şükela:  tümü | bugün
 • tsl 7. hafta karşılaşması. ali sami yen'de oynanacak maç saat 19:00'da başlayacak. trabzonspor uzun bir aradan sonra ilk kez lider olarak geliyor istanbul'da bir deplasmana. bu nedenle son yıllarda 3 büyüklerin istanbul'da trabzonspor'a karşı aldığı kolay galibiyetlerden birini beklemiyoruz. maç zor geçecek fakat sakatlarının yarısı iyileşmiş bir galatasaray 3 puana daha yakın olacaktır.( umarım )
 • biletleri bugün satışa çıkmış maçtır.

  biletler biletix te şöyledir;

  numaralı grup 1: 200 ytl
  numaralı grup 2: 150 ytl
  kapalı alt grup 1: 200 ytl
  kapalı alt grup 2: 150 ytl
  yeni açık alt: 30 ytl
  yeni açık üst: 30 ytl
  eski açık: 30 ytl
 • rigobert song'un mabede başka renklerle çıkacağı maçtır.
 • biletleri tükenmiştir.
 • trabzonspor tarafı biletlerinin yarın (perşembe) saat 10:00'da satışa sunulacağı ancak her sene olduğu gibi yine dakikalar içinde tükeneceği karşılaşma. 1200 biletin bitmesi dakikalar sürmez ama oluyor işte.
 • --- spoiler ---

  iki takımın son 10 yılda yaptığı lig maçları:

  galatasaray a.ş. 1-0 trabzonspor a.ş. 12 nisan 2008
  trabzonspor a.ş. 0-1 galatasaray a.ş. 25 kasım 2007
  galatasaray a.ş. 2-1 trabzonspor a.ş. 11 mart 2007
  trabzonspor a.ş. 3-1 galatasaray a.ş. 23 eylül 2006
  trabzonspor a.ş. 1-1 galatasaray a.ş. 12 mart 2006
  galatasaray a.ş. 4-1 trabzonspor a.ş. 2 ekim 2005
  galatasaray a.ş. 0-2 trabzonspor a.ş. 10 nisan 2005
  trabzonspor a.ş. 0-1 galatasaray a.ş. 23 ekim 2004
  trabzonspor a.ş. 2-4 galatasaray a.ş. 9 mayıs 2004
  galatasaray a.ş. 1-2 trabzonspor a.ş. 14 aralık 2003
  trabzonspor a.ş. 1-2 galatasaray a.ş. 4 mayıs 2003
  galatasaray a.ş. 2-1 trabzonspor a.ş. 16 kasım 2002
  trabzonspor a.ş. 0-2 galatasaray a.ş. 3 nisan 2002
  galatasaray a.ş. 3-1 trabzonspor a.ş. 27 ekim 2001
  galatasaray a.ş. 4-0 trabzonspor a.ş. 26 mayıs 2001
  trabzonspor a.ş. 1-1 galatasaray a.ş. 17 aralık 2000
  galatasaray a.ş. 2-0 trabzonspor a.ş. 6 şubat 2000
  trabzonspor a.ş. 1-2 galatasaray a.ş. 15 ağustos 1999
  trabzonspor a.ş. 0-3 galatasaray a.ş. 25 nisan 1999
  galatasaray a.ş. 3-5 trabzonspor a.ş. 15 kasım 1998

  toplam: 20
  galatasaray: 14 (40 gol)
  trabzonspor: 4 (22 gol)
  beraberlik: 2

  --- spoiler ---

  objektif bir bakış açısıyla:

  istatistiki manada; atılan gollere bakılırsa maçta en az 3 gol olacağı, neticelere bakılırsa maçın büyük olasılıkla berabere bitmeyeceği ve son 10 yılın sonuçlarına bakılırsa da galatasaray'ın kazanmaya yakın olduğu söylenebilir.

  geçmiş yıl istatistikleri göz ardı edilirse; geçen hafta kaybetmesinden ötürü bu maça büyük önem verecek olan galatasaray, sakatlarının bir kısmının iyileşmiş olduğu, kendi seyircisi önünde oynadığı ve kadro kalitesinin kağıt üzerinde daha iyi olduğu gibi etmenlerle kazanmaya daha yakındır. trabzonspor ise yattara'nın geri gelmiş olması, ligde zirvede olması, sakat oyuncusunun bulunmaması, moral motivasyonunun üst düzeyde olması gibi verilere dayanarak "kazanır" denilebilir.

