şükela:  tümü | bugün
 • bugün 10 kadar insan kaldırımda oturuyor iken köşedeki mağazadan bir adam gelip "kalkın lütfen mağazayı kapatıyorsunuz!" dedi.

  -hayır kaldırım orası; banklar dolu; insanlar yorgun. ayrıca kaldırım ile mağaza arasında kocaman bir mesafe var. ki mesafe olmasa bile kaldırım sana mı ait? peki tezgahını açtığın korsan makyaj ürünleri yasal mı? -

  biz reddettikten sonra adam elinde mısır yağı ile geri dönüp herkesi zorla kaldırdı. ardından tüm basamaklara yağı döktü.

  resimler: https://www.dropbox.com/…/aadlfifs3nbsp76hdm4zb_fxa
  konum: #63029787

  ek: arkadaslar izmirliyim. ankaraya 2 günlüğüne geldim. o yüzden şikayet edemedim. benim dışımda da birçok insan tepki gösterdi. buna rağmen fotoğraf çekiyorken yağı döken adamlardan biri 'poz da vereyim mi?' diye bağırdı.

  ek 2: ayçiçek yağıymış.
 • ilgili belediyeye ihbar edilerek gerekli cezayı alması sağlanabilecek bir esnafın işlediği suç sonucu oluşan rezalet.
  birçok belediyenin yönetmeliklerinde kaldırımları kirletmek yasaktır.

  emsalleri için:
  http://www.hurriyet.com.tr/…-bin-lira-ceza-23211361
  http://www.ankara.bel.tr/…dasa-teslim/#.v9_pqfmls1s
 • kızılay yağ dağıtırken eminönü'nde baklava dağıtılıyormuş gibi saldıran insanların çıkardığı bir rezalet.
 • fotoğraflarla birlikte derhal belediyeye şikayet edilerek aksiyon alınabilecek rezalet.
  sonucu bekliyoruz.
 • 10 tane insansınız ve lavuğun biri kalkın dedi diye kalktınız, sonra yağ dökerken resmini mi çektiniz sadece? hem de metro polis merkezi ile aranızda 50 metre, çankaya belediyesi ile 150 metre, kızılay zabıta karakolu ve valiliği ile 300 metre varken şikayeti de sözlüğe mi yapıyorsunuz?

  hakediyorsunuz demek ki. yağı başka türlü kullanmaması adamın iyi niyetini gösteriyor sadece.
 • çomarlık giderek upgrade ediliyor hacılar. bu güncelleme hızına ben yetişemiyorum. be onun bunun evladı, birisi kayıp kafasının salçasını akıtsa o kaldırıma, ne yapacaksın? ben cevap vereyim: takdir-i ilahi... kaderinde ne varsa o oluyor aga. kaderden kaçamazsın. alnında ne yazıyorsa o. akacak kan damarda durmaz...

  bunun dükkanına gidip topluca sıçacaksın. böyle tiplere laf anlatamazsın. çünkü insanlıktan, diyalogdan, empatiden anlamazlar. bunca yıldır edindiğim izlenim budur. şaşmaz.
 • (bkz: benim türbanlı bacımı yağladılar)

  oturanlar arasında türbanlı var ise belediye hemen önlem alacaktır.

  şaka bir yana orası her zaman insanların rahatlıkla oturduğu bir yerdir. hatta oturanlar dükkanlara değil yayalara engel olur ama kimse de şikayet etmez çünkü yer çok geniştir. herkes halden anlar ve sağdan soldan geçer. kaldı ki bir engel varsa bile bu iş güzellikle çözülür. rezalet gibi rezalettir.
 • merdivenlere oturma eylemini başlatması gereken rezalettir. köşedeki mağazanın ismi derhal afişe edilmeli. ayrıca yağı yola döküp insanların yaralanmasına yol açacak şahsın yüzünün blurlanmaması gerekir. herkes kim olduğunu görsün ki utansın.
 • halk'a ait bir yeri nasıl böyle sahiplenebiliyorlar, buna kim izin veriyor, sorgulanması gereken olaydır.

  aga orası herkesin. yüzlerce kilometre öteden benim de orada hakkım var ulan it.
 • rezalet başlığı altında rezalet yaratan gizlenince, rezalet olayına ayrı bir boyut getirmiş.

  resimleri (adamları ve mağazanın adını) neden buzladınız ki? iftira değil, bir şey değil, bariz dökmüş adam...