şükela:  tümü | bugün
  • 1878 yılında germain-ferdinand sengés tarafından beyazıt kulesi'nden çekilen, istanbul'a ait çoğu ikonik yapının görülebileceği panoramik fotoğraftır.
  • fotoğraf kağıdının bu yıpranmış, eskimiş, sararmış halini de işin içine katsak dahi, mevcuttan binlerce kez güzel duran istanbul'un acıtan fotoğrafı.
  • şöyle tarihi ve mimari bilgisi yüksek bir suser gelse, üstüne ne neresi diye notlar koysa, tadından yenmeyecek güzel eser.
  • resim tam açılsın diye bekliyordum sonra başlıktaki panoramik yazısı aklıma geldi. şükür bugünde sözlükten bişey öğrendim
  • ağlatacak kadardır. şu şehrin içine sıçan cahil şark kafasından nefret ediyorum. param olsa tarihi yarımadanın tamamını satın alır eski haline geri getiririm. bu olmasa depremde tümünün zarar görmesini ve baştan inşa edilmesini dilerim. bu şehre ihanet ede ede bok gibi bir yığın ortaya çıkardık.
  • çok güzel foto. hey gidi istanbul sen neymişsin be.
  • "şu şehrin içine sıçan cahil şark kafası" da nedir la? güzel bulunan bu fotoğrafta görülen istanbul o zaman batılılara mı aitti? şark kafası o zaman da vardı. kaldı ki o yıllardan bugünlere kadar tanzimat vs ile türk toprakları her zaman batı'ya yaklaşmaya çalışmıştır, doğu'ya değil.
  • yeşilköy de rus ordu karargâhı vb görmediğim fotoğraftır. swh swh swh
  • sağ tarafından incelenmeye başlanırsa daha net anlaşılıyor binaların bugünkü yerleri.