şükela:  tümü | bugün
  • cevabını gugıl'da bulamadığım için çok değerli sözlükçülerin bilgeliğinden yararlanmaya karar verdiğim sorunsal. doğmadan 9 ay 10 gün önce portakalda vitamindik, onu biliyoruz. peki bundan 150 sene önce, 1867'de neredeydik, ne yapıyorduk?

not: yaşı 150 ve üzerindeki sözlük yazarlarını tenzih ederim. işbu soru yaşları 15 ile 55 arasında değişen genç yazarlara yöneltilmiştir.
  • wikipedia’da cevabı olan sorunsal.
  • laikçiler o vakitler camileri ahır yapıyorlardı.
    tüp, yağ, ekmek kuyrukların giriyordu insanlar. hatta ekmek karne ile dağıtılıyordu.
  • karl marx kapital'in birinci cildini almanya'da yayımlatmış mesela. şuankinden daha mühim şeylerle uğraştıkları kesin.
  • n'olacak ben fesimi setr'imi giymiş yakamda karanfille tophanede nargile kafede tüttürüyor olurdum. ''köz getirinz efendim ivedi '' derdim
  • bir insan 151 yıl önceydi merak ederek neyi amaçlamaktadır.bütün basamaklardan bir eksilterek 40 çıktığını fark etmediğini iddia edeceği bir yılı hangi mağfillerde hangi kirli kişilerle neleri planlamaktadır
  • osmanlı olarak muhtemelen birler ile savaşıyorduk yada savaş bitmiş yaraları sararken bir yandan da yeni savaşlara hazırlanıyorduk.