• pozitif olup ağır geçiren, pozitif olduğundan şüphelenip evinden çıkamayan, ilacı gelmeyen varsa ve işi burayı aramaya kaldıysa çok geçmiş olsun. temaslı olduğum için 12 nisan'da kendimden şüphelenip bu hattı arayarak mucize doktor'da oynayan çocuğun cırlak sesiyle saydığı 14 talimatı 2 kez dinledikten sonra 80 tane ahiret sorusuna cevap verip test yaptırmak istediğime dair kayıt bıraktım. bugün 16 nisan ve tek bir dönüş bile olmadı asdfgfdsd. az önce derhal birileri gelmezse elimi kolumu sallayarak sokağa çıkıp test yaptırmaya gideceğimi söylemek üzere tekrar aradım, mucize doktorun katlanılamaz carıltısını dinleme sayısı 4 tura çıkmış, "yurtdışı seyahatlerini erteleyin" diye azarlarken yapacağınız işi s2m diyerek kapattım. filyasyon ekibi gönderemeseniz de en azından 1 adet handbook for the recently deceased gönderirsiniz umarım. yıllarca o kadar vergi verdim.
  • sigara içilen yerleri şikayet ederken açık adres vermenizi isteyen telefon hattı. tahmini adres de verebilirsiniz ancak kayıt oluşturmaları için herşeyi istiyorlar. yapacağınız şikayetler sağlık bakanlığı ekipleri tarafından yerinde gelip inceleniyor ve cezası kesiliyor. polis arada göz yumuyor ancak sağlık bakanlığı acımıyor. gözümle 5bin tl ceza yiyen mekan gördüm.
  • kocaeli devlet hastanesi'nde başıma gelenleri (bkz: #40165934) şikayet etmek için aradığım, beni uzun uzun dinleyip şikayetimi yazılı hale getirdikten yaklaşık 40 - 45dk sonra "siz şimdi bunu şikayet ettiniz ama bak ıspatlayamazsanız burda yazdırdıklarınızı size karşı dava açılır, 2 defa mağdur olursunuz" diye geri dönüş yapan numaradır.
    "ne yani şimdi ya ıspat edemezsem diye geri mi alayım şikayetimi?" diye sorduğumda "yok biz onu kastetmemiştik" diye cevap verdiler.. ne diyeyim bilemedim. yıldırma politikası izlenimi yarattı, hiç hoş değil..
  • hekim, hemşire ve diğer yardımcı birimlerde çalışan personel tarafından azarlanma, kaba hitaplara ve yüzünüze kapı çarpılmasına kadar varan davranışları normal karşılayan hat'tır. böyle bir sebep için aradığınızda önce şikayet metninizi oluşturuyorlar. kısa zaman sonra da nispeten mahcup ses tonuna sahip bir görevli tarafından aranıyorsunuz. bu görevli; size hak veriyor, "ah keşke olmasaydı" edasıyla naif bir konuşma yapıyor. zaman içinde personele yönelik eğitimler düzenleneceğini, kalite seviyesinin yükseleceğini bildirip, o günlerin gelmesini sabırla beklemenizi salık veriyor. kaba kuvvete ve net bir küfre maruz kalmadığınız için ise, ilgili personele her hangi bir geri bildirim yapılmayacağının altı özenle çiziliyor. aslında sağlık bakanlığı'nın burada vermek istediği mesaj: "sana kaba davranana karşı kibar olma, hakkını kendi yöntemlerinle ara" demekten öteye gitmiyor. insanlara kaba davranmak, kavgaya ve şiddete meyilli olmak gibi bir tabiata sahip olmadığımdan, tarsus devlet hastanesi'nin (ana bina) efor testi odasında görev yapan, insanlıktan nasibini almamış fatma hanım'a buradan sevgilerimi göndermekle yetiniyorum. teşekkürler sağlık bakanlığı.
  • şahsıma gelen şikayetler:
    -doktor bana mesafeli davranarak beni aşağıladı.
    -doktor bana sıramı beklememi söyledi. ben de çok hastayım beklememeliyim.
    -doktor, ben anjiyo olduktan sonra beni görmeye gelmedi.(hastayı hayatım boyunca hiç görmedim).
    -doktor bana ilaç yazmadı, beni mağdur etti. (branşım dışında olan, yazamayacağım bir ilaç).
    -doktor bana rapor çıkarmadı.(normalde iki yıl kullanılacak bir ilacı sekiz yıldır alan hastaya bunun yapılamayacağı özenle anlatıldıktan sonra).

türkiye'nin genel kalitesinin özetidir 184. elbette hasta insan, zor durumda olan insan tabi ki arayıp yardım istemeli. benim de ihtiyacım olur ilerde, ama bu nedir arkadaşım, iq'su seksen puanı geçmeyen, kıt akıllı tipler kendilerini önemli hissetmek için arıyor bu hattı.
  • 20 gün önce devlet hastanesinde küçük bir operasyon geçirdim, bugün sabah 9 buçukta arayıp nasıl oldunuz diye sordular. çok tatlişko bir hat.
  • tüm operatörleri bu satte diğer başvurulara cevap vermektedir.
  • sağlıkla ilgili şikayet kaydı yapılan hat.

öğlen kayıt oluşturdum. akşam üzeri arandım. çözüme ulaşmadı şikayetim o ayrı*
  • coronoyla ilgili ders niteliğinde yapılacaklar listesi oluşturup ekşide insanlarla paylaşacağınıza, arayıp soru görüş önerilerinizi buraya iletebilirsiniz.
    -önlem olarak fikrini paylaş,
    -uymayan mı gördün bilgisini ver,
    -şikayetin mi var söyle,
    -cevap mı alacaksın ilet.

örneğin:
    1) umreden geleceklerle ilgili önleminiz nedir?
    2) şu şu alanlar risk taşıyor, neden kapatılmıyor?
    gibi gibi...
  • covid-19 şüphesi için aradığınızda bağlanmanız mümkün değil.
hesabın var mı? giriş yap