şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: münazara)
 • tartışma las vegas'ta gerçekleştirilecek. fox news'tan chris wallece moderatörlüğünü yapacak. tarihte ilk kez bir başkanlık münazarasını bir fox news çalışanı yönetecek. bugüne kadar niye gerçekleşmemiş, doğrusu enteresan. amın oğlu anderson cooper'ı oraya koyan münazara konseyi neyse ki chris walles'ı da aklına getirebilmiş.

  önceki tartışmanın aksine, halkın da sorular sorabildiği bir tartışma ortamı olmayacak, doğrudan chris'in sorularıyla muhatap olacak adaylar.

  tahminim chris sorularıyla hillary'yi zorlayacaktır. ama trump'ın işi hiç de kolay olmayacak. son 1 haftadır amerika'nın tek gündemi trump'ın taciz ettiği iddia edilen kadınlar ve türlü taciz iddiaları.

  eğer trump kadınlarla ilgili meseleyi hızlı ve ikna edici şekilde kapatıp hillary'nin üzerine sakin şekilde giderek tezlerini halka makul şekilde akarabilirse bu tartışmayı kazanır. ama bu durumda dahi işi çok zor. zira şu an 6-7 puan kadar geride görünüyor anketlerde. kararsız seçmenleri, özellikle de kadınları kazanabilmesi gerekiyor seçilmesi için. seçimi kazanma ihtimali %20 civarında.

  önemli olan bu tartışma sonrası yakalayacağı ivme ve halkın gerçek sorunlarına değinmeye başlayabilmesi. artık şu taciz iddialarını geride bırakıp ülkenin gerçek problemlerine odaklanabilmesi gerekiyor.

  izleyip hep birlikte göreceğiz.
 • bu gece gerçekleşecek son münazara. sanılanın aksine adaylar birer kez "galip" gelmedi, anketlere göre ikincisinde de hillary öndeydi. türkiye'de malum kesimin seçim döneminde yaptığı gibi trump manipüle ediyor. bir de seçim hileli demeye başladı ki fena halde komik. bence ikisi de seçilmesin obama reis kalsın.
 • turkiye saati ile 4:00'te, youtube uzerinden izleyebilirsiniz.

  https://www.youtube.com/watch?v=smkyorc5qwc

  trump'in bu sefer clinton'i, bingazi'de hayatini kaybeden abd buyukelcisi ve 4 asker uzerinden ciddi sekilde vurmasini bekliyorum. bu konuyu onceki iki munazarada ozellikle acmadi. bence de final munazarasinda tartismak daha mantikli. ayrica clinton'in cevap vermesi gereken wilileaks belgeleri de var.

  trump'in, kadinlar ile ilgili soyledigi seylerin, clinton'in yaptiklarinin yaninda herhangi bir degeri oldugunu dusunmuyorum.

  umarim munazaranin galibi trump olur.
 • saat 4'te cnn türk'ten simültane çeviri ile yayınlanacaktır. çekirdeklerimi hazırladım bekliyorum.
 • geçen münazarada trump, bill clinton'ı tacizle suçlayan kadınları getirip öncesinde bunlarla basın toplantısı yapmıştı. bu taktiğin hiçbir hayrını görmedi hatta bu konuları deşmeye çalışması geri tepti, oyları daha da azaldı. (uzman sözlük yazarları trump'ın "kazandığı" münazaradan beri oyunun neden düştüğünü de bi açıklarlarsa sevinirim)

  şimdi de bingazi şehitlerinden birinin annesi falan seyircilerin içinde olacakmış.

  bir kere kötü sonuç verdiği görülmüş bir taktiği ancak trump gibi bir mal tekrar uygulamaya kalkabilirdi zaten. getirip seyircilerin arasına insan oturtmanın kimseye bir etkisi olmuyor arkadaş anlasana yaw. üstelik tahmin ettiğim kadınsa, zaten yıllardır çıkmadığı program, hillary'ye söylemediği söz kalmadı, ben bile kadının yüzünü ezbere biliyorum. bi de bugün orda olunca nolacak ki? (bu arada bu kadını cumhuriyetçi parti kurultayı'nda da konuşturmuşlardı, sonra konuşmasını yazan -evet oğlunu kaybetmenin acısını anlattığı konuşmayı başkasına yazdırmışlar, tıpkı melania trump'ın konuşmasını michelle obama'ya yazdırdıkları gibi aşslckaşdkfj- adam "valla ben hillary'ye vercem" diye açıklama yapmıştı)

  off nasıl acınası durumda ve nelerden medet umuyor. sanıyor ki hillary kendi gibi ani ergen atarları yapan bir tip ve bingazi annesi orda olunca siniri falan bozulacak.
 • az önce başlamıştır. konu anayasa mahkemesi ve anayasa...
 • trump biraz yorgun ve gergin görünüyor. sanırım bu münazara biraz heyecansız geçecek.
 • hayatımda hillary kadar yalancı bir politikacı türkiye'dekiler dahil görmedim dedirten. anayasa mahkemesine büyük şirketlerin etkisinden bağımsız, onlara karşı halkın yanında durabilen bir üye atamak istiyormuş hillary, bunu diyen kadının kampanyası büyük şirketlerin bağışları ile trump'ınkini dörde katlamış durumda,
 • bu trump niye bu kadar pemboş yüzlü lan?