şükela:  tümü | bugün soru sor
 • programa katilanlardan hasmet atahan haric hepsi dokunduklari icin yanmistir.

  bilmiyorduk, kandirildik diyen devlet büyüklerimiz yalan söylüyorlar.
  program 1999'da yayinlanmis olsa da son 3 senedir yasananlarin hepsi, askeri, akademik ve hukuksal bakimdan uzmanlari tarafindan tek tek anlatilmistir.

  programi sunan: ali kirca (kaset skandali kurbani)
  konuk: dgm savcisi nuh mete yüksel (kaset skandali kurbani)
  konuk: prof. dr. necip hablemitoğlu (suikast kurbani)
  konuk: prof. dr. türkan saylan (ergenekon kurbani) öldü.
  konuk: emekli orgeneral kemal yavuz (ergenekon kurbani) öldü.
  konuk: gülseven yaşar (ergenekon kurbani)(en son kirmizi bülten cikarilmisti, interpol reddetmisti, yurt disinda yasiyor)
  konuk: hasmet atahan

  not: program 18 haziran 1999 saat 22:45'de baslamistir.
 • türkan saylan: "bu sadece türkiye'nin içi değil, türkiye'yi dışarıdan da saran bir örgütlenme şeması içinde sürüp gidiyor. ben birazcık belki abartılı bir şey olacak ama bir zamanlar rusya'daki rasputin'in davranışlarıyla paralellik görüyorum. yani bir yerlere hakim olma... bilim kurgu filmlerinde olduğu gibi, birileri geliyor dünyayı fethediyor. böyle bir sonuç bekliyorum. yani bir yerde bu işin bir balon gibi sönmesini düşünüyorum. çünkü bir sürü mağdur insan var ortada ve hiç kimse konuşamıyor, herkes tehdit altında. belki bugünkü konuşmadan sonra bizim başımıza ne gelecek onu bilmiyorum."

  bu ülkenin en cesur ve ileri görüşlü insanlarının laik ve bilimsel düşünceyi şiar edinen atatürkçüler olduğunu bir kez daha ispatlamıştır.
 • simdi cnn turk'de falan itirafcilarin anlattiklariyla cok sasiranlar var ya, izleyip gazeteciliklerinden suphe edebilirler. necip hablemitoglu 15 dakika icerisinde 15 temmuzdan sonra 'yeni' haberdar oldugumuz herseyi anlatmis zaten. gulen'in dunya imami olma amacindan, telekulak sebekesine, genelkurmayin dinlenmesinden emniyetteki yapilanmaya kadar hepsini. 17 sene once. 17.
 • programı o gün canlı izleyenlerden biriyim. sunuşta ali kırca'nın dediği gibi, programdan birkaç gün önce fethullah gülen'in gizli sohbet kayıtları televizyonda yayımlanmış ve çok ses getirmişti. gülen o kayıtta açıkça amaçlarının devleti ele geçirmek olduğunu, ama "zamanı gelmeden" harekete geçmenin amacın zayi olmasına yol açacağını söylüyordu. ve bu kayıtların ortalığa saçılmasından sonra, o güne kadar gülen'i desteklemiş ya da onu hoşgörmüş birtakım kişiler (haydi iyi niyetle yaklaşıp böylelerine "saf" diyelim) onun gerçek amacını görerek karşısına geçtiler. benim dahil olduğum laik ve her türlü dini cemaate - ilke olarak - mesafeli toplum kesimleri için değişen bir şey olmadı; zira gülen'in amacı ve sözlerinde bizi şaşırtan hiçbir şey yoktu.

  işte, bu kayıtlar ortaya çıktıktan sonra tutumunu değiştirmiş olanlar hariç, o günden sonra gülen'i desteklemeye ve onunla işbirliği yapmaya devam etmiş ve ancak 17/25 aralık veya 15 temmuz sonrası "kandırıldığını" iddia etmeye başlamış her kim varsa - özellikle siyasetçiler, gazeteci tayfası ve devletle akçeli işler yapanlar - alayı sahtekâr ve suç ortağıdır.

  - cumhuriyet aydınlarına suikastleri birlikte yaptınız.

  - türk ordusu'na ergenekon ve balyoz komplolarını beraber tertiplediniz.

  - kimbilir kaç ulusal düzeyde sınava şaibe karışmasına önlem almayarak haketmeyenlerin haketmedikleri pozisyonlara gelmelerine neden oldunuz.

  - ne istedilerse vererek, devleti kanser hücrelerinin sarmasına yol açtınız.

  kısacası, ulan hepiniz oradaydınız be..

  programdaki konuşmacılardan dr. hablemitoğlu'nu, fethullahçılar hakkındaki uyarıları dolayısıyla bu programdan önce de biliyordum. odtü'ye gidiş gelişlerimde yukarı ayrancı'daki evlerinin önünden geçerdim; sabahları kızlarıyla evinden çıkarken birkaç kere şahsen de görmüştüm. öldürüldüğü akşam odtü'den dönüyordum; evinin önünde ambulansı ve polisleri görünce onun için olduğunu anladım. katilin kim olduğunu o gün, o dakika biliyordum, neden yakalanmadığını da. yukarıda yazılmış ancak tekrar edeceğim, gerçek cumhuriyet aydını necip hablemitoğlu'nu bir kere daha izleyin, 15 temmuz'dan sonra sözümona "yeni" öğrenilen nice şeyi 17 yıl öncesinden söylediğini görün, katilini tanıyın.

  eğer bütün bu musibet, dini cemaat ve tarikatlar ve genel olarak laikliğin uygulanmasıyla ilgili devletin ve toplumun ilkesel yanlışını düzeltmeye yarayacaksa yine de hayırlı olmuştur denebilir. yok, diğer cemaatler "müsterih olacaklar" ise, öğretim birliği (tevhid-i tedrisat) yasasının canına okunmaya devam edilecekse, bütün okullar imam hatiplere dönüştürülecekse.. fetöcüler gider metöcüler gelir, nihat hatipoğlu her ramazanda masal anlatarak 600 bin tl kazanır (bu yine en az zararlısı), aynı tas aynı hamam devam eder. tabii bir de, 17/25 aralık gibi nice yolsuzluklar olur ve bunların da dosyaları sümen altı edilir. ne de olsa alnı secdeye gelen adamdan zarar gelmez..
 • türkan saylan'ın "bu programdan sonra başımıza neler gelecek bilmiyorum" dediği program. an itibariyle halk tv'de yeniden yayınlanmaktadır.
 • üzerinden 17 sene geçmiş ama hala bugün konuşulan konular var. o zamanlar çocuktuk tabi...haberler, siyaset meydanı filan çok izlemezdik ama oha ya...bu ne be?

  hala daha bu örgütten yeni haberim oldu diyen 70 yaşında devlet adamları var bu ülkede, bu nasıl olabilir ya?

  türkan saylan tane tane nasıl da anlatıyor hatta bu örgütten kurtulduktan sonra bu örgüte karışmış olanları rehabilite etmek için bir merkez kurmalıyız bile demiş ta o zaman.
 • şöyle buyrun.
 • http://www.hurriyet.com.tr/…stirmaci-vuruldu-116638 ölümünün ertesi günü yazılan haber.

  portakal çiçeği sk no:40 katlediliğinde çocukmuşum. pazartesi günü gidip önüne çiçek bırakacağım.

  üstte linkini verdiğim haberden:

  --- spoiler ---

  aksu olay yerinde

  cinayete, ankara cumhuriyet savcısı sedat sayın el koydu. sayın, olayla ilgili gerekli tutanakları tutturduktan sonra hablemitoğlu'nun cenazesini otopsi yapılması için adli tıp kurumu'na gönderdi. bu arada hiçbir örgüt cinayeti üstlenmedi. saldırıyı akp genel merkezi'ndeki toplantıda duyan içişleri bakanı abdülkadir aksu, önce bakanlığa giderek saldırıyla ilgili bilgi aldı. aksu, daha sonra olay yerine giderek incelemelerde bulundu ve hablemitoğlu'nun eşine başsağlığı diledi. aksu, olay yerinde yaptığı açıklamada, ‘‘suikast, adli mi? yoksa siyasi m?’’ sorusuna, ‘‘şu anda bir şey söylemek bence mümkün değil. ancak ilerleyen zaman içinde harhalde daha rahat bir şey söylenebilir’’ dedi.
  --- spoiler ---

  çankaya gibi bir yerde, suçlular hakkında o kadar bilgiye sahip olunduğu halde bu olayların üzerinin kapanması, abdülkadir'in apar topar olay yerine gitmesi?

  abdülkadir aksu, bülent arınç, vecdi gönül. bu adamları iyi araştırmalı. hrant dink cinayetinde de enterasan şekilde abdülkadir aksu'nun temizliği var gibi.
 • ışık evlerinin, tekke ve zaviye görevi gören beyin yıkama yeri olduğunu terörist gülen kendisi anlatmış. yıllar önce her şey belliyken göz yumulmuş. tüm bunlar 15 temmuz gecesi patlak verince bu pisliğe batmış ve ülkeyi mahveden insanlar ''kandırıldık'' yalanıyla işin içinden sıyrılmaya çalışıyor. bu olaydan sonra bu feto'nun bir zamanlar sağ kolu olup, şimdi de bu örgütten kendilerini aklamak için programlara çıkıp bu hainin gerçek yüzünü anlatan ikiyüzlü kişiler de en ağır şekilde cezalandırılmalı.

  bu hainle bir zamanlar yakın olan herkes yargılanmalı ve bazı şeyler unutulmamalı...
 • fettoş gülen dinci terör örgütünün rezilliklerinin ilk ortaya döküldüğü programdır.
  (bkz: 12 ağustos 2016 halk tv canlı yayını)