• ibb'nin "yazan mevzuatı uygulama" hamlesi

https://twitter.com/…tatus/1450171725413552132?s=20

plaka sahibi olma koşulu, taksiyi kendisinin kullanması (imiş verilirken)

yani plakayı al, her gün başkasına kirala, kiralanan bilgisiz /eğitimsiz şöför verdiği kirayı çıkartma telaşı ile millete oç'lik yapsın devri bitiyor
  • bülent ersoy'un taksi süreceği günleri de görecekmiş istanbul dediğim güzel haber.

yarın akp genel başkanı bir khk ile yasayı değiştirir, malum bir çok milletvekili şoför koltuğuna geçerse mecliste el kaldıran kimse kalmaz.
  • taksi plakası sahiplerinin çoğu araçlarının tepesine çakar takabilecek abiler, bir de arkadan yol isteyecekler eğer şöförlük yaparlarsa
  • bu kararın eğilip bükülmeden uygulamaya alınabileceğini düşünen ayın düz olduğunu da inanır.

bakın dünya demiyorum ay diyorum.
  • efsane karardır, baya bir ard yakar.
  • sunu sormak istiyorum bir kisi 24 saat taksi kullanabilir mi?
    ya taksi bir sure evin onunde yatacak ya da baska biri bu surede taksiyi kullanacak. bu durum kiralamanin onunu aciyor.
  • ya khk ile alel acele kaldırılır, ya da polislere kanunsuz emir verilerek görmezden gelmeleri sağlanır.

tanım: işletilmesi mümkün olmayan madde.
  • güzel gelişme.

bir kere milyon tl'lik plakası olan adam geçip şoförlük yapmaz. adam kirasından kazanıyor zaten.

zamanında çökmüşler bir şekilde şimdi keyifleri gıcır. yattıkları yerden bir sürü para kazanıyorlar. haksız kazançtır bu.

sen eskiden plaka aldın diye neden ekonomiye hiçbir şey katmadan bir sürü para kazan. faizle para kazanan adamların ekonomiye katkısı bunlardan çok. hiç yoktan paralarının kullanılmasını sağlıyorlar. bunlar ne işe yarıyor? zamanında plaka aldın diye bir sürü para kazanıyor.

verilsin ihtiyaç kadar plaka, herkesin ihtiyacı görülsün diyorsun. yoh istemeyük, plakamızın değeri düşer diyorlar. plakayı alıp sağlı sollu tokatlayacak gibi ibb.

hadi hayırlısı.
  • ekrem imamoğlu büyüklüğü ne makam büyüklüğü, ne mevki büyüklüğüdür. onun büyüklüğü başka bir büyüklüktür işte, adı konamaz.
hesabın var mı? giriş yap