şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: münazara)
 • şimdi iki taraf da birer debate'te öne çıktı ya, işte bu son ve üçüncü münazarada kimin kazanacağı, ne diyeceği, hatta ne giyeceği merak konusu. o yüzden gelmiş geçmiş reytingi en yüksek siyasi münazara olacağı bekleniyor.

  bu gece saat 03:00'te.

  yavaş yavaş ön rezervasyon ile yerleri alınan, 19 ekim 2016 napoli beşiktaş maçı akabinde uykusuz bırakacak heyecan dolu müsabaka.
 • tartışma las vegas'ta gerçekleştirilecek. fox news'tan chris wallece moderatörlüğünü yapacak. tarihte ilk kez bir başkanlık münazarasını bir fox news çalışanı yönetecek. bugüne kadar niye gerçekleşmemiş, doğrusu enteresan. amın oğlu anderson cooper'ı oraya koyan münazara konseyi neyse ki chris walles'ı da aklına getirebilmiş.

  önceki tartışmanın aksine, halkın da sorular sorabildiği bir tartışma ortamı olmayacak, doğrudan chris'in sorularıyla muhatap olacak adaylar.

  tahminim chris sorularıyla hillary'yi zorlayacaktır. ama trump'ın işi hiç de kolay olmayacak. son 1 haftadır amerika'nın tek gündemi trump'ın taciz ettiği iddia edilen kadınlar ve türlü taciz iddiaları.

  eğer trump kadınlarla ilgili meseleyi hızlı ve ikna edici şekilde kapatıp hillary'nin üzerine sakin şekilde giderek tezlerini halka makul şekilde akarabilirse bu tartışmayı kazanır. ama bu durumda dahi işi çok zor. zira şu an 6-7 puan kadar geride görünüyor anketlerde. kararsız seçmenleri, özellikle de kadınları kazanabilmesi gerekiyor seçilmesi için. seçimi kazanma ihtimali %20 civarında.

  önemli olan bu tartışma sonrası yakalayacağı ivme ve halkın gerçek sorunlarına değinmeye başlayabilmesi. artık şu taciz iddialarını geride bırakıp ülkenin gerçek problemlerine odaklanabilmesi gerekiyor.

  izleyip hep birlikte göreceğiz.
 • bu gece gerçekleşecek son münazara. sanılanın aksine adaylar birer kez "galip" gelmedi, anketlere göre ikincisinde de hillary öndeydi. türkiye'de malum kesimin seçim döneminde yaptığı gibi trump manipüle ediyor. bir de seçim hileli demeye başladı ki fena halde komik. bence ikisi de seçilmesin obama reis kalsın.
 • maçı illegal yayınlayan şerifsizler (chat panelinden yorumlu)

  alternatif 1 (chatsiz, kendi yorumunuzla başbaşa)

  alternatif 2 (var)

  evet, 19 ekim 2016 napoli beşiktaş maçı tüm ülke olarak yüzümüzü güldürmüşken gözleri çevirdiğimiz, dünyayı etkileyecek karşılaşma.

  mavi köşede cia'in gözbebeği hillary clinton,

  kırmızı köşede pentagon'un underdogu donald trump.

  edit: yayın linkleri eklendi.
 • turkiye saati ile 4:00'te, youtube uzerinden izleyebilirsiniz.

  https://www.youtube.com/watch?v=smkyorc5qwc

  trump'in bu sefer clinton'i, bingazi'de hayatini kaybeden abd buyukelcisi ve 4 asker uzerinden ciddi sekilde vurmasini bekliyorum. bu konuyu onceki iki munazarada ozellikle acmadi. bence de final munazarasinda tartismak daha mantikli. ayrica clinton'in cevap vermesi gereken wilileaks belgeleri de var.

  trump'in, kadinlar ile ilgili soyledigi seylerin, clinton'in yaptiklarinin yaninda herhangi bir degeri oldugunu dusunmuyorum.

  umarim munazaranin galibi trump olur.
 • saat 4'te cnn türk'ten simültane çeviri ile yayınlanacaktır. çekirdeklerimi hazırladım bekliyorum.
 • twitter'da #debatenight hashtag'i ile konuşulan münazara. yalnız, bakın burası çok enteresan*, cemaatçiler; can derdinde düşmüş gibi, sanki yarın yokmuş gibi hillary clinton'a destek veriyorlar tüm varları yokları ile. al beş on tanesinin listesi.

  bakın çok ilginç* bu "hillary kazandı yea" diye algı kasan cemaatçilerin hepsi de amerika'da yaşıyor.
 • -magazin-
  10 dakika kala görüldü ki hillary bu defa beyaz giyecek.

  ilki power red denen, donald'ın kravatı ile özdeşleşmiş bir kırmızı elbise idi. hatta hillary ''kesin karşıma yine o kravatla çıkacak'' demiş, trump dediği olmasın diye ilk debate'e o kravatla çıkmamıştı. lakin hillary tüm elbiseyi o renkte giyip gelmişti.

  ikincisi yamulmuyorsam lacivertti. lacivert giyen yamulur beyler. çünkü arkaplan lacivert. kadın bir görünüp bir kayboluyor zaten hologram mevzuunu bilirsiniz. o yüzden kazanan trump ve power red kravatı oldu.

  üçüncüsünde beyaz giyecek işte şimdi. bakalım trump ne renk ile gelecek?
  -magazin servisi bildirdi-

  bir politik karşılaşma.
 • az önce başlamıştır. konu anayasa mahkemesi ve anayasa...