şükela:  tümü | bugün
 • 2015 - 2016 dönemi, oğlum teog'a girdi. cemaat okulları, askeri okullar falan kapatıldı ve oralardan gelen öğrenciler anadolu liselerine yığıldı. oğlum yüksek puanıyla ilk tercihlerine giremedi. yıllardır sınava hazırlanıyordu, 98-99 ortalaması vardı falan filan...

  2017 - 2018 eğitim öğretim dönemi, kızım yıllardır hazırlandığı teog'a bu yıl girecekti. not ortalaması oldukça yüksek. disiplinli çalışabilmek için annemin yanında kalıyorlar. kaç yıldır aile birliğimiz bozuldu.

  bugün teog kaldırıldı. sizin kandırılmış ruhlarınızı, imam hatiplerinizin götünüzü yırtsanız yükselmeyen başarısını sikeyim.
 • ben hayatımda bu kadar yavşak bir hükümet ve bürokrat sürüsü görmedim arkadaş
  dememe vesile olmuştur.
 • ülkede her şeyin kararının seyrek bıyıklı kızgın bir adamın iki sözcüğüne bağlı olduğunu gösteren bir durum.
 • doğrusu 15 eylül 2017 teog'un kaldırılması olan eylem..

  kaldırılması lazım dediğinde kalktıydı zaten..

  (bkz: teog'un kaldırılması lazım)
 • hayalini bile kuramazken aniden zenginleyince evi esenler ara sokaktan başakşehir 2. etap'a taşıdığı gibi, larvaları künfeyenûr ve tayyib musab'ın zekası da level atlar zanneden fakat reyizin gücü durgun zekaya çözüm olmayınca bahçelievler soğanlı'da dönüşümünü yaptığı apartmanlardan birinin hasılatını ümmügülsüm koleji'ne gömmek zorunda kalan yandaşın mağduriyetine çözüm ararken bulunan ve uygulanan emir. elinde başarı belgesi ile kabataş'ın kapısından döndürülen normal bir aile çocuğu olan ali/gamze/tolga/ipek ve ailesi hakkımızı nerede arasak diye kara kara düşünüp yapılan haksızlığı anlatacak basın kuruluşu bile bulamazken onun hak ettiği sırada künfeyenûr oturacak ve o garibana da evin yakınındaki imam hatip ya da açık liseden başka şans kalmayacak.
  istanbul'un köklü liselerinin birinden mezunum, 99 senesinde o liseye girebilmek için eşşşşşekler gibi çalıştım, 1 sene boyunca kitap bile okumadım. markalı liseye o markayı kazandıran %30 öğretmenleri, yönetimi, binası ise %70 öğrencileridir. bön bakışlı alık künfeyenûr ali, gamze, tolga ya da ipek'in hakkını gasp ederek oturduğu sırada tabi ki büyük başarısızlıklar yaşayıp kepaze olmayacak çünkü sınavlar sultanbeyli imam hatip iq düzeyine göre yapılacak, reyizin bebişlerini kimseler üzmeyecek. zamanı gelince tıp, mühendislik ya da mimarlık fakültelerinde okuyabilmesi için de başka ayarlar yapılacak. ha filmin sonunda bunca iteklemeye rağmen künfeyenûr'dan bir bok olmayacak ama olan ali, tolga, ipek ve gamze'ye olacak. debillerin zorla zeki sınıfına sokulması, zekilerin heveslerinin, ataklıklarının, geleceklerinin kırılıp kenara atılması için yapılmış binlerce katliamdan biri, başka bir şey değil.
 • bu memlekette cocuk yetistirenlere allah sabir versin. gercekten isleri cok zor.
 • torunlar mal çıkmayaydı eyiydi
 • aklıma bir arkadaşın yaşadığı bir hadiseyi getirdi.

  ağanın biri oğlunu ankara'da bir vakıf üniversitesine yolluyor. oğlan okuyor ama tek bir dersten hoca oğlanı geçirmiyor. tek ders yüzünden de okul 2 sene uzuyor. ağa sonunda oğlunu karşısına alıyor.

  - oğlum, hani bu okul 5 yıldı. 7 yıl oldu?
  + valla baba hocanın biri bana taktı kafayı. dd verse not olarak, dersi de geçecegim okulu da bitirecegim. sana söylemek istemedim ama hal mesele bu.
  - ulan niye söylemezsin bana. hallederiz.

  diyor ve iki tane dallamayı ankara'ya hocanın yanına yolluyorlar.

  -bizi ağamız yolladı. x adındaki öğrenciye dd verecekmişsin.
  +dağ başımı burası, vermiyorum. geçirmeyeceğim onu.

  dallamalar silahlarını belinden çekip masaya koyarlar.
  -ağamızın emri var! dd vereccen. diyorlar

  hoca napsın..
  +allah belanızı veriyorum. aa veriyorum defolun gidin burdan.

  dallamalar ısrarcıdır.
  - ağamızın emri var diyorum emri. dd verecen dd. aa değil.

  hoca dumur..hocanın sinirler bozulur tabi. cahille uğraşmak zor. gülüp geçer. dd ile geçirir çocuğu.

  şimdi... ağamın emri var teog kalkacak?
 • yerine merkezi bir sınav koyulmazsa, sıkıntı büyük.

  6. 7. 8. sınıfta öğrencisi olanlar, torpil aramaya başlasın.