şükela:  tümü | bugün
 • türkiye'nin artık ne kadar ciddi olduğunu göstermiş icraat.
 • elimizden geleni yapalım da, ne olacaksa öyle olsun!
  sonunda doğru olanı yaptığımız haklı imha operasyonudur!
  sonuçta müdafaa ediyoruz teröristlere karşı savunmasız sivilleri...
 • a- ypg musul'u ele geçirdi ondan ypg'yi vuruyoruz

  b- musul hala ışid'in elinde ama orayı bonbalayamıyoz hazır kaldırmışken ypg'yi vuruyoz

  c- dağların denize paralel uzanması

  toplu mesaj editi: anlama kapasiteni bu seviyeye düşüren hastalığın mikrobunu, sana türkçe öğreten hocanın beceriksizliğini, foşik yazan parmağını sikeyim.
  basitleştirilmiş versiyon:basiretsizlikle taşak geçme hakkını kullanan sade türküm
 • önlerine et atılmış aslanların birbirine girmesi gibi bir olay.
  (bkz: burası karışacak vaziyet alın)
  (bkz: bunun olacağı belliydi)
 • abd'nin büyük ortadoğu projesini gerçekleştirmek için anahtar rol verdiği pkk-ypg teröristlerine, ordumuzun vurduğu bir yumruktur. abd'nin yıkıcı ve bölücü ortadoğu hülyalarının önündeki tek engel türk ordusudur.
 • tamamen cumhurbaşkanının isteği doğrultusunda gerçekleşmiş bir islami savaş olayı.

  1- tayyip erdoğan herkesin terör örgütü olarak kabul ettiği el nusra yı terör örgütü olarak kabul etmiyor. bildiğin el kayideci şeriatçı bir çizgide:
  http://www.sozcu.com.tr/…ra-hitap-ediyor-2-1456770/

  2- kimsenin terör örgütü olarak kabul etmediği ypg'yi terör örgütü olarak görüyor. inadına onları bombalıyor. pyd'nin pkk'ya destek verdiklerinin herhangi bir kanıtını beklemeden bombalıyor.
  https://www.almasdarnews.com/…o-stop-attacking-ypg/

  sebebi de sadece ve sadece sünni müslümanlık ve din. bütün ülke bir islami dalkavuklar kralının izinde bokun dibine saplanmaya doğru hızla ilerliyor sonumuz hayırlı olsun. gördüğüm kadarıyla islamı böyle takip edenlerin sonları hiç hayırlı olmuyor.
 • pkkli hevallerin vurulması olayı. ilk twitterdan sahte haberlerle rus hava kuvvetlerinin tsk'yı ve desteklediği ösoyu vurduğunu söylediler. sonra da amerikanın bir numaralı think tank'ı olan stratfor tarafından bu yalan haber devam ettirildi. tamamen ypg'nin moralini yüksek tutma amaçlı bir çok propagandanın yalan olduğu ortaya çıktı. ama türk hava kuvvetleri kuzey halep bölgelerinden tel rıfat'ı, um huş'u, um el kura'yı ve el hasiye'yi vuruyor. aynı zamanda fırtına obüsleri ve tanklarla operasyon devam ediyor.

  yok ypg terör örgütü değilmiş yok bilmem bok politikaymış ağlayacaksanız oynamayalım hevaller. ülke sınırlarının güvenliği için menbiçten afrine türk silahlı kuvvetleri kontrolüne geçmeli.

  düzenleme: hawar haber ajansı(anha): türk devleti 14 kez afrin, idlib ve kuzey halep bölgelerini bombalayarak işgale başladı dediğine göre doğru yolda ilerliyoruz.

  düzenleme 2: cia'nın taşeronu stratfor'un ypg'li teröristlerin moralini yüksek tutmak için rus hava kuvvetleri türkiyenin destek çıktığı ösoya saldırıyor dediğine göre bu savaşı ypg(pentagon) ve öso(cia) savaşı görmek büyük saçmalık. amerika da öyle görmüyor bunu.
  kaynak: https://twitter.com/…tfor/status/788811847763910675

  düzenleme 3: midan ve ekbis kasabalarına antakya sınırımızdan ağır top atışı başladığı haberleri de gelmeye başladı. hem sağdan hem soldan türk silahlı kuvvetleri bu gece gerçekten çok sağlam bir operasyon yapıyor. afrini almak dileğiyle
  kaynak:https://twitter.com/…hine/status/788861139732074496

  düzenleme 4: yerel kaynaklara göre der bulut köyüne de ağır top atışlarının 00:01 itibari ile başladığı ve devam ettiği söyleniyor.
  biraz daha zorlarsak fıratın batısısu tamamen ele geçmiş olacak.
 • "tayyip erdoğan'ın savaşı" olarak değerlendirilemeyecek olaydır.

  söz konusu bölgeler suriye'nin mare bölgesine ve el-bab'a yakın. ypg burada işid'in boşluğundan ve bölgedeki kaos ortamından yararlanarak adım adım el-bab'a ulaşmak ve kobani - menbiç-afrin kantonlarını birleştirmek istiyor. bu da güney sınırımızda fiilen bir kürt devletinin kurulması demektir.

  "vur, vur, inlesin" veya "tayyip hıncını ypg'den alıyor" tarzı, duygusal yorumlardan çok, olaya ülke güvenliği açısından bakmamız lazım.
 • sözlükteki cahilleri sevindiren hede.

  kalitesizlik nedir desen; budur işte.