şükela:  tümü | bugün
 • 2 gün önce eniştemin başına gelen rezalettir.

  2 hafta önce aracı ağustosun sonunda almak şartıyla bayi ile 225 bin tl’ye anlaşıyorlar, imzalar atılıyor ve elden kapora veriyor. normalde aracın fabrika çıkış fiyatı 118 bin tl.

  ilk önce bayi ile görüşmeye gittiğinde ellerinde hiç araç olmadığını, en erken ekim kasım ayında araba geleceğini söylüyor. enişteme takas teklif etmişler, takas olursa ağustosta getiririz deniyor. takastan da 3-5 kırpacak.

  aracın normalde bayiye geliş rakamı 209 bin tl. bayi de 3-5 bin liralık donanım ekleyerek 225 bin tl deniliyor satış rakamına. tek bir arabadan neredeyse 15 bin tl havadan kar ediyor bayi. donanım istemiyorum kardeşim dediğinde de sana satmayız o zaman nasıl olsa satacağız diyor.

  devletimiz, fabrika çıkışı 120 bin tl’den düşük araçlar için %50 ötv, 120 bin tl’den yüksek araçlar için %60 ötv zammı uyguluyor.

  bu uyanık honda bayileri ise 4 gün önce arabanın fabrika çıkış maliyetine 4 bin tl zam getirmişler. 122 bin tl ile 120 sınırının üzerinde kaldığı için araca %60 ötv zammı uygulanıyor.

  enişteme verilen son rakam 245 bin tl. yani 10 gün önce anlaşılan fiyatla bugün son söylenen rakam arasında 20 bin tl var.

  sikayetvar’da en az 10 tane böyle şikayet var. linki buraya bırakıyorum.

  sikayetvar

  2 hafta olmadı daha imzayı atalı. 10 gün içinde ikinci zam bu. bir önceki ay zaten zam getirmişsin. ne hakkınız var insanların hevesini kırmaya? dünyaca çapında tanınan araba markası bile böyle ucuz numaralara giriyorsa biz kime, nasıl güvenelim?

  edit : her marka zam yaptı doğru ama makul zamlar yaptılar. olmayan araca pazarlık yapmadılar ya da olan araca yok diyerek opsiyon ve araç takası ile bi anda ortaya araç çıkarmıyorlar.

  en büyük sorunlardan biri de bayilerden daha fazla galerilerde 0 araç olması ve fiyatının honda türkiye fiyatının 30 bin üstünde satılması. vatandaşa araç yok diyorlar ama galericilerde 0 araç dolu.
 • hondadan ziyade bayinin rezaletidir. haksız kazanç olduğu için rezalet gibi rezalettir. bayi ismini ve genel lokasyonu söylerseniz belki bir yerlere ulaşır ulaşmasa bile belki birilerine faydalı olur. geçmiş olsun
 • 2. eli de aynı fiyata neden bekleyip uğraşıyorsunuz. 1 günde noter onaylı teslim.

  tanım. fiyat oynakligi yapılan rezalet.
 • yine birinin kaportası durduk yere çökmüş sandığım rezalet.

  yalnız, (bkz: #111771228) entry’de rezalet olarak adlandırılan duruma verilebilecek rezalet puanı 1/10.

  yıllardır araç bayilerinin çoğunun yaptığı şeyler.
  - araç yoksa olana kadar fiyat sabitleme yapmıyorlar. kapora fiyatı sabitlemiyor. *
  - araç ile birlikte aksesuar iteleme olayı son zamanlarda başka markaların da yaptığı çakallıklardan.
  - rezalet honda türkiye ya da honda x bayii ile alakalı. honda civic’in hiçbir suçu yok*
 • ayni seyi bende yasadigim icin hondadan sogudum. agustos basinda izmirde honda bayisine gittim liste fiyatinin ustune 20-30 bin liralik apaci isi aksesuar eklemeden araba satmiyorlar. saka gibi
 • ilgili kişilerin canının sıkılması için şube ismi ve konum bilgisi verilmesi gereken fahiş fiyattan araba itekleme operasyonudur.

  (bkz: türkiye) (bkz: iş ahlakı)
 • lan adamlar türkiye'de tutunamayip tükkanı kapattı hahahah. kaçar ayak bir firmadan araba alınır mı?
  t: olmayan rezalettir. rezalet puanı 0. eved.
 • japon tenekesine verilen meblağ bence daha rezalet.
 • bayinin yaptığı zam: 4 bin. devletin yaptığı zam: 16 bin. açılan başlık : "honda rezaleti". "uyanık honda bayisi" vayy uyanıklar be. niye zam yapıyola ki ? ötv farkını da ceplerinden ödeyerek vermeleri lazımdı normalde arabayı, lütfen hemen mahkemeye verin, hakkınızı arayın bu uyanıklar karşısında. hiçbir satıcı ürüne 4 bin lira zam yaptı diye fiyatının 20 bin lira artmasını istemez. rezalet puanım 0/10 olan durum.