şükela:  tümü | bugün
  • babaları belli olmadığından dolayı içinde bulundukları ezikliği dışa vuran çakallar tarafından yapılan saldırı, çatışma.

edit : 24 şehit, 18 yaralıdan bahsediliyor, hain köpekler.
  • cihan haber ajansından son geçen bilgi umarım doğru değildir. yazmak bile istemiyor insan. linkini vereyim.

http://cihan.com.tr/…ews?newsid=425505&categoryid=1

edit: maalesef doğruymuş, üstüne eksikmiş. ne diyim ki. (bkz: #25802942)
  • ciğerini siktiklerimin becerisi
  • çok sayıda şehit var denilliyor hala eğer rakam doğru ise çok sayıda eve ateş düşürecek olay.
  • adına kışkırtma mı derler, "bizi tuzağa çekmeye çalışıyorlar" mı derler ne bok olursa olsun gerekli yerlere girip birilerinin analarını bellemenin farz olduğunun bir başka göstergesi.

şu sıçtığımın dünyasında o kadar kanıksadık ki 20 şehitten bahsedilirken bile en fazla vah tüh deyip küfürler savuruyoruz. bu kadar mı aciziz lan biz ! sen, evet, yetkili beyefendi. eğer bunu okuyorsan söyleyeyim. amaçları devleti aciz göstermekse eğer ben kani oldum ki bizim devletimiz aciz. aman vatandaş oyuna gelmesin diyorsanız da söyleyeyim, ok yaydan çıktı. çoktan oyuna da geldim, gözüm de döndü.
  • 24 kişilik bir sınıf düşün
    yada 6 tane okey masası
    sahile eğlenmeye giden 5 araba
    yada 12 güreş müsabakası
    aslında söylemesi kolay
    2 manga ve biraz fazlası
    20 yaşında aslan gibi yiğitler
    okuyamadı, eğlenemedi, oynayamadılar
    kahramanlar gibi savaşıp kırklara karıştılar
    kanları döküldü bu kutsal toprağa
    sen ben mışıl mışıl uyurken
    2 manga ve biraz fazlası
    bir gecede şehit oldular
    ağıtlarda adları kınalı kuzular
    hemen yarın kaldırılır cenazeleri
    kimse nasıl oldu anlamadan
    yangından mal kaçırırcasına
    2 manga ve biraz fazlası
    kara toprağa girer gözleri arkada
    unutursan bir günde
    sesini çıkarmazsan eğer
    hayatın sinameki devam ederse
    hesap sormazsan takım elbiseli zevattan
    2 manga ve biraz fazlası
    ve daha binlerce kahraman
    ahirette çıkar gelir iki eli yakanda...

(bkz: bıçak kemiğe dayanmıştır/#24993205)
  • 21 şehitten bahsedilen çatışma. başka bir ülke olsa neler olurdu düşünemiyorum, ama bu da, işte bu da geçecek, kimse utanıp sıkılmayacak.

edit: an be an rakam artıyor, 24 olmuş.
  • akp'nin yani recep tayyip erdoğan'ın bizlere hediyesidir, iktidarın popülist kürt politikalarına son vermemesi sayesinde bunu da yaşadık. ayrıca, insan hayatına kasıt'ın bahanesi ne olursa olsun kabul edilemez. kürt halkının siyaset yapması engelleniyor dahi olsa, sesini duyurmanın yolu insan öldürmek olmamalı, adam öldüreceksen yıllardır büyüyen nefrete katlanacaksın, engel olamazsın buna, hele bu saatten sonra, "siyasi, maddi, manevi her türlü baskı reva mı bize?" deme arkadaşım.

bu ülkede yaşamaktan utandığım çok oldu, işte o günlerden biri daha.
  • gece gece yine bunyemi sovmelere iten saldiridir. her saldirinin akabinde degisik hedeflere sovuyorum; bu sefer haber sitelerinde "sizi allah korusun" yazanlara sovecegim. (pkk ve it surusune sovmek default artik. sovdum varsayin.)

allah korusun. yil olmus 2011 halen allah korusun. klise kalibi kullandiktan sonra lafima devam ediyorum. 40 yil olmus allah'in falan korumadigini ogrenememis bu millet. allah korusun ne demek biliyor musunuz ? "vah canim ben uzuldum orada olenlere ama sikimde de degil benim gotum rahat" demek (kaldi ki 2 dakika sonra uzuntusunden eser kalmayacak, fenerbahce'nin son macina donecektir konu) . orada evladini kaybetmis babaya sorsaniza bakalim "allah korusun sag kalanlari" diyebilecek mi ?

daha cok sovesim var da yazili olarak aktaramiyorum ofkemi bu duruma. ben bunu yazarken ntv'den gelen tweet'te 24 sehit denildi. 2 saat sonra resmi agizlardan yapilacak aciklamalari sinir krizleri gecire gecire okuruz/izleriz/dinleriz artik.