şükela:  tümü | bugün
 • bunu da gördük.

  başlığa tarihi de koyalım. tarihe kaydımızı düşürelim.

  ortaokul'da türbanın serbest bırakılmasından sonraki ara durak bu oldu. yakın da başını kapatanlar daha yüksek not almaya, kapatmayanlar daha düşük not almaya başlar.

  biraz daha sonra takmayanlar ceza almaya başlar.

  bunları takmamaya devam edelim. ülkeye çok sağlam takıyorlar. elden gittigider.

  http://www.aydinlik.com.tr/…n-derste-turban-dagitti

  istanbul'da alpaslan anadolu lisesi din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni durmuş çebi, "dersimde örtünebilirsiniz" diyerek öğrencilere bone ve türban dağıttı. öğrencilerin çoğu bu isteğe uymazken sınıflarda birkaç öğrenci türbanla derse girmeye başladı

  özlem konur usta
  ozlemkonur@aydinlik.com.tr

  istanbul pendik'te yer alan alpaslan anadolu lisesi'nde din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni durmuş çebi kız öğrencilere bone ve türban dağıttı. geçen hafta yaşanan olaya veliler tepki gösterdi.

  pendik alpaslan anadolu lisesi'nde din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni durmuş çebi, geçen hafta derste öğrencilere bone ve türban dağıttı. çebi, "benim dersimde örtünebilirsiniz" dedi. sınıflarda birkaç öğrenci çebi'nin isteğini yerine getirerek derste türban takmaya başladı. öğrencilerin eve türban ve bone getirdiğini gören veliler duruma tepki gösterdi.

  aydınlık'a konuşan bir veli, "çocukların kapanıp kapanmayacağı kendilerine kalmış bir şey. zaten öğrenciler istemiyorlar. çoğu kullanmıyor. bir öğretmenin çocukları böyle yönlendirmesi doğru değil" dedi. durmuş çebi, pendik müftülüğü'nün resmi internet sitesinde imam hatip kadrosunda yer alıyor.

  alpaslan anadolu lisesi müdürü serdar paşaoğlu'na "din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni durmuş çebi'nin derste öğrencilere türban dağıttığı doğru mu?" diye sorduk. paşaoğlu, "bu böyle olmaz. bu ne kadar çirkin bir uslüp" diyerek telefonu aydınlık muhabirinin yüzüne kapattı.

  aydınlık'a konuşan eğitim iş istanbul 2 nolu şube başkanı mehmet yeşildağ, "türban artık anaokullarına kadar indi. bundan bir sonraki adım, kendi sendikalarının da isteği olan karma eğitime son vermek. bu çağda okulları imam hatibe çevirdiler" diyerek tepki gösterdi.

  durmuş çebi, daha önce de pendik mesleki ve teknik anadolu lisesi'nde kutlu doğmu programı düzenlemişti. çebi'nin önderliğinde düzenlenen programda, kuranı kerim tilavetinin yanı sıra öğrenciler dualar etmişti.
 • biyolojici de gelip, dersimde at kesebilirsiniz diyerek at getirmelidir bunun üzerine.
 • (bkz: pendik)
 • biri de hayrına (bkz: akıl) , fikir , izan dağıtsa ya bazılarına. öğretmene şirin görünmek için herşeyi yapabilecek ergenlere türban dağıtmak.

  çok süper fikir. eve gidince de beyimiz bugün de bi öğrenciyi hidayete erdirdik diye seviniyordur allah bilir.

  sen öğretme be adam . eksik kalsın.
 • ülkenin her kesimi garipleşiyor.

  hayır ne bekliyordunuz ki? bunu anlamıyorum, din dersinde evrimin aşamaları mı anlatılacaktı? zaten en başından din dersi denen garabet sıkıntılı bir konsept, din dersinin uygulamasına mı şaşırıyoruz?

  hakikaten anlamıyorum.
 • cümürüyet elden gidüüüür.

  evet bunu da gördün, ne yaptın yaprakçığım bu zamana kadar cumhuriyetini ilkelerini elde tutmak için? neyi becerdin? bir topluluk olabildin mi mesela? birini ikna edebildin mi aydınlık yolundaki kutsal savaşın için? anca başlık açıp yaygara yapın, sonra da koca götünüzü büyütmeye devam edin.

  gerçekten sıkılıyorum şu tür başlıklardan artık. dağıtır kardeşim, dağıtır. bunlar gayet normal. sen de aval aval bakarsın.
 • yeni türkiye'nin getirisidir. tepe tepe kullanın.

  artık bunlar meşru, serbest... eskiden bu haberler yalanlanırdı ama şimdi göğüs gerile gerile kabulleniliyor.
 • http://odatv.com/…-turban-dagitildi-1910161200.html

  ülke olarak herşekilde 10 sene önce hayal edemediğimiz noktalara geldik.
  dibe indikçe iniyoruz. lan en alt geldik daha dibi yoktur diyor bazı dostlar.
  yok öyle değilk. ülkede olanlar sondaj aleti gibi, dibi deştikçe daha da derine iniyoruz.

  kafa yapıları değişiyor. olaylara tepkisizlik duyarsızlık almış başını yürüyor.

  sosyolojik olarak berbat bir dönüşüm içindeyiz.

  her yandan gündem aktığı içimn kimseninde aklına gelecek tepki gösterecek mecali yok zaten. ülke kolu iğne deliği dolu olan eroin bağımlılarına döndü. acıya, tepkiye duyarsız bir beden gibi oldu bu ülke. tek umudumuz chp ve chp'li vekiller. onlarında tepki koymaya nefesleri kalmamış. güçlü bir lider olmadığı sürece 3-5 vekille olmaz o iş.

  eryaman'da bombacı yakalanmış. polis çok da iyi yapmış. ama uyanık fırsattan istifade ankara valisi bunun üzerinden 29 ekim ve 10 kasım'da anıtkabir'e akacak yüzbinlere milyonlara gözdağı veriyor. bu manyağın oralarda göründüğünü keşif yaptığını söylüyor. dilinin altında 30 kasım'a kadar dolaşmayın oralarda ayak altında diyor. hatfa sonu rte 2 günde hiç bir güvenlik endişesine kapılmadan 4 miting yaptı. ne çok seviyorlar bu yurtseverleri. güveliklerinden endişe duyuyorlar. imnadına 29 ekim'de de 10 kasım'da da alanlarda anıtkabir yollarında olacağız. daha o rezil halı saha orda rezil bir şekilde duruyor.
 • (bkz: dinde zorlama yoktur)

  yersen!