• uçuşa geçeceğini düşündüğüm kur.

zira elimdeki bütün dolarları bozdurdum. ebesinin amına kadar yolu var!

edit; an itibarıyle zararım 2.040,00 tl (5.54 - 5.66) teselli mesajları için teşekkür ederim.* sıkıştığım için bozmak zorunda kaldım gerçi ben bozdrmasaydım hayatta yükselmezdi siktiğiminin kuru.
  • son bir kac yildir o kadar yakin takip ettim ki… piyasada troll denileni de, yandas denileni de, azili muhalif denileni de, üstat denileni de, yabanci kaynaklari da… dünya kadar adamin dünya kadar veriyi defalarca analiz etmesini izledim…

vardigim sonuc su oldu. usd/try ciftinin bir algoritmasi yoktur. piyasada dönen haberler ve gelismeler, ekonomik veriler, global veriler… bunlarin hangisine ne tepki verecegi bilinmez. zaten aslen bunlara tepki vermez. usd/try cifti, spekülatörlerin elinde bir oyuncaktir. kimi zaman para kazanmak ve vurgun yapmak icin oynarlar, kimi zaman türkiye cumhuriyeti hükümetlerini terbiye ederler. neticede canlari istediklerinde canlari istedikleri yöne cekerler ve size buna uygun bir hikaye servis edilir.

temel analiz, teknik analiz vs... hic ugrasmayin. falanca olaydan ötürü falanca yatirimci gidiyor ve iste efendim dolar artiyor degil. yok öyle sey. düserken de zaten yine falanca yatirimci güveniyor geliyor diye degildi. söylesenize gercekten, neden düstü 5,45'e ? ya ne hikayeler söylüyorsunuz su an bu sorunun cevabina… inanin hepsini biliyorum o hikayelerin. ama bakin, degilmis iste o hikayeler sebep. o hikayelerde ne degisti de artti yine 1 haftada 20 kurus ? düne kadar nato'dan cikartilmakla tehdit edilen bir ülkenin sürekli degerlenen parasi simdi belediyelerine kayyum atandi diye mi deger kaybetti bugün ? güldürmeyin insani.

usd/try ciftiyle ilgili takipte olanlara son sözüm… büyük spekülatörlerin oynadigi bir piyasadasiniz. sebep, mantik, akil vs. aramayin. size söylenilenlere de inanmayin. kisa vadede al sat yaparak buradan para kazanmakla ilgili tek umudunuz dalgayla ayni anda ayni yönde bulunacak kadar sansli olmak olabilir. cünkü bilebilecekleriniz, okuyabilecekleriniz vs. sadece size servis edilenler. asla gercekleri bilemeyeceksiniz.

yada… kisa vadede degil, al, koy kenara, unut tarzi yatirim yapacaksiniz.

tanim: 17:51 itibariyle 5.6521 olan kur.
  • memurlara önerilen zam yüzde 3...

türk lirasının bir saatte değer kaybı yüzde 1,5...
  • bankalara özellikle özel bankalara sert sopa gösterilmiş,kredi vermezseniz zorunlu karşılık olarak bana yatırdığın paraya %13 değil %5 faiz öderim diyor,kamu ya da yeterli kredi veren bankalara ise %13 üstüne %2 bonus ekleyip %15 öderim diyor,bu durumda özel bankalar için ciddi bir handikap oraya çıkıyor,devlet büyümeyi kredi genişlemesi ile yürütmek istiyor kredilerin sağlıklı olup olmadığına bakılmaksızın,dolar tl hareketi bundan 1 serbest piyasadan kopuşa bir adım daha 2 elindeki tl'yi mbye yatırıp %5 faize yatıracağına dövize gömüyor,5.63 kritik seviyedir buranın üzerinde kalışlar 5.81 leri getirir.

konuyla ilgili orkun gödek yorumu
  • kafamız basmıyor değil, kimsenin kafası basmıyor. 50 yıllık finans yatırım uzmanları bile basamıyor artık.
  • onu yapmanız yatırımcıyı kaçırır, bunu yapmanız yatırımcıyı kaçırır. hay amına koyayım o yatırımcının be !

zaten gitti ulan o yatırımcılar. yatırımcı mı kaldı ülkede bahsedilecek?

hala daha şu ülkenin parasının spekülatörlerce yönetilmediğini anlayamayanların da ne bileyim yani, diyecek söz yok. pes.
  • hep söylüyorum yine söyleyeceğim.
    üretimi olmayan bir ülkede dovizin sabit kalmasının, hatta düşmesinin ardında saçma sapan dümenler yatar.
    bu dümenler üç ay işler, beş ay işler ama elbet bir gün dümenleri yapacak adam ve güç bulamazsın.
    bayramın daha ilk günü bankalar kapalıyken bankaların alttan alttan piyasaya doviz salamaması sonunda dolar 10 kuruş fırladı.
    o devlet bankalarının rezervi azalıp gücü bitince görcez doviz ne olacak.
  • 9 ağustosta 5.45 e kadar gerileyen dolar şimdi zımba gibi kaldığı yerden devam ediyor.doların düştüğü o hafta keriz silkelemesi olduğu belliydi.
  • 5.64

noldu da zıpladı böyle 1 saat içinde.
  • gene naaptı bu amk larım. gene neyi bızıkladı da coştu amk oynamayın şu amk şeyiyle be
hesabın var mı? giriş yap