  galatasaray kaybederse lider ile arasındaki puan farkı 8'e çıkacak ve taraftarın tepki şiddeti yukarıya doğru bir ivme kazanacak. trabzonspor kaybederse en kötü ihtimalle; zirvedeki takımla puan farkı 2 olacak ve 4.sırada yer alacak. fakat buna rağmen buluttan nem kapabilen taraftarının tepkisi ile karşı karşıya kalıp konsantrasyonunu kaybedebilir. bu durumda trabzonspor her ne kadar puan tablosunda birinci olmanın verdiği gerginlikle maça çıkacak olsa da galatasaray'a nispeten daha rahat bir maç çıkarması gerekir.

  takımların artı ve eksi yönleri göz önüne alındığında her ne kadar galatasaray istatistiki açıdan, trabzonspor ise manevi açıdan öne çıksa da top yuvarlaktır kazanan dört köşe .
 • bünyamin gezer 'in yöneteceği maç.
 • trabzonspor için -klişe olsun diye demiyorum- ciddi manada kırılma noktası olabilecek maç.

  yeni kurulmuş bir takım olmasına rağmen sezona beklediğinden de iyi başlayan ve ligin 6 haftasının son 2'sinde lider olan trabzonspor için kurulan bu takımın gücünü sınaması açısından çok büyük bir önem taşıyor galatasaray maçı. ligin 3. haftasında oynanan trabzonspor-beşiktaş karşılaşması için de benzer şeyler söyleyebilirdik ancak o maç her nedense ts-bjk maçından çok bir yattara-delgado maçına dönmüş, yattara'nın kadroya bile alınmaması ve beşiktaş'ı o ana kadar sırtlayan oyuncu olan delgado'nun kötü performansı, ortaya keçi boynuzu tadında ve muallakta bir maç çıkarmış, takımın durumu hakkında istediğimiz sonuçları görmemizi engellemişti. ancak bu sefer iş biraz daha ciddi. her ne kadar galatasaray'ın saha dışı bazı problemleri olsa da kendi evinde oynayan her takım maça bir adım önde başlar. işte bu sebeplerden ötürü trabzonspor bu maçta sadece kendi seyircisine değil türk futbol kamuoyuna da bu sezonki durumuyla ilgili (tabi bir maça bağlı kalarak yargılamaamk lazım takımı) bazı fikirler verecektir.

  maçın trabzonspor için bir kırılma maçı olacağı takımı takip edenler için en doğru yargılardan biri konumunda. eğer trabzonspor bu maçı kayıpsız atlatırsa, bundan sonra ilk yarının bitimine kadar olan 9 haftada (iyi bir dilek ve tahminle) en fazla bir elin parmakları kadar puan kaybeder. bu da zorlu geçecek ikinci yarı öncesi takımın zirvede kalmasını sağlar ve belki de en önemlisi çoğu daha bir kaç aydır trabzonspor forması giyen futbolculara bu zorlu yolculuk sırasında inanımlaz büyük bir güven artışı gelir. kısacası trabzonspor camiası geleceğe daha bir güvenle bakar.

  bu arada maçtan önce, trabzonspor'un istanbul'da oynayacağı her galatasaray maçı öncesinde olduğu gibi (nedendir bilmiyorum, ne beşiktaş ne de fenerbahçe maçlarında böyle bir durum oluyor) büyük bir bilet sıkıntısı ve rezaleti yaşandı. satışa çıkan 1200 bilet değil saat, dakikalar içerisinde tükendi. kaba bir hesap yapacak olursak normal şartlarda, sadece 6 adet gişeden (internet satışı yapılmadı bu maç için) ve her kişiye en fazla ikişer adet bilet verildiğini düşünerekten, parayı ver bileti al hesabı herkes için işler 30 saniye sürse bu 1200 biletin en hızlı 1 saat boyunca satışının sürmesi gerekirdi. ancak daha önce de dediğim gibi dakikalar içerisinde "bilet bitti" dendi. ve yine daha önce dediğim gibi bu olay bir galatasaray maçı öncesi yaşandı.

  kısacası trabzonspor için, kazandığı takdirde hedeflerini daha net görebileceği önemli bir maçı olacak bu. umarım trabzonspor, güzel bir futbolla ve güzel futbolun semeresi olarak 3 puanla karadeniz'e döner.
 • ts nin oynadığı tek ciddi takım bjk iken ve bu takımla da "evinde" berabere kalmışken gs gibi bir takımdan hemde deplasmanda puan almasının zor olcağını düşündüğüm maç.gs nin tsl de ciddiye aldığı maçlarda puan kaybetmesi hayal gibi olur.
 • trabzonspor'un ideal 11'inde çok fazla değişklik yapmadığı karşılaşma. önceki haftalara göre colman yedekte, geçen haftanın başarılı ismi serkan ilk 11'de. yattara'nın da oyununun gidişatına göre ikinci yarı oyuna girmesi bekleniyor.