• 6 temmuz 2020 tarihinde doğuş otomotiv porsche bursa bayisini ziyaret ettim ailemize 2 adet araç alma düşüncemiz vardı araçlar hakkında bilgi aldım satış danışmanı arkadaş ilgilendi ve bir hafta sonra 2 adet porsche macan markalı aracı sipariş ettim. satış sorumlusu arkadaş araçların birisi ağustos sonunda diğeri ise eylül ayı içerisinde teslim edilecek bilgisini verdi ve her bir araç için 100.000 + 100.000 toplamda 200.000 tl kapora bedeli istedi. bir kaç gün içerisinde kaporaları tamamladık ve araçları rezerve ettik. yaklaşık 10 gün önce satış danışmanı arkadaşımız beni aradı ve siparişlerin alım satım yapılacağı düşüncesiyle, benim galerici olduğumu öne sürerek iptal ettiklerini bildirdi. kesinlikle böyle bir amacım olmadığını araçların hiç bir şekilde satılmayacağının sözleşmesini yapabilirim dememe rağmen kesinlikle teslim edemeyeceklerini kaporaların iadesini geçeceklerini iletti. daha önce istanbul doğuş otomotivden bir tanıdığımızın şirketi üzerine aldığı aracı benim o şirket sahibini tanımam dışında hiç bir bağım bulunmamasına rağmen sadece rica üzerine aracı teslim aldım ve teslimat formuna ad soyad imza atmam sebebiyle bu kanıya vardıklarını düşünerek siparişlerimi iptal ettiler.
    özet olarak ortada bir sebep yokken keyfi olarak sipariş ettiğim araçları teslim etmiyorlar ve yaklaşık olarak 200.000 tl paramı 45 gün boyunca kullandılar gerekli hukuki işlemleri başlattım hakkımı sonuna kadar arayacağım. döviz veya altın alsaydım yüzde 20’ye yakın kar ediyordum. bu şirket sağolsun sebepsiz olarak tamamen kendi komplo teorileriyle sattıkları araçları keyfi olarak iptal etmiştir. dekontları ekledim. gelişme oldukça sizleride bilgilendireceğim.

edit: fiyat garantisi gibi bir olay yoktu fatura edileceği gün fiyatı neyse o fiyattan alacaktık

edit2: inanmayan arkadaşlar için teklif maili eklendi arayıp bursa porscheden teyit edebilirler olayı

edit3: bazı arkadaşlar olayı çok yanlış anlamışlar olay araçları teslim alamamak değil şu dönemde ciddi bi paranın kapora adı altında 45 gün alıkonulması ve satıcının yanlış tutumu

teklif

dekont1
    dekont2

inanmayan arkadaşlar için bugün gelen iade dekontu
  • ilk defa dogusu tebrik ettim. yazarin olayindan bagimsiz gercekten al satciliga yonelikse ayakta alkislarim. diger firmalar gibi 20-30a jant seramik kaplama itelememisler.
  • birazdan iyi olmuş diyenler doluşur buraya. kaç kurtar kendını kardeş.

bu arada iyi olmuş. millet iş bulamazken 2 tane macan sipariş edersin ha? swh
  • porsche almaya kalkıp gelip burada başlık açıp ağlamakta ne bileyim.
  • sarı site o km passatlarla dolu. bayiide yok onlarda var. bu itibar kaybına sebep oluyor. önlem almaları yerinde olmuş. şu piyasada herkes galerici olmuş. illa vergi levhası olması gerekmiyor.
    ortada rezalet göremediğim olay...

düzeltme: imla
  • su donemde 2 porsche macan alacak kadar zengin olsam eksisozlukte aglayacagima villamin havuzunda viskimi yudumlayip ruscami gelistiriyor olurdum.
  • aylardır galericiler araç toplarken bunun farketmeyen distribütörlerin yılda bir doğru hareket yapmaya kalkıp onu da yanlış kişiye yapması olayı.

galericiler araçları alırken hiç sorun yaşamıyor ama nasıl oluyorsa şahıslar araç alırken galerici oluyor.
  • galerici olmadığın için alamamışsın. galerici olduğunu kanıtlasaydın verirlerdi.
  • tam bir rezilliktir.
    bir daha porsche alırsam siksinler.
19 entry daha
hesabın var mı? giriş yap