şükela:  tümü | bugün
  • muhtarlara yaptığı, yine lozan'ı karıştırdığı konuşmadır. tarihsel gerçekleri öyle saptırıp öyle yanlış anlatıyor ki, kimse de açıp bir şey okumadığı için söyledikleri geçerli oluyor. aslında toprak kaybıyla ilgili söylediklerinde osmanlı devleti'ne sataşmaktadır.
  • türkiye cumhuriyeti cumhurbaşkanının chp'ye ve dolaylı olarak m.k. atatürk'e "bir partinin kurucusu lozan'da imza atmış diye bu doğrudur(-muş), böyle birşey olamaz" demiştir; konferansta türk heyetinin ismet inönü'nün başkanlığında temsil edildiğini bilmeyerek veya unutarak veya zaten "bunların bi bok bildiği yok ne desem yiyorlar" diye düşünerek, bilemiyorum.

    ayrıca; m.k. atatürk sadece partisinin değil, ülkenin de kurucusudur, hatırlatmak isterim.

    türk gençliğine ise "tek tipçi bir gençlik değil, ben sorgulayan bir gençlik istiyorum"demiştir. biz de öyle istiyoruz, hadi inşallah :)
  • ironi mi yaptı, ciddi miydi bilmiyorum ama bana troll açıklama izlenimi veren konuşmadır. işin içine takım elbise, şakşakçılar ve kürsü girince konuşmanın kalitesi değişmiyor ne yazık ki. türk gencinin eşek arısı değil de bal arısı olmasını istiyorsa zorunlu din dersini kaldırmasını, imam hatipleri kapatmasını ve köklü liselerden elini çekmesini öneririm.