şükela:  tümü | bugün
  • arayın, telefonu açan görevlinin "hı, alo..." sözleri duyun. tanıtım müziği, santral, burası elektrik arıza falan, hak getire.
  • tamam, santral falan yok, "burası şurası, merhaba, nasıl yardımcı olabilirim" demiyolar, ama telefona cevap veren kişinin sakinliği, iç huzuru inanılmaz. ne sorsan cevap verecek, o derece. ayrıntılı adres tarifi yaptı bana bu abi, salak saçma sorularıma hiç terslenmeden yanıt verdi. "abi, kafam bozuk benim yav, kendimi kötü hissediyorum" desem, hakikaten teselli etmeye çalışırdı beni, öyle düşünüyorum yani. teklifsizliğiyle, samimiyetiyle hizmet sektöründe yeni bir ekol yaratmaları lazım bence. tüm çalışanlarının gözlerinden öpüyorum.
  • elektrik arıza servisinin telefonudur ama her elektrik arızasında hep meşguldür kendisi. saatlerce de deneseniz düşüremezsiniz, kardeş bizim mahalleye ne zaman verilecek elektrik diyemezsiniz.

sanki bir düzenek var, şehrin biryerinde elektrikler kesilirse, aynı anda bu telefonun makinası da meşgule alınıyor, yok yani böyle bir düzenek olmasa bir kere olsa açık yakalanabilir belki, abiler telefonu bir kere bile olsa açık bırakmayı unutur, ama olmuyor, bir türlü olmuyor. şehre düzenli elektrik vermeyi beceremeyen zihniyet bu telefonu meşgulde tutmayı hiç aksatmıyor.
  • bedaş'ın belli ki işi ele alarak, "buyurun ben ahmet, size nasıl yardımcı olabilirim" diye günün her saati insanların cevap vermesini sağladığı arıza destek ve bilgi hattı. o eski amcalar yok galiba artık. üstelik, adresinizden elektrik durumunu kontrol edip, arıza derecelendirip, kesinti için binbir özür diliyorlar. o kadar ki en sonunda "estağfurullah" bile dedim.
  • ilker 1. cadde ile guvenpark arasında sefer yapan emektar ego hatti. 80'lerin sonuna kadar 86 olarak bilinirken, ankara'nin buyumesinden nasibini alarak onune 1 eklenmistir. 184 kodlu bir kardesi, 136 ve 141 olarak bilinen iki amca oglu vardir.
  • bir nba maçında bir takımın ulaştığı en yüksek sayı. 13 aralık 1983 detroit pistons denver nuggets maçında, pistons tarafından rakip potalara bırakılmıştır.
  • elektrikler kesilince bi yarım saat kadar önce aradım, bıkkın bir abi çıktı telefona, dedim "bornova merkezde elektrik yok, ama bir tek bizim sokakta yok", abi bana "biliyorum, manevra yapıyoruz biz o sokakta" dedi. sustum kaldım, manevra diyor adam, savaş tatbikatı gibi bir şey olsa gerek, karartma hesabı, hem de yalnızca bizim sokakta. savaşta bombalanacak ilk sokakta mı oturuyorum lan ben acaba? birer milyon verin de taşınayım olm ben burdan.
  • mesai saatleri dışında ulaşılması imkansız olan ama 7/24 ihtiyaç duyulan hizmet numarası.
  • 7/24 kesintisiz hizmet iddiasında olan ama ne hikmetse 7/24 meşgul olan arıza bildirim hattı. tüm şehirler için aynı numara geçerli.