şükela:  tümü | bugün
  • kurban bayramı tatilinin sona ermesiyle birlikte gözler piyasaya çevrilmişti. arjantinde popülist solun iktidara gelme ihtimalinin kuvvetlenmesi, hong kong'daki protestolar sebebiyle bayram öncesi 5.49 seviyesinde bulunan dolar/tl piyasalar kapalıyken 5.63'e kadar yükselmişti.

dün tatil sonrası ilk güne 5.59 seviyesinden başladı. özellikle küresel resesyon beklentisiyle yatırımcıların hem gelişmiş hem de gelişmekte olan ülke varlıklarından aynı anda kaçması dolar/tl'nin gün içersinde dalgalanmasına yol açtı. tüik'in mayıs ayı işsizlik oranını beklentilerin hafif üzerinde bir şekilde yüzde 12.8 açıklamasıyla dolar 5.61'i gördü.

çin ve abd arasındaki gerilimin düşüş eğiliminde olması sebebiyle yeni haftaya nasıl başlangıç yapacağını merak ettiğim kurdur.
  • al yatçı olduğum için beni etkilemiyor.ister 4,90 olsun ister 3 olsun.ben doları kur şoklarından korunmak için sigortalama maksatıyla tutuyorum.ama şu bir gerçek her düşüşte vatandaş daha çok iştahlanıyor.dolara 7'yi göstermeyecektiniz,vatandaş 7'ye kitlendi.
  • (4) saatlikte görülen ters omuz baş omuz (tobo) formasyonu ihtimali;
    oluşup ta çalışırsa, düşüş trendinin sonlanmasıyla, formasyon içinde baş yüksekliği kadar yukarı hareket söz konusu olabilir.
    https://twitter.com/…bel/status/1162651448297041920