şükela:  tümü | bugün
 • galatasaray'ın hagi yönetiminde süper kupa'yı kazanmadan önceki son lig, süper mario jardel'in ise ali sami yen'e merhaba macıdır.
  spor medyası jardel'e sopa yutmu$ bu, çilli mehmet bu haliyle daha iyi diyerek saldırıyı ba$latmı$ jardel türkce bilmedigi icin bizim medyamızı sikine takmamı$tır..

  galatasaray taraftarları oyuncuların kafasında süper kupa macı olmasından mütevellit macın zor gececegini dü$ünürken hagi macın ba$ında bir gol atmı$ daha sonra jardel kaleci korac'ın ebesini bellemi$tir. korac'a üst üste 5 gol atan jardel'den sonra son sözü gene hagi söylemi$ ve mac 7-0 galatasaray üstünlügü ile bitmi$tir.

  macın son dakikalarında tribünler ''yeter artık jardel! yeter artık $ak $ak'' diye tempo tutmu$, ''jardel korac'ı buraya getir'' tezahuratları etkili olamamı$ ve tribünler sessizce dagılmı$tır.
  bu mactan sonrası ne erzurumspor ne ba$ka bi$i..
  (bkz: 25 agustos 2000 galatasaray real madrid maci)
 • bu maç öncesinde ismi beşiktaş ile anılan koraç yediği yedi golden sonra ancak kocaelispor'a gidebilmişti.
 • macın ertesi günü star gazetesi ''jardeldi gecti'' diye bir ba$lık atmı$tı.
 • gittigim iki lig macindan ilk olani. "ayagimin ugurlu gelmesi"ni bekliyordum ama acikcasi bu kadarini beklemiyordum.

  hatirladigim ayrintilardan bazilari;atilan herbir golun ardindan, segrek olan e-5 yanindaki tribunde onumuzde oturan ve her gol sonunda biraz daha kaynastigimiz amca, hangi takimi tuttugu belirsiz arkadasina bol kufurlu mesajlar cekiyordu. bu mesajlasmalar sirasinda adam birkac golu kacirdi, izleyemedi zaten, bize sordu kim atti nasil atti diye. bir kisim taraftar "sosyete ayaga" diye numaraliya gonderme yapti ama numarali sallamadi pek. jardel kafamdaki futbolcu tanimina hic uymuyordu, oldukca etli butlu biseydi, kebapcidan yeni cikmis bi hali vardi. mac esnasinda da belescinin allahiydi zaten. onune 6 top dustuyse 5'i gol oldu. mac sonunda taraftarin "x y'yi buraya getir", "x buraya" tarzi tezahuratlari pek sallanmadi futbolcular tarafindan ve dagildik.
 • bu maçta hagi nin attığı son gol çok güzeldir. ceza sahası içinde ilk kez bir oyuncunun karambole benzeyen bir pozisyonda aşırtma ile gol attığını görmüştüm. zaten o golü de hagi den başkası o şekilde zor atardı.
  hagi bu 7-0 lık erzurumspor maçında attığı aşırtma golün bir benzerini o sezon ali sami yen de oynanan ve 3-0 biten yimpaş yozgatspor maçında da atmıştı. hatta golü atacağı sırada oyundan çıkartılmak üzereydi ama oyun durmadı keza hagi de durmadı ve golünü atıp oyunu öyle terketti.
  hagi nin galatasaray kariyerindeki hatırladığım diğer aşırtma golleri biri kalesini şevki nin koruduğu 2-0 lık karabükspor maçı diğeri de avusturya daki rapid wien maçıdır.
 • ali sami yen stadyumu'nda izlediğim ilk maçtı. hagi'yi canlı canlı gol atarken izleyebilmiş bir şanslı kul olarak gözüm açık gitmeyecek inancındayım.

  bu maçla ilgili hatırladığım ayrıntılar; maraton tribününün her golden sonra ibne basın bunu da yazın tezahuratı yapmasıydı. nedenini niçinini hiç hatırlamıyorum. bir de her gol atışımızda erzurumspor taraftarına yönelik el hareketleri yapan -lakin bu hareketleri feminen bir şekilde yapıyorlardı- orta yaşlı insanlar.

  edit: lawngreen aydınlattı sağolsun, bu tezahurat, medya o sıralar jardel'i acımasızca eleştirdiği için yapılmış.
 • 7-0 biten bu maçın 7 dakikalık özeti şudur: http://www.youtube.com/watch?v=51cptus43ee
 • o sene erzurumspor küme düşmüş; ertesi sene türkiye kupası maçında erzurum'da galatasaray'ı yenerek kupadan elemiş ve bir nevi intikamını almıştı.

  (bkz: 27 kasım 2001 erzurumspor galatasaray maçı)