şükela:  tümü | bugün
 • edit: arkadaşın son bilgilendirmesi; efes anadolu problemi çözmek için elinden gelen gayreti gösterdi, migros veya başka bir alışveriş mağazası ürünleri böyle bir durumda kesinlikle iade almak zorunda, bunu migrosta beni arayarak onayladı. migrostaki personelin bilgi eksikliği buna yol açmış.
  efes anadolu bölge yetkilisi bizzat beni ziyaret etti, problemli ürünleri kontrol etmek için firmaya götürmek üzere benden aldı. yaşanan bu olumsuz durumdan dolayı bana bir kasa bomonti 33 cl bıraktı. bu şişelerin çevir aç kapakları oldukça sağlam ve bira her zamanki muhteşem tadındaydı.

  edit: arkadaşım bilgi verdi, bu başlık açıldıktan 1.5 saat sonra arandığını ve biraları iade alacaklarını belirttiler. hem efes anadolu, hem ürünleri aldığı mağaza tarafından aranıp yanlış bilgi verdiklerini, ürünleri iade alabileceklerini belirtmişler

  bir arkadaşımın yaşadığı rezalettir.

  aynen aktarıyorum.

  olay efes anadolu şirketinin problemli ürünler hakkında her hangi bir çözüm üretmemesi ve size dönüş yapacağız deyip 8 gün boyunca bekletilmem ile alakalıdır.

  11 ekim 2016 tarihinde akşam 20:30 saatlerinde migros dan 3 adet bomonti 50 cl, 5 adet bomonti 33 cl bira aldım.

  saat 20:30 da ödemeyi yapıp sadece 2 km uzaklıktaki evimin yolunu tuttum. her zaman ki gibi biraların bulunduğu poşeti aracımın bagajına koydum.

  daha önce defalarca bu şekilde aynı alışveriş mağazasından bu şekilde ürün alıp eve gitmişliğim var.

  eve vardığımda, mutfak tezgahına poşeti indirip içindeki biraları çıkardığımda şok oldum. 5 adet 33 cl'lik biraların tamamında sızıntı olmuş ve poşetin içine dökülmüştü, diğer 50 cl'lik şişelerde bir sorun yoktu.

  http://i.hizliresim.com/3ank0m.jpg

  küçük ve problemli olan şişelerin kapakları çevir aç, büyük olan biraların kapakları çek aç şeklindeydi. belli ki çevir aç şeklinde açılan biraların kapaklarında problem vardı.

  bende hemen ürünleri aldığım migrosu aradım, müşteri yetkilisine 20 dakika kadar önce aldığım ürünlerde sorun olduğunu iade etmek yada değiştirmek istediğimi söyledim, yetkili çalışan ise tekel ve alkol ürünlerinde iade ve değişiklik yapamadıklarını firmanın kendisini aramam gerektiğini söyledi.

  bende mesai saatleri dışında olmamıza rağmen 444 33 37 nolu efes anadolu firmasını aynı akşam aradım, duyulan anons mesai saatleri dışında olduklarını fakat numara ve isim bırakılırsa mesai saatleri içerisinde dönüş yapılacağı yönündeydi. isim soy isim ve telefon numaramı bıraktım. bir gün sonra
  (12 ekim 2016) mesai saatlerinde arayan olmadı, bende buna istinaden tekrar müşteri destek hattını saat 15:00 civarlarında aradım.

  müşteri destek hattı şikayetimi dinledi ve şikayet kaydımı oluşturdu, bu arada ürünleri aynı şekilde tutmamı, satış fişini atmamamı söylediler, kısa sürede ise size dönüş yapılacak denildi.

  bugün 19 ekim 2016 çarşamba günü, aradan geçen bir hafta boyunca beni arayan olmadı, bende bugün (19 ekim 2016) tekrar müşteri destek hattını arayıp şikayet kaydımın akıbetini öğrenmek istedim. ilgili temsilci bana neden dönüş yapılmadığını bilmediğini, normalde dönüş yapılmış olması gerektiğini, tekrar ilgili departmana konuyu ileteceğini söyledi.

  ben şikayetimde herhangi bir çözüm üretilip üretilmediğini sorduğumda, her hangi bir işlem yapılmadığını söyledi.

  yapmam gereken ise ilgili departmandan dönüş beklemek olduğunu söyledi.
  --

  ben hale problemli ürünleri muhafaza etmekteyim. firma çözüm üretmediği için tüketici hakem heyeti başkanlığına şikayet dilekçemi vereceğim.

  tüm tüketicilere özellikle 33 cl'lik çevir aç ürünleri alırken, ürünlerde kaçak var mı yok mu diye kontrol etmelerini tavsiye ediyorum. aksi takdirde bira içeceğiz diye tadı bozuk su içme olasılığınız oldukça yüksek.

  .
 • butunluk 6/10
  akicilik 4/10
  inandiricilik 3/10
  rezaletilite 1/10

  bokum gibi rezalet.
 • arkadaş odada osuruk koksa rezalet diye geliyorsunuz artık.

  yahu marketten alırken bakıver sızma var mı yok mu diye. belki bi müşteri açtı dolaba geri bıraktı, belki nakliyede açıldı.

  birayı evde görünce şok olmuşmuşmuş, daha önce de poşetleri böyle taşımışmışmış.

  ya tamam bu ülkede hayat standartı konusunda en takıntılı adamlardan biriyimdir belki ama siz de biraz fazla şeyetmiyor musunuz artık??

  bira sızdırınca nasıl şok oluyorsun anlamadım ki? bu hassaslıkla nasıl yaşıyorsunuz siz türkiyede ya?

  marketten ürün alırken kontrol edin açık mı kapalı mı bayatlamış mı çürümüş mü bi bakının bi zahmet. ben yapıyorum yıllardır hem de. üretimden çıkıp en az 20 kişinin elinden geçerek geliyor o ürünler.

  edit: ha bu arada efese de gıcığımdır. dünyanın en kötü biralarını türk halkına reva gören şirket. hiç sevmem efesi valla. dünyadaki markalar birbirinden güzel bira kapakları üretirken bunlar dümdüz desensiz, hatta plastik kapaklar yapıyorlar artık sırf daha çok para kazanabilmek için. https://goo.gl/af6bon
 • salep: (türkçe: salep; orchidaceae (orkideler) ailesinin birçok türünün toprak altı yumrularından elde edilen toz ve bundan üretilen içecek. ayrıca orkide türlerine anadolu'da verilen genel ad. salepgiller familyasından; tel köklü otsu bir bitkidir. kökünde 2 tane yumru vardır. bu yumrular nişasta benzeri polisakkarit glucomannan ismi verilen bileşikler içerir. gövdesi, dik ve silindirimsidir. çiçekleri salkım veya başak şeklindedir.
  kullanımı ve faydaları[değiştir | kaynağı değiştir]
  osmanlıdan bu yana iddia ve ifade edilen birtakım faydalarının varlığı söylenegelse de içerdiği müsilaj yapısında maddelerden kaynaklı öksürük dindirici etkisi dışında tıbben kanıtlanmış bir etkisi yoktur. özellikle afrodizyak (cinsel istek arttırıcı) etkisi kesinlikle bilimsel bir söylem olamaz. fakat salep, tarçınlı hazırlandığında tarçının cinsel gücü arttırıcı özelliği olmasından dolayı cinsel gücü arttırabilir. müsilaj (suyla şişen maddeler) içeren her gıda kabız engelleyici olarak düşük bir etkiye sahiptir.

  göğsü yumuşatır.
  öksürük ve bronşitte faydalıdır.
  pekliği giderir.
  basur memelerinde faydalıdır.
  zihni çalışma gücünü arttırır.
  kalbi kuvvetlendirir.
  aybaşı kanamalarının düzenli olmasını sağlar.
  bağırsak solucanlarının düşürülmesine yardımcı olur.
  vücudun ısınmasını sağlar.
  cinsel gücü artırır.
  salep borsası burdur'un bucak ilçesindedir. tüm türkiye'deki salepler burada alınıp satılmaktadır.
 • (bkz: kız nigar sen misin?) çok çalkalama.
 • (bkz: arkadaşa benden bira)

  şaka bir yana da fazla abartmıyor musunuz ya?
 • yaşayanın nasıl bir çözüm beklediğini merak ettiğim rezalet.
 • (bkz: şikayetvar)
  (bkz: bsg)

  not: rezalet ile açılan başlıklar engelensin artık lütfen. hep bir arkadaşın başına gelen rezaletlerden sıkıldık bunaldık.
 • tekel bayilerinin gözünü seveyim dedirten rezaletimsi.

  - abi bunlar patlakmış.
  - ver abicim değiştireyim.
 • imdb puanı 1.2/10 olan rezalet.