şükela:  tümü | bugün
  • öğretmenlerin ohal vs. dinlemeden greve giderek gereken cevabı vermesi gereken rezillik.

bunu artık öğrenmek zorundayız, mücadele yoksa bedevi zulmü devam edecektir.
  • imam hatiplilerin yerlerdeki seviyelerini gizlemek için kaldırıldı.

--- spoiler ---

ancak bu kararın perde arkasından imam hatiplerle ilgili saray’a sunulan bir rapor çıktı. raporda, geçen yıl imam hatiplerde yapılan deneme sınavlarının oranlarına yer verildi.
    oranlara göre imam hatip 6. ve 7. sınıflarda okuyan çocukların büyük bir bölümü teog’da 400 puanı bile geçemedi. raporda, anadolu ve fen liselerine giriş için öğrencilerin en az 480 puan almaları gerektiğine vurgu yapıldı.
    raporun öneriler bölümünde ise imam hatip’lerdeki eğitim seviyesini yükseltmek yerine sınav sisteminin değiştirilmesi önerisi yer aldı.
    teog’un kaldırılması kararı ise cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan’a ait. imam hatip öğrencileri bu yıl ilk kez teog’a girecekti. alınan bu acil kararla, imam hatip öğrencilerinin sınav yükümlülüğü ortadan kalktı.

--- spoiler ---
  • ulan sikimsonik sporlarda bile değiştirilecek kurallar için takvim belirlenir. burda 1,5 milyon öğrencinin geleceğini etkileyecek karar 84 saatte verildi. yenisinin ne olduğu da belli değil.
    reisin işi de zor. " ya ben öyle demek istemedim, kaldırılsın demedim, şıklar kaydırılsın, ebeüe dedim " demesine bile fırsat vermedi yalamaları...
  • ilk önce 4+4+4 getir 5,5 yaşındaki bebeleri okula başlat her yeri imam hatip ortaokulu yap eğitim seviyesi yerlere insin.daha sonra bunu gizlemek için teog sınavını gitgide kolaylaştır bir taraftan imam hatip lisesi aç ya da dönüştür askeri liseleri kapat derken bu da olmadı teog u kaldır gitsin artık zaten işe yaramıyordu öyle mi. sıra anadolu ve fen liselerine mi geldi yani. o çocuklar bizim geleceğimiz yazık o çocuklara onca emeğe, ailelere.ülkede bu sisteme bu kararlara karşı çıkacak bir tane eğitimci kalmadı mı bir lafla 3 gün içinde oluyor mu bu işler.
    artık gelsin imam hatipler gitsin torpiller.yazık gitti gençlik yazık.
  • (bkz: torpilin meşrulaştırılması)

tevhid-i tedrisat kanunundan bu yana böylesine bir değişim görmemiştik eğitimde. akp döneminde dibini de gördük eğitim sisteminin. allah beterinden korusun.
  • meclis, iktidar partisi falan hak getire. bir kişi çıkıyor kalksın diyor ve kalkıyor!!.
    muhteşem bir demokrasi ve hukuk örneği. dünya bizi kıskaniiiiiiiiiyii.
  • iki senedir atanamayip ücretli öğretmenlik yapan bir arkadaşım var , haftada 30 saat derse girip 1200 lira ücret alıyordu, geçen hafta teog öğrencilerine yönelik eğitim veren bir etüt merkeziyle anlaştı hafta 3 gün çalışarak ayda 1500 tl kazanacaktı gecen persembe gunu adamı uzun bir aradan sonra gözlerinin için gülerken gordum, şimdi ne durumda bilmiyorum ama şu teogun kalkması eminim en çok onu üzmüştür, ulan ne şanssız bir adamsın be kardeşim kpssden yüksek puan alırsın atandım derken mülakat gelir elenirsin , etüt merkeziyle anlaşırsın daha az emek daha fazla kazanç derken teog kalkar işsiz kalirsin, vallahi bu bir vebaldir bu vebalin kimin boynunda olduğu da bellidir.
  • okulları tümden kapatmayarak gözümden düşen uygulama. boşa okutuyorlar çocukları. geleceğin işsizler ordusu yetişiyor.
  • bir eğitimci değilim. bu sınav müfredat işlerinin ülkenin önde gelen başarılı eğitimcilerine bırakılması taraftarıyım. gerçi bu başarılı kıstasında ilahiyatçılar ve imamhatipliler baz alınacaktır. diğerlerinin ülke için bir önemi yok nasılsa. her ne kadar sınavlara kötü gözle bakılsa da şu aşamada en iyi yöntem yine bu sınavlar. sınavlar kalksa yerini ne alacak. karne, öğretmen referansı zaten başlı başına saçmalık ve adaletsizlik. mülakat da ülkede başlı başına bir problem. mülakat demek referans, torpil demek. hayatım boyunca şu saçma sapan eğitim sisteminde tökezlemeyip, mülakatlarda sırf torpilim olmadığı için defalarca tökezledim. büyüyüp yetiştiğim ortamdan bu eğitim sistemi sayesinde bulunduğum konuma gelebildim. daha iyi olabilir miydim? tabi ki evet. ama bu sınavlar ben okurken olmasaydı ben o sistemden, çarktan kurtulamazdım. benim gibi milyonlarca kişi var bu ülkede. hiç birimiz bu eğitim siteminden memnun kalmadık. ama en azından hakkımızla emeğimizle bir yerlere gelmeye çalıştık. soruları çaldılar önümüze geçtiler. mülakat koydular önümüze geçtiler. milyonlarca insanın gencin geleceğiyle oynamak bu kadar kolay olmamalı. madem ki sınav değiştirmek, kaldırmak bu kadar basit. ülkede bir değişiklik yapmak bir çift söze bakıyor. ülkedeki tüm çalışanların maaşlarını eşitle. vekilinden tut da öğretmenine mühendisine hademesine kadar. ardından da tüm sınavları kaldır. çocukları da küçüklüğünden itibaren ilgisi yönünde yetiştir. herkes istediği sevdiği işi yapsın. hem öğrenciler arasındaki yarış hem de insanlar arasındaki yarış bu hırs bitsin. tabi bu bir hayalden ibaret.
  • nereden sıvamışlar acaba diyerek bakınmama rağmen hala bir neden bulamadığım kaldırma harekatı. bilen yeşillendirsin lütfen nereden sıvamışlar?