seçmek hakkım. yamuluyorsam düzeltin.) ilaç yazarken yüzü düşen doktor açıklamamı dinlemek zorunda değil gibisinden yarıda kesip tersledi. ben de gelmişken boşa gitmesin diye birkaç ay sonra gerekebilecek kontrolleri söyledim. seviyeyi bozmadan işimi halledip çıktım. sonra da bu hatta aradım.

  telefondaki kız gayet nazik bir şekilde şikayetimi ve bilgilerimi kaydetti. tam bir şeyler iyi gidiyor diye sevinmişken 184'ten dönüş geldi. doktordan daha düzeysiz bir hitap sahibi, "istanbul'da yenisiniz galiba" gibi laflar. sonrası sabır testi.

  "doktorlar yoğun çalışıyor, aile hekiminiz değil, sizi dinlemek zorunda değil." (o sırada hiç aklımda olmayan muayenemi olduğuma şükredip azarlanmayı sineye çekin diyor yani.)
  "hasta olarak doktorumu seçme hakkım var."
  "randevu alarak seçmişsiniz ya işte."
  "internetten kim olduğunu görmüyorsunuz ki."
  "iyi işte görmüşsünüz. bir daha gelmezsiniz."
  "ama böyle davranamaz."
  "muayenenizi olmuşsunuz işte."

  gününüzü zehir etmek istiyorsanız arayın.
 • kocaeli devlet hastanesi'nde başıma gelenleri (bkz: #40165934) şikayet etmek için aradığım, beni uzun uzun dinleyip şikayetimi yazılı hale getirdikten yaklaşık 40 - 45dk sonra "siz şimdi bunu şikayet ettiniz ama bak ıspatlayamazsanız burda yazdırdıklarınızı size karşı dava açılır, 2 defa mağdur olursunuz" diye geri dönüş yapan numaradır.
  "ne yani şimdi ya ıspat edemezsem diye geri mi alayım şikayetimi?" diye sorduğumda "yok biz onu kastetmemiştik" diye cevap verdiler.. ne diyeyim bilemedim. yıldırma politikası izlenimi yarattı, hiç hoş değil..
 • sanırım bu hizmet de suistimal ediliyor birileri tarafından. gerçekten sağlıkla ilgili bir durumu olan, danışması elzem olan insanlar hattı düşüremiyorlarmış. yazık. nasıl suistimal ediyorlar? örneğin "tabaklar nemli geliyor" diye hattı arayıp şikayet dilekçesi oluşturuyorlarmış. tabaklar temiz temiz, yıkanmış geliyorsa bunda sorun ne? veya en fantastik olanı, yan yataktaki hasta horluyor diye şikayette bulunup, gece nöbetçi şefinin horlayan hastayı ziyaret etmesi sağlanıyormuş. oğlum hasta adam horluyorsa bakanlık ne yapsın? ne yapabilirler? böyle şikayet mi olur? sen orada o adamların vaktini aldın gittin şikayet ettin yan yatağındaki hastayı horluyor diye. gece nöbetçisi doktor da gitti adamı kontrol etti gerçekten horluyor mu diye. sonuç? adam horlamaya devam edecek, sen milletin vaktini çaldığınla kalacaksın. gerçekten sağlıkla ilgili bir durumu olanın vatini de hastane görevlilerinin vaktini de hatta çalışanların vaktini de harcamış olacaksın. bu nasıl bir görgüsüzlük? edit: http://www.7gunsaglik.com/…184e-şikayet-edildi.html http://www.haberekspres.com.tr/…orluyor-h37423.html
 • şahsıma gelen şikayetler:
  -doktor bana mesafeli davranarak beni aşağıladı.
  -doktor bana sıramı beklememi söyledi. ben de çok hastayım beklememeliyim.
  -doktor, ben anjiyo olduktan sonra beni görmeye gelmedi.(hastayı hayatım boyunca hiç görmedim).
  -doktor bana ilaç yazmadı, beni mağdur etti. (branşım dışında olan, yazamayacağım bir ilaç).
  -doktor bana rapor çıkarmadı.(normalde iki yıl kullanılacak bir ilacı sekiz yıldır alan hastaya bunun yapılamayacağı özenle anlatıldıktan sonra).

  türkiye'nin genel kalitesinin özetidir 184. elbette hasta insan, zor durumda olan insan tabi ki arayıp yardım istemeli. benim de ihtiyacım olur ilerde, ama bu nedir arkadaşım, iq'su seksen puanı geçmeyen, kıt akıllı tipler kendilerini önemli hissetmek için arıyor bu hattı.