şükela:  tümü | bugün
  • süperonline’ın bir türlü çözülemeyen sorunlarının yanında bir de bu sorunlarla hiçbir şekilde ilgilenmeyip insanları kullandıklarına pişman edip onları üzmeyi rutin haline getirmiş durumudur.
    biz şirket olarak 100 mbps hızında 500 gb download / 50 gb upload adil kullanım kotalı fiber internet paketini kullanıyoruz. kotalardan biri dolduğunda hız feci halde düşüyor.

internet kotamız (özellikle upload limiti sebebiyle) dolduğu için 2-3 günde bir ek kota tanımlatmak zorunda kalıyoruz. bu işlem için süperonline`nın çeşitli yolları (!) bulunmasına rağmen bu yollardan sadece biri çalışıyor. o da 0850 222 02 22 müşteri destek hizmetleri. kota tanımlatma işlemini yapan arkadaşımız olmadığı zaman bu işlemi gerçekleştiremiyoruz. kendimi teknik yetkili olarak tanımlatmak istediğimde ise benden devlet dairesinden beter evraklar istediler.

otomatik kota tanımlatılamıyor. web üzerinden ya da cep telefonu uygulamasından kendimiz tanımlamaya çalıştığımızda hata alıyoruz. süperonline’ı aramadan olmuyor. bir kota tanımlatma işlemi en az 15-20 dk sürüyor. devreye girmesi de bir o kadar sürüyor.

bağlandığım her müşteri temsilcisinden aynı soru için farklı cevaplar alıyorum. (komik ama gerçek maalesef). bu sebeple 3 çağrı merkezi çalışanını şikayet ettim. ama bir sonuç alamadım.

100 mbps de sınırsız paketleri yok. “ya daha düşük hıza razı olacaksınız ya da sürekli kota tanımlatacaksınız” deniyor.

backup link olarak ikinci internet bağlantısı almak istediğimizde “gelip bakarız duruma göre belki verebiliriz” diyorlar.

hele geçen hafta yaşadığımız bir sorun var ki. elimiz kolumuz bağlı beklemek zorunda kaldık hepimiz:
    14.10.2016 cuma günü kotamız dolduğu için sabah 08:00 de süperonline`ı aramaya başladık ve her 30 dk da bir aradık. otomatik bir mesaj sürekli bir şekilde “çağrı merkezinin yoğun olduğunu bayilerinin aranması gerektiğini” söyledi. kurumsal tekniğe mail attım. anadolu yakasında ve bu tarafta bayilerini de defalarca aramama rağmen ancak öğleden sonra bağlanabildim ve “haberlerinin olmadığını ve yapacakları bir şey olmadığı cevabını aldım. o günkü sorunu akşam 16.00 itibariyle giderebildik. kısacası bir sorun olduğunda arıza kaydı bile bırakamıyoruz.

demem şu ki; müşterilerinin talep ve şikayetlerine ilgisiz kalan süperonline’ı tercih ederken bir daha düşünün.
  • bu saçma hayattaki tek üzüntün bu olsun be kamil. ne üzüntüleri var insanların bir bilsen ciğer falan kalmaz